Valdovų rūmų muziejus – tarp pirmųjų Lietuvos kultūros įstaigų, kurias pasirenka aplankyti diplomatai

Naujasis Italijos ambasadorius Lietuvoje Emanuele de Maigret pirmuoju vizitu į kultūros įstaigą pasirinko Valdovų rūmų muziejų. Pasak ambasadoriaus, kolegos dar Romoje rekomendavo, kad būtent čia, atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, geriausia pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą, ilgus šimtmečius trunkančių dviejų šalių santykių raidą.

Valdovų rūmų muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas Italijos ambasados svečiams pristatė, kiek nuveikta per paskutinius kelis dešimtmečius kuriant tokią kultūros istorijos instituciją, kaip kaupiami muziejaus rinkiniai, rengiamos tarptautinės parodos ir kas lėmė, kad Valdovų rūmų muziejus tapo vienu populiariausių Lietuvoje. Kalbėta ir apie įgyvendintus projektus Italijoje, ten surengtas parodas, valdovų rezidencijos atkūrimo koncepcijos pristatymus, vykusius šioje Lietuvai svarbioje šalyje. Su Italijos kultūros įstaigomis, žymiausiais dailės istorikais muziejų sieja ilgametė draugystė. Lietuvos specialistai dėkingi už patyrusių kolegų konsultacijas atkuriant rūmus ir formuojant lietuviškąjį rinkinį.

Tarptautinių ryšių vadovė Daiva Mitrulevičiūtė, supažindinusi diplomatus su nuolatinėmis Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis, atskleidė ir mecenato dr. Prano Kiznio formuojamos meno kolekcijos kontekstus, dailės kūrinių kilmę bei kitas sąsajas su Italija.

Po apsilankymo muziejuje Italijos ambasadorius Emanuele de Maigret atsiuntė padėką už šiltą priėmimą ir pažadėjo, kad vienas iš jo veiklos prioritetų bus kultūros paveldo projektai. Taip pat jis tvirtino, kad yra nusiteikęs geriau daryti mažiau, bet parengti labai rimtų, solidžių programų. Italijos ambasados darbuotojai pažadėjo atnaujinti darbus, renkant faktus, kas sieja Lietuvą ir Italiją, ir jau svarstė galimas jų pateikimo formas.

Šią savaitę į Valdovų rūmų muziejų atvyko ir naujasis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Alešas Opata su sutuoktine Martina Opatová. Valdovų rūmų muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas susitiko su svečiais, pristatė svarbiausius Lietuvą ir Čekiją jungiančius istorinius įvykius ir asmenis. Dalyvavo ir Čekijos Respublikos ambasados misijos vadovo pavaduotojas Karelis Tesař bei Valdovų rūmų muziejaus projektų vadovė Asta Junevičienė. Ambasadorius su dr. V. Dolinsku aptarė dvišalius intensyvesnio kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

Svečiai susidomėję klausinėjo apie muziejaus veiklą, dalijosi idėjomis apie galimą bendradarbiavimą su Čekijos Respublikos kultūros institucijomis. Čekijos Respublikos ambasadorius Alešas Opata užtikrino, kad stengsis inicijuoti ir plėtoti bendradarbiavimą su Valdovų rūmų muziejumi, kad būtų Lietuvos lankytojams kuo plačiau pristatyta Čekijos istorija, paveldas, muziejinės vertybės. 

Ambasadorius ketverius metus buvo Čekijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininku, tad ekskursijoje po muziejų ambasadorius itin domėjosi ginklais, Lietuvos karybos istorija. 

Europos ir kitų pasaulio šalių diplomatų vizitai Valdovų rūmų muziejuje yra dažni. Taip pat Lietuvos politikai į muziejų veda garbingus užsienio svečius, kad šie susipažintų su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir kultūros paveldu.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

20240221

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.

Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.

Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Plačiau

Publikuota: 2024-02-09 16:21 Atnaujinta: 2024-02-12 08:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika