Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją, vadai Valdovų rūmuose domėjosi ir karybos istorija

Valdovų rūmų muziejuje apsilankė Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, vadas Dzianis Prokharau ir kiti pulko kovotojai.
 
Baltarusių pulkas, suformuotas Maskvos agresijos į Ukrainą pradžioje (2022), jau dvejus metus kovoja karščiausiose fronto vietose: gynė Kyjivą, kovojo prie Irpinės, Sjeverodonecko, Lysyčansko, Bachmuto, Chersono, Kupjansko fronte. K. Kalinausko pulke tarnauja Baltarusios opozicijos savanoriai.
 
Broliai iš Baltarusios domėjosi Valdovų rūmų muziejaus istorinėmis ekspozicijomis, su muziejaus specialistais diskutavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir XIX–XX a. okupacijos klausimais, dalijosi savo kovos prieš Rusijos agresiją Ukrainoje patirtimi ir įžvalgomis.
 
Susipažinę su Valdovų rūmų istorija ir atkreipę dėmesį į bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Abiejų Tautų Respublikos paveldą, kurį kūrė lietuvių, baltarusių, ukrainiečių, lenkų ir kitos šiose valstybėse gyvenusios tautos, baltarusių kovotojai atvirai pareiškė, kad, jų nuomone, kiekvienas baltarusis, atvykęs į Vilnių, privalo aplankyti Valdovų rūmų muziejų ir susipažinti su mūsų tautas jungiančia istorija bei paveldu.
 
Kosto Kalinausko baltarusių pulko vadui Dzianisui Prokharau buvo padovanotas tarptautinės parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogas, kurio vienas iš sudarytojų – dr. Paulius Bugys. P. Bugys – istorinės ginkluotės tyrinėtojas, tarptautinės karybos istorijai skirtos konferencijos organizatorius, prieš kelerius metus Valdovų rūmų muziejuje surengęs tarptautinę karybos istorijos parodą.
 
Vėliau Ukrainoje kariaujančio K. Kalinausko pulko vadai susitiko su vietos baltarusių bendruomene. Kovotojai papasakojo apie savo ginkluotę, o į klausimus apie istoriją atsakinėjo siūlydami palikti juos istorikams ir dažniau žiūrėti į tai, kas mus vienija. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per Jonines – į Valdovų rūmus

20250619

Valdovų rūmų muziejus per Jonines, birželio 24 d., DIRBS ĮPRASTU LAIKU – Jūsų lauksime nuo 10.00 iki 18.00 val. Puiki proga neskubant aplankyti parodas ir ekspozicijas. 

Iškart siunčiame linkėjimus iš Valdovų rūmų renesansinio Bonos Sforcos sodo visiems varduvininkams, švenčiantiems Jonines

Iki pasimatymo muziejuje!

Plačiau

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-02 17:54 Atnaujinta: 2025-04-16 14:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika