Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją, vadai Valdovų rūmuose domėjosi ir karybos istorija

Valdovų rūmų muziejuje apsilankė Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, vadas Dzianis Prokharau ir kiti pulko kovotojai.
 
Baltarusių pulkas, suformuotas Maskvos agresijos į Ukrainą pradžioje (2022), jau dvejus metus kovoja karščiausiose fronto vietose: gynė Kyjivą, kovojo prie Irpinės, Sjeverodonecko, Lysyčansko, Bachmuto, Chersono, Kupjansko fronte. K. Kalinausko pulke tarnauja Baltarusios opozicijos savanoriai.
 
Broliai iš Baltarusios domėjosi Valdovų rūmų muziejaus istorinėmis ekspozicijomis, su muziejaus specialistais diskutavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir XIX–XX a. okupacijos klausimais, dalijosi savo kovos prieš Rusijos agresiją Ukrainoje patirtimi ir įžvalgomis.
 
Susipažinę su Valdovų rūmų istorija ir atkreipę dėmesį į bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Abiejų Tautų Respublikos paveldą, kurį kūrė lietuvių, baltarusių, ukrainiečių, lenkų ir kitos šiose valstybėse gyvenusios tautos, baltarusių kovotojai atvirai pareiškė, kad, jų nuomone, kiekvienas baltarusis, atvykęs į Vilnių, privalo aplankyti Valdovų rūmų muziejų ir susipažinti su mūsų tautas jungiančia istorija bei paveldu.
 
Kosto Kalinausko baltarusių pulko vadui Dzianisui Prokharau buvo padovanotas tarptautinės parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogas, kurio vienas iš sudarytojų – dr. Paulius Bugys. P. Bugys – istorinės ginkluotės tyrinėtojas, tarptautinės karybos istorijai skirtos konferencijos organizatorius, prieš kelerius metus Valdovų rūmų muziejuje surengęs tarptautinę karybos istorijos parodą.
 
Vėliau Ukrainoje kariaujančio K. Kalinausko pulko vadai susitiko su vietos baltarusių bendruomene. Kovotojai papasakojo apie savo ginkluotę, o į klausimus apie istoriją atsakinėjo siūlydami palikti juos istorikams ir dažniau žiūrėti į tai, kas mus vienija. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-02 17:54 Atnaujinta: 2024-02-05 11:42
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika