Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

 
2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“.
 
Per pastaruosius dešimtmečius dvarų kultūros paveldo pažinimas išgyveno pakilimą. Muziejai ėmė iš naujo tirti turimus rinkinius, Lietuvoje buvo atlikti išlikusių dvarų tyrimai, daugelį istorinių pastatų spėta ir restauruoti. Veiklai pritaikomi dvarai atvėrė naujas muziejinių vertybių eksponavimo ir jų reprezentavimo galimybes, padėjo visuomenei atrasti daug metų ignoruotą dvarų kultūrinį paveldą.
 
Lietuvos muziejininkai, dvarų ar jų kultūrinio palikimo valdytojai ir tyrėjai mokslinėje konferencijoje buvo pakviesti pristatyti naujausius rinkinių, kultūros istorijos tyrimus.
 
Mokslinės konferencijos programą ir registracijos nuorodą rasite čia.
 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.
 
Registracija vyksta iki balandžio 23 d.
 
Dalyvio mokestį Lietuvos muziejų asociacija prašo pervesti į Lietuvos muziejų asociacijos sąskaitą LT66 7044 0600 0774 2808 AB SEB banke pagal sąskaitą faktūrą, išrašytą po registracijos.
 
Daugiau informacijos apie mokslinės konferencijos programą rasite registracijos nuorodoje.
 
Organizatorius
Lietuvos muziejų asociacija
 
Partneriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai,
Neringos muziejai,
Lietuvos pilių ir dvarų asociacija
 
Organizacinis komitetas:
dr. Jolanta Skurdauskienė (pirmininkė),
dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė,
dr. Povilas Blaževičius,
dr. Aistė Lazauskienė,
dr. Lina Motuzienė,
dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujausi istorijos tyrimai apie Tadą Kosciušką. Skiriama 230-osioms sukilimo metinėms

20241204

Šiemet sukanka 230 metų nuo Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio išsivadavimo sukilimo prieš antrąjį Respublikos padalijimą, Rusijos bei Prūsijos intervenciją bei 1793 m. Gardino seimo nutarimus (1794 m.). Ta proga Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos istorikai pristatys naujausius tyrimus apie vieną iš sukilimo vadovų, Tadą Kosciušką, aptars visuomenės teisės sukilti ir priešintis problemą.

Plačiau

Tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: tarp lojalumo ir (ne)paklusnumo“

20241126

Minint 1794 m. sukilimo Abiejų Tautų Respublikoje 230-ąsias metines siekiama nauju žvilgsniu pažvelgti į pilietinį pasipriešinimą bei aptarti, kaip aštuonioliktojo šimtmečio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenė suvokė lojalumą, pavaldumą ir (ne)paklusnumą. Konferencijos dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos pristatys naujausius pilietinio nepaklusnumo, individo laisvės ir visuomeninės tvarkos problemų tyrimus, aptars, kiek gilus buvo luominis, tarnybinis, profesinis, religinis, šeiminis paklusnumas ir kokias raiškos formas įgavo ar įgaudavo priešinimasis valdovo (pono, darbdavio, užsakovo ir kt.) valdžiai bei valiai.

Plačiau

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

20241128

Kviečiame dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus lankytojų apklausoje ir padėti mums ištaisyti trūkumus, jei tokių pastebite.

Plačiau

Publikuota: 2024-04-22 17:13 Atnaujinta: 2024-04-23 11:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika