Valdovų rūmų muziejus – tarp pirmųjų Lietuvos kultūros įstaigų, kurias pasirenka aplankyti diplomatai

Naujasis Italijos ambasadorius Lietuvoje Emanuele de Maigret pirmuoju vizitu į kultūros įstaigą pasirinko Valdovų rūmų muziejų. Pasak ambasadoriaus, kolegos dar Romoje rekomendavo, kad būtent čia, atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, geriausia pažinti Lietuvos istoriją ir kultūrą, ilgus šimtmečius trunkančių dviejų šalių santykių raidą.

Valdovų rūmų muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas Italijos ambasados svečiams pristatė, kiek nuveikta per paskutinius kelis dešimtmečius kuriant tokią kultūros istorijos instituciją, kaip kaupiami muziejaus rinkiniai, rengiamos tarptautinės parodos ir kas lėmė, kad Valdovų rūmų muziejus tapo vienu populiariausių Lietuvoje. Kalbėta ir apie įgyvendintus projektus Italijoje, ten surengtas parodas, valdovų rezidencijos atkūrimo koncepcijos pristatymus, vykusius šioje Lietuvai svarbioje šalyje. Su Italijos kultūros įstaigomis, žymiausiais dailės istorikais muziejų sieja ilgametė draugystė. Lietuvos specialistai dėkingi už patyrusių kolegų konsultacijas atkuriant rūmus ir formuojant lietuviškąjį rinkinį.

Tarptautinių ryšių vadovė Daiva Mitrulevičiūtė, supažindinusi diplomatus su nuolatinėmis Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis, atskleidė ir mecenato dr. Prano Kiznio formuojamos meno kolekcijos kontekstus, dailės kūrinių kilmę bei kitas sąsajas su Italija.

Po apsilankymo muziejuje Italijos ambasadorius Emanuele de Maigret atsiuntė padėką už šiltą priėmimą ir pažadėjo, kad vienas iš jo veiklos prioritetų bus kultūros paveldo projektai. Taip pat jis tvirtino, kad yra nusiteikęs geriau daryti mažiau, bet parengti labai rimtų, solidžių programų. Italijos ambasados darbuotojai pažadėjo atnaujinti darbus, renkant faktus, kas sieja Lietuvą ir Italiją, ir jau svarstė galimas jų pateikimo formas.

Šią savaitę į Valdovų rūmų muziejų atvyko ir naujasis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Alešas Opata su sutuoktine Martina Opatová. Valdovų rūmų muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas susitiko su svečiais, pristatė svarbiausius Lietuvą ir Čekiją jungiančius istorinius įvykius ir asmenis. Dalyvavo ir Čekijos Respublikos ambasados misijos vadovo pavaduotojas Karelis Tesař bei Valdovų rūmų muziejaus projektų vadovė Asta Junevičienė. Ambasadorius su dr. V. Dolinsku aptarė dvišalius intensyvesnio kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

Svečiai susidomėję klausinėjo apie muziejaus veiklą, dalijosi idėjomis apie galimą bendradarbiavimą su Čekijos Respublikos kultūros institucijomis. Čekijos Respublikos ambasadorius Alešas Opata užtikrino, kad stengsis inicijuoti ir plėtoti bendradarbiavimą su Valdovų rūmų muziejumi, kad būtų Lietuvos lankytojams kuo plačiau pristatyta Čekijos istorija, paveldas, muziejinės vertybės. 

Ambasadorius ketverius metus buvo Čekijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininku, tad ekskursijoje po muziejų ambasadorius itin domėjosi ginklais, Lietuvos karybos istorija. 

Europos ir kitų pasaulio šalių diplomatų vizitai Valdovų rūmų muziejuje yra dažni. Taip pat Lietuvos politikai į muziejų veda garbingus užsienio svečius, kad šie susipažintų su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir kultūros paveldu.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-09 16:21 Atnaujinta: 2024-02-12 08:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika