Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją, vadai Valdovų rūmuose domėjosi ir karybos istorija

Valdovų rūmų muziejuje apsilankė Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, vadas Dzianis Prokharau ir kiti pulko kovotojai.
 
Baltarusių pulkas, suformuotas Maskvos agresijos į Ukrainą pradžioje (2022), jau dvejus metus kovoja karščiausiose fronto vietose: gynė Kyjivą, kovojo prie Irpinės, Sjeverodonecko, Lysyčansko, Bachmuto, Chersono, Kupjansko fronte. K. Kalinausko pulke tarnauja Baltarusios opozicijos savanoriai.
 
Broliai iš Baltarusios domėjosi Valdovų rūmų muziejaus istorinėmis ekspozicijomis, su muziejaus specialistais diskutavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir XIX–XX a. okupacijos klausimais, dalijosi savo kovos prieš Rusijos agresiją Ukrainoje patirtimi ir įžvalgomis.
 
Susipažinę su Valdovų rūmų istorija ir atkreipę dėmesį į bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Abiejų Tautų Respublikos paveldą, kurį kūrė lietuvių, baltarusių, ukrainiečių, lenkų ir kitos šiose valstybėse gyvenusios tautos, baltarusių kovotojai atvirai pareiškė, kad, jų nuomone, kiekvienas baltarusis, atvykęs į Vilnių, privalo aplankyti Valdovų rūmų muziejų ir susipažinti su mūsų tautas jungiančia istorija bei paveldu.
 
Kosto Kalinausko baltarusių pulko vadui Dzianisui Prokharau buvo padovanotas tarptautinės parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogas, kurio vienas iš sudarytojų – dr. Paulius Bugys. P. Bugys – istorinės ginkluotės tyrinėtojas, tarptautinės karybos istorijai skirtos konferencijos organizatorius, prieš kelerius metus Valdovų rūmų muziejuje surengęs tarptautinę karybos istorijos parodą.
 
Vėliau Ukrainoje kariaujančio K. Kalinausko pulko vadai susitiko su vietos baltarusių bendruomene. Kovotojai papasakojo apie savo ginkluotę, o į klausimus apie istoriją atsakinėjo siūlydami palikti juos istorikams ir dažniau žiūrėti į tai, kas mus vienija. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

20240221

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.

Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.

Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Plačiau

Publikuota: 2024-02-02 17:54 Atnaujinta: 2024-02-05 11:42
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika