Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

 
2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“.
 
Per pastaruosius dešimtmečius dvarų kultūros paveldo pažinimas išgyveno pakilimą. Muziejai ėmė iš naujo tirti turimus rinkinius, Lietuvoje buvo atlikti išlikusių dvarų tyrimai, daugelį istorinių pastatų spėta ir restauruoti. Veiklai pritaikomi dvarai atvėrė naujas muziejinių vertybių eksponavimo ir jų reprezentavimo galimybes, padėjo visuomenei atrasti daug metų ignoruotą dvarų kultūrinį paveldą.
 
Lietuvos muziejininkai, dvarų ar jų kultūrinio palikimo valdytojai ir tyrėjai mokslinėje konferencijoje buvo pakviesti pristatyti naujausius rinkinių, kultūros istorijos tyrimus.
 
Mokslinės konferencijos programą ir registracijos nuorodą rasite čia.
 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.
 
Registracija vyksta iki balandžio 23 d.
 
Dalyvio mokestį Lietuvos muziejų asociacija prašo pervesti į Lietuvos muziejų asociacijos sąskaitą LT66 7044 0600 0774 2808 AB SEB banke pagal sąskaitą faktūrą, išrašytą po registracijos.
 
Daugiau informacijos apie mokslinės konferencijos programą rasite registracijos nuorodoje.
 
Organizatorius
Lietuvos muziejų asociacija
 
Partneriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai,
Neringos muziejai,
Lietuvos pilių ir dvarų asociacija
 
Organizacinis komitetas:
dr. Jolanta Skurdauskienė (pirmininkė),
dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė,
dr. Povilas Blaževičius,
dr. Aistė Lazauskienė,
dr. Lina Motuzienė,
dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2024-04-22 17:13 Atnaujinta: 2024-04-23 11:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika