Šv. Cecilijos festivalio baigiamasis koncertas

 
Valdovų rūmų muziejuje vykstantis keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia į festivalio baigiamąjį koncertą!
 
Koncerte Renesanso ir Baroko kūrinius atliks prestižinio senosios muzikos instituto „Schola Cantorum Basiliensis“ (Bazelis, Šveicarija) alumnai – Emilė Ribokaitė (Šveicarija, Lietuva), Christian Velasco Vázquez (Šveicarija, Meksika) ir senosios muzikos meistriškumo kursų dalyviai.
 
Lapkričio 23-ąją, bažnytinės muzikos, vargonininkų, muzikantų ir poetų globėjos Šv. Cecilijos dieną baigsis visą rudenį vykęs Šv. Cecilijos vardu pavadintas tarptautinis edukacinis festivalis. Dar paskutinėmis festivalio dienomis vyko senosios muzikos kamerinio ansamblio meistriškumo kursai, kuriuose Renesanso ir Baroko muzikos subtilybėmis su jaunaisiais atlikėjais dalijosi jau anksčiau festivalio dalyvių simpatijas pelniusi prestižinio senosios muzikos instituto „Schola Cantorum Basiliensis“ (Bazelis, Šveicarija) absolventė Emilė Ribokaitė (sopranas), o jai šiemet meistriškumo kursuose talkino šių metų tarptautinio liutnininkų konkurso „The Overstrand Festival of Early Music“ (Jungtinė Karalystė) pirmosios vietos laureatas Christianas Velasco Vázquezas (barokinė gitara, teorba).
 
Rytoj, šeštadienį, 14.00 val. festivalį vainikuos jungtinis meistriškumo kursų mokytojų ir dalyvių – Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokinių bei Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentų – baigiamasis koncertas, skirtas Šv. Cecilijos dienai.
 
Įėjimas su edukacinio užsiėmimo bilietu. Bilietai parduodami prieš renginį Valdovų rūmų muziejaus kasose. Būtina ir registracija.
 
 
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2024-11-22 14:43 Atnaujinta: 2024-11-22 14:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika