Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją, vadai Valdovų rūmuose domėjosi ir karybos istorija

Valdovų rūmų muziejuje apsilankė Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, vadas Dzianis Prokharau ir kiti pulko kovotojai.
 
Baltarusių pulkas, suformuotas Maskvos agresijos į Ukrainą pradžioje (2022), jau dvejus metus kovoja karščiausiose fronto vietose: gynė Kyjivą, kovojo prie Irpinės, Sjeverodonecko, Lysyčansko, Bachmuto, Chersono, Kupjansko fronte. K. Kalinausko pulke tarnauja Baltarusios opozicijos savanoriai.
 
Broliai iš Baltarusios domėjosi Valdovų rūmų muziejaus istorinėmis ekspozicijomis, su muziejaus specialistais diskutavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir XIX–XX a. okupacijos klausimais, dalijosi savo kovos prieš Rusijos agresiją Ukrainoje patirtimi ir įžvalgomis.
 
Susipažinę su Valdovų rūmų istorija ir atkreipę dėmesį į bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Abiejų Tautų Respublikos paveldą, kurį kūrė lietuvių, baltarusių, ukrainiečių, lenkų ir kitos šiose valstybėse gyvenusios tautos, baltarusių kovotojai atvirai pareiškė, kad, jų nuomone, kiekvienas baltarusis, atvykęs į Vilnių, privalo aplankyti Valdovų rūmų muziejų ir susipažinti su mūsų tautas jungiančia istorija bei paveldu.
 
Kosto Kalinausko baltarusių pulko vadui Dzianisui Prokharau buvo padovanotas tarptautinės parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogas, kurio vienas iš sudarytojų – dr. Paulius Bugys. P. Bugys – istorinės ginkluotės tyrinėtojas, tarptautinės karybos istorijai skirtos konferencijos organizatorius, prieš kelerius metus Valdovų rūmų muziejuje surengęs tarptautinę karybos istorijos parodą.
 
Vėliau Ukrainoje kariaujančio K. Kalinausko pulko vadai susitiko su vietos baltarusių bendruomene. Kovotojai papasakojo apie savo ginkluotę, o į klausimus apie istoriją atsakinėjo siūlydami palikti juos istorikams ir dažniau žiūrėti į tai, kas mus vienija. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-02 17:54 Atnaujinta: 2024-02-05 11:42
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika