Valdovų rūmuose ekspozicija prabilo lenkų kalba

Lenkijos institutas Vilniuje ir Valdovų rūmų muziejus sausio 23 d. pristatė naujieną – audiogidą lenkų kalba.
 
Valdovų rūmų muziejus nuolat pildo paslaugas, kad visi, atėję į muziejų, įdomiai praleistų laiką. Prieš keletą metų Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva Valdovų rūmų muziejuje įgyvendintas sumanymas parengti audiogidą ukrainiečių kalba. Tai buvo pirmasis skaitmeninis Muziejaus ekspozicijų pristatymas ukrainiečių kalba. Ši iniciatyva pasaulyje pradėta 2020 m., audiogidai ukrainiečių kalba parengti Romos Koliziejuje, Versalio rūmuose, Šėnbruno rūmuose Vienoje, Dolmabachčės rūmuose Konstantinopolyje, Londono Taueryje, Berlyno Šarlotenburgo rūmuose, Stokholmo Vazų muziejuje ir kt.
 
Į Valdovų rūmų muziejų atėję ukrainiečiai šiandien gali gimtąja kalba išgirsti nuolatinės ekspozicijos III maršruto pristatymą. Parengtas pasakojimas apie eksponatus apima tris temines ekspozicijas: ginkluotę, kasdienybę, muziką. Tai labai svarbi iniciatyva, kuri „derusifikuoja“ žymiausius pasaulio muziejus ir daugiau nei 50 milijonų ukrainiečių visame pasaulyje atveria galimybę susipažinti su pasaulio paveldu, žymiausiais muziejais gimtąja kalba.
 
Nuo 2024 m. sausio 24 d., lankant III maršruto ekspozicijas, galima naudotis ir lenkų kalba parengtu audiogidu, o projekto vadovė, muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė teigia, kad artimiausiais metais ir ukrainiečių, ir lenkų kalbomis audiogidai bus parengti ir I bei II maršrutų nuolatinėms ekspozicijoms.
 
Sausio 23 d. pristatant audiogidą lenkų kalba buvo galima išbandyti naująją paslaugą nemokamai. Renginyje muzikavo pianistė prof. Aleksandra Žvirblytė.
 
Projektą finansavo AB „Orlen Lietuva“
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2024-01-22 15:28 Atnaujinta: 2024-01-31 10:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika