Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.
 
UNESCO balandžio 15-ąją yra paskelbusi Pasauline meno diena. Šią dieną 1452 metais yra gimęs italų genijus – dailininkas, architektas, mokslininkas ir poetas Leonardas da Vinčis. Iki šiol Lietuvoje buvo įprasta balandžio 15-ąją vadinti Kultūros diena, tačiau kultūros ministro Simono Kairio teigimu, artimos Kultūros dienos sąsajos su Rusija, prieštaringai vertinamu Taikos vėliavos komitetu reikalauja iš naujo įvertinti šią tradiciją ir balandžio 15-ąją švęsti Pasaulinę meno dieną.
 
„Rusija buvo viena pasaulinės Kultūros dienos iniciatorių, pavertusi ir šią datą savo propagandos dalimi. Tradiciškai per Kultūros dieną keliama Taikos vėliava, deja, plevėsavo ir Donecko karo zonoje, patvirtindama imperialistinius tikslus. Kraugerys dar kartą įrodė, kad jo rankose net gražūs ir taikūs dalykai tampa kruvino plano dalimi, todėl kviečiame visuomenę nuo šiol balandžio 15-ąją švęsti Pasaulinę meno dieną“, – sakė ministras.
 
„Mums Pasaulinė meno diena – tai pirmiausia laisvas, nepriklausomas pasaulis, kuriame gali skleistis kultūros istorija, kur žmonės nebijodami bombų gali užsukti į muziejų pasigėrėti neįkainojamomis vertybėmis, menančiomis mūsų protėvių pasiekimus ir žygius. Kol Ukraina patiria maskolių nesuvokiamo įniršio atakas ir viską naikinantį siaubą, pasaulis nėra laisvas. Todėl Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą, matomą iš Katedros aikštės pusės, papuošė Ukrainos vėliava, – sako Valdovų rūmų muziejaus vadovas Vydas Dolinskas. – Atsiliepėme į Kultūros ministerijos kvietimą kelti Ukrainos vėliavą, kuri mūsų muziejaus kieme nuolat plevėsuoja nuo pat agresijos prieš Ukrainą pradžios, nes kasdien palaikome ryšius su Ukrainos muziejininkais ir žinome, kokiomis sudėtingomis sąlygomis jie saugo vertingiausius europinio meno kūrinius, unikalias kultūros paveldo vertybes, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę menančias relikvijas“.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2024-04-15 14:51 Atnaujinta: 2024-04-15 14:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika