Valdovų rūmuose ekspozicija prabilo lenkų kalba

Lenkijos institutas Vilniuje ir Valdovų rūmų muziejus sausio 23 d. pristatė naujieną – audiogidą lenkų kalba.
 
Valdovų rūmų muziejus nuolat pildo paslaugas, kad visi, atėję į muziejų, įdomiai praleistų laiką. Prieš keletą metų Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva Valdovų rūmų muziejuje įgyvendintas sumanymas parengti audiogidą ukrainiečių kalba. Tai buvo pirmasis skaitmeninis Muziejaus ekspozicijų pristatymas ukrainiečių kalba. Ši iniciatyva pasaulyje pradėta 2020 m., audiogidai ukrainiečių kalba parengti Romos Koliziejuje, Versalio rūmuose, Šėnbruno rūmuose Vienoje, Dolmabachčės rūmuose Konstantinopolyje, Londono Taueryje, Berlyno Šarlotenburgo rūmuose, Stokholmo Vazų muziejuje ir kt.
 
Į Valdovų rūmų muziejų atėję ukrainiečiai šiandien gali gimtąja kalba išgirsti nuolatinės ekspozicijos III maršruto pristatymą. Parengtas pasakojimas apie eksponatus apima tris temines ekspozicijas: ginkluotę, kasdienybę, muziką. Tai labai svarbi iniciatyva, kuri „derusifikuoja“ žymiausius pasaulio muziejus ir daugiau nei 50 milijonų ukrainiečių visame pasaulyje atveria galimybę susipažinti su pasaulio paveldu, žymiausiais muziejais gimtąja kalba.
 
Nuo 2024 m. sausio 24 d., lankant III maršruto ekspozicijas, galima naudotis ir lenkų kalba parengtu audiogidu, o projekto vadovė, muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė teigia, kad artimiausiais metais ir ukrainiečių, ir lenkų kalbomis audiogidai bus parengti ir I bei II maršrutų nuolatinėms ekspozicijoms.
 
Sausio 23 d. pristatant audiogidą lenkų kalba buvo galima išbandyti naująją paslaugą nemokamai. Renginyje muzikavo pianistė prof. Aleksandra Žvirblytė.
 
Projektą finansavo AB „Orlen Lietuva“
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kultūros ministerijos inicijuota diskusija: didžiausią vertę mecenatystė kuria tarp lygiaverčių partnerių

20241108

Kultūros ministerija Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose inicijavo diskusiją „Tarp eilučių: kokį pokytį kuria mecenatai?“. Renginys, vykęs mecenato dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje, subūrė kultūros ir verslo atstovus bendram pokalbiui apie mecenatystės svarbą, iššūkius ir galimybes Lietuvoje.

Plačiau

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Praskleidus pasaulio meistrų tapybos parodos uždangą – kelios akimirkos iš pasirengimo naujajai parodai

20241108

2024 m. lapkričio 13 d. Valdovų rūmų muziejuje bus atidaroma paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, kurioje pristatysime penkis įspūdingiausius, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių (Lenkija) kolekcijoje turimus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
 
Lankytojams paroda bus atverta nuo lapkričio 14 dienos.

Plačiau

Publikuota: 2024-01-22 15:28 Atnaujinta: 2024-01-31 10:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika