Valdovų rūmuose vyko iškilmingas renginys, skirtas dešimtosioms euro įvedimo metinėms – Lietuvos banko konferencija (euras Lietuvoje įvestas 2015 m. sausio 1 d.). Viena pirmųjų šia proga pasveikinusių Lietuvą buvo Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde. Lietuvos banko konferencijoje ji prabilo lietuviškai: „Laisvė, vienybė, gerovė“. Ch. Lagarde teigimu, tai – esminės Lietuvos vertybės. „Šie trys žodžiai atspindi lietuvių tautos dvasią“, – pridūrė ji.
Valdovų rūmų muziejaus mecenato dr. Prano Kiznio galerijoje vykusiame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda viešnia žavėjosi muziejumi, estetiška istorine aplinka, gyrė eksponatus.
Vėliau Lietuvos banko konferencijoje Ch. Lagarde kalbėjo apie bendros Europos valiutos stipriąsias puses: „Buvimas euro zonoje padidino Lietuvos žmonių gerovę“, – pažymėjo ECB vadovė. Tiesa, Ch. Lagarde atkreipė dėmesį į pastaraisiais metais Europoje ir ypač Lietuvoje vyravusią aukštą infliaciją, 2022 m. rugsėjį pasiekusią 22,5 proc. Pasak Europos Centrinio Banko vadovės, todėl buvo pakelta ECB palūkanų norma, o prieš pusmetį vėl pradėta mažinti.
Konferencijoje taip pat dalyvauja Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei kitų Europos institucijų atstovai, tarp jų ir už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis, Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.
Susiję įrašai
Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė
Publikuota20250314
Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.
Plačiau
Sveikiname Valdovų rūmų muziejaus bičiulį, paveldosaugos profesorių dr. Joną Rimantą Glemžą 90 metų sukakties proga
Publikuota20250320
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė nuoširdžiai sveikina bičiulį, rėmėją, žymų Lietuvos paveldo puoselėtoją profesorių dr. Joną Rimantą Glemžą 90 metų jubiliejaus proga ir linki kūrybinės ugnelės bei stiprios sveikatos!
Plačiau
Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose
Publikuota20250314
Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.
Plačiau
Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca
Publikuota20250318
XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.
Plačiau
Publikuota: 2024-12-16 15:40 Atnaujinta: 2024-12-16 16:23