Valdovų rūmų muziejus – tarp pirmųjų Lietuvos kultūros įstaigų, kurias pasirenka aplankyti diplomatai

Naujasis Italijos ambasadorius Lietuvoje Emanuele de Maigret pirmuoju vizitu į kultūros įstaigą pasirinko Valdovų rūmų muziejų. Pasak ambasadoriaus, kolegos dar Romoje rekomendavo, kad būtent čia, atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, geriausia pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą, ilgus šimtmečius trunkančių dviejų šalių santykių raidą.

Valdovų rūmų muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas Italijos ambasados svečiams pristatė, kiek nuveikta per paskutinius kelis dešimtmečius kuriant tokią kultūros istorijos instituciją, kaip kaupiami muziejaus rinkiniai, rengiamos tarptautinės parodos ir kas lėmė, kad Valdovų rūmų muziejus tapo vienu populiariausių Lietuvoje. Kalbėta ir apie įgyvendintus projektus Italijoje, ten surengtas parodas, valdovų rezidencijos atkūrimo koncepcijos pristatymus, vykusius šioje Lietuvai svarbioje šalyje. Su Italijos kultūros įstaigomis, žymiausiais dailės istorikais muziejų sieja ilgametė draugystė. Lietuvos specialistai dėkingi už patyrusių kolegų konsultacijas atkuriant rūmus ir formuojant lietuviškąjį rinkinį.

Tarptautinių ryšių vadovė Daiva Mitrulevičiūtė, supažindinusi diplomatus su nuolatinėmis Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis, atskleidė ir mecenato dr. Prano Kiznio formuojamos meno kolekcijos kontekstus, dailės kūrinių kilmę bei kitas sąsajas su Italija.

Po apsilankymo muziejuje Italijos ambasadorius Emanuele de Maigret atsiuntė padėką už šiltą priėmimą ir pažadėjo, kad vienas iš jo veiklos prioritetų bus kultūros paveldo projektai. Taip pat jis tvirtino, kad yra nusiteikęs geriau daryti mažiau, bet parengti labai rimtų, solidžių programų. Italijos ambasados darbuotojai pažadėjo atnaujinti darbus, renkant faktus, kas sieja Lietuvą ir Italiją, ir jau svarstė galimas jų pateikimo formas.

Šią savaitę į Valdovų rūmų muziejų atvyko ir naujasis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Alešas Opata su sutuoktine Martina Opatová. Valdovų rūmų muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas susitiko su svečiais, pristatė svarbiausius Lietuvą ir Čekiją jungiančius istorinius įvykius ir asmenis. Dalyvavo ir Čekijos Respublikos ambasados misijos vadovo pavaduotojas Karelis Tesař bei Valdovų rūmų muziejaus projektų vadovė Asta Junevičienė. Ambasadorius su dr. V. Dolinsku aptarė dvišalius intensyvesnio kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

Svečiai susidomėję klausinėjo apie muziejaus veiklą, dalijosi idėjomis apie galimą bendradarbiavimą su Čekijos Respublikos kultūros institucijomis. Čekijos Respublikos ambasadorius Alešas Opata užtikrino, kad stengsis inicijuoti ir plėtoti bendradarbiavimą su Valdovų rūmų muziejumi, kad būtų Lietuvos lankytojams kuo plačiau pristatyta Čekijos istorija, paveldas, muziejinės vertybės. 

Ambasadorius ketverius metus buvo Čekijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininku, tad ekskursijoje po muziejų ambasadorius itin domėjosi ginklais, Lietuvos karybos istorija. 

Europos ir kitų pasaulio šalių diplomatų vizitai Valdovų rūmų muziejuje yra dažni. Taip pat Lietuvos politikai į muziejų veda garbingus užsienio svečius, kad šie susipažintų su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir kultūros paveldu.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Po LR Seimo rinkimų politikai rezultatus aptarė Valdovų rūmų muziejuje

20241014

Politikai svečiuojasi Valdovų rūmų muziejuje. Baltijos šalių naujienų agentūra „Baltic News Service“ 2024 m. spalio 14 d., po Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų I turo, tradiciškai žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją Valdovų rūmų muziejuje. Po svarbiausių Lietuvoje rinkimų muziejaus mecenato Prano Kiznio galerijos salėje rengiamose spaudos konferencijose visi rinkimų dalyviai ar partijų, politinių sąjungų atstovai aptaria rezultatus, atsako į žurnalistų klausimus.
 

Plačiau

Publikuota: 2024-02-09 16:21 Atnaujinta: 2024-02-12 08:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika