Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją, vadai Valdovų rūmuose domėjosi ir karybos istorija

Valdovų rūmų muziejuje apsilankė Kosto Kalinausko baltarusių pulko, kovojančio Ukrainos kariuomenės sudėtyje prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, vadas Dzianis Prokharau ir kiti pulko kovotojai.
 
Baltarusių pulkas, suformuotas Maskvos agresijos į Ukrainą pradžioje (2022), jau dvejus metus kovoja karščiausiose fronto vietose: gynė Kyjivą, kovojo prie Irpinės, Sjeverodonecko, Lysyčansko, Bachmuto, Chersono, Kupjansko fronte. K. Kalinausko pulke tarnauja Baltarusios opozicijos savanoriai.
 
Broliai iš Baltarusios domėjosi Valdovų rūmų muziejaus istorinėmis ekspozicijomis, su muziejaus specialistais diskutavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir XIX–XX a. okupacijos klausimais, dalijosi savo kovos prieš Rusijos agresiją Ukrainoje patirtimi ir įžvalgomis.
 
Susipažinę su Valdovų rūmų istorija ir atkreipę dėmesį į bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Abiejų Tautų Respublikos paveldą, kurį kūrė lietuvių, baltarusių, ukrainiečių, lenkų ir kitos šiose valstybėse gyvenusios tautos, baltarusių kovotojai atvirai pareiškė, kad, jų nuomone, kiekvienas baltarusis, atvykęs į Vilnių, privalo aplankyti Valdovų rūmų muziejų ir susipažinti su mūsų tautas jungiančia istorija bei paveldu.
 
Kosto Kalinausko baltarusių pulko vadui Dzianisui Prokharau buvo padovanotas tarptautinės parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogas, kurio vienas iš sudarytojų – dr. Paulius Bugys. P. Bugys – istorinės ginkluotės tyrinėtojas, tarptautinės karybos istorijai skirtos konferencijos organizatorius, prieš kelerius metus Valdovų rūmų muziejuje surengęs tarptautinę karybos istorijos parodą.
 
Vėliau Ukrainoje kariaujančio K. Kalinausko pulko vadai susitiko su vietos baltarusių bendruomene. Kovotojai papasakojo apie savo ginkluotę, o į klausimus apie istoriją atsakinėjo siūlydami palikti juos istorikams ir dažniau žiūrėti į tai, kas mus vienija. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2024-02-02 17:54 Atnaujinta: 2024-02-05 11:42
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika