Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

 
2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“.
 
Per pastaruosius dešimtmečius dvarų kultūros paveldo pažinimas išgyveno pakilimą. Muziejai ėmė iš naujo tirti turimus rinkinius, Lietuvoje buvo atlikti išlikusių dvarų tyrimai, daugelį istorinių pastatų spėta ir restauruoti. Veiklai pritaikomi dvarai atvėrė naujas muziejinių vertybių eksponavimo ir jų reprezentavimo galimybes, padėjo visuomenei atrasti daug metų ignoruotą dvarų kultūrinį paveldą.
 
Lietuvos muziejininkai, dvarų ar jų kultūrinio palikimo valdytojai ir tyrėjai mokslinėje konferencijoje buvo pakviesti pristatyti naujausius rinkinių, kultūros istorijos tyrimus.
 
Mokslinės konferencijos programą ir registracijos nuorodą rasite čia.
 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.
 
Registracija vyksta iki balandžio 23 d.
 
Dalyvio mokestį Lietuvos muziejų asociacija prašo pervesti į Lietuvos muziejų asociacijos sąskaitą LT66 7044 0600 0774 2808 AB SEB banke pagal sąskaitą faktūrą, išrašytą po registracijos.
 
Daugiau informacijos apie mokslinės konferencijos programą rasite registracijos nuorodoje.
 
Organizatorius
Lietuvos muziejų asociacija
 
Partneriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai,
Neringos muziejai,
Lietuvos pilių ir dvarų asociacija
 
Organizacinis komitetas:
dr. Jolanta Skurdauskienė (pirmininkė),
dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė,
dr. Povilas Blaževičius,
dr. Aistė Lazauskienė,
dr. Lina Motuzienė,
dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2024-04-22 17:13 Atnaujinta: 2024-04-23 11:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika