Valdovų rūmuose ekspozicija prabilo lenkų kalba

Lenkijos institutas Vilniuje ir Valdovų rūmų muziejus sausio 23 d. pristatė naujieną – audiogidą lenkų kalba.
 
Valdovų rūmų muziejus nuolat pildo paslaugas, kad visi, atėję į muziejų, įdomiai praleistų laiką. Prieš keletą metų Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva Valdovų rūmų muziejuje įgyvendintas sumanymas parengti audiogidą ukrainiečių kalba. Tai buvo pirmasis skaitmeninis Muziejaus ekspozicijų pristatymas ukrainiečių kalba. Ši iniciatyva pasaulyje pradėta 2020 m., audiogidai ukrainiečių kalba parengti Romos Koliziejuje, Versalio rūmuose, Šėnbruno rūmuose Vienoje, Dolmabachčės rūmuose Konstantinopolyje, Londono Taueryje, Berlyno Šarlotenburgo rūmuose, Stokholmo Vazų muziejuje ir kt.
 
Į Valdovų rūmų muziejų atėję ukrainiečiai šiandien gali gimtąja kalba išgirsti nuolatinės ekspozicijos III maršruto pristatymą. Parengtas pasakojimas apie eksponatus apima tris temines ekspozicijas: ginkluotę, kasdienybę, muziką. Tai labai svarbi iniciatyva, kuri „derusifikuoja“ žymiausius pasaulio muziejus ir daugiau nei 50 milijonų ukrainiečių visame pasaulyje atveria galimybę susipažinti su pasaulio paveldu, žymiausiais muziejais gimtąja kalba.
 
Nuo 2024 m. sausio 24 d., lankant III maršruto ekspozicijas, galima naudotis ir lenkų kalba parengtu audiogidu, o projekto vadovė, muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė teigia, kad artimiausiais metais ir ukrainiečių, ir lenkų kalbomis audiogidai bus parengti ir I bei II maršrutų nuolatinėms ekspozicijoms.
 
Sausio 23 d. pristatant audiogidą lenkų kalba buvo galima išbandyti naująją paslaugą nemokamai. Renginyje muzikavo pianistė prof. Aleksandra Žvirblytė.
 
Projektą finansavo AB „Orlen Lietuva“
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2024-01-22 15:28 Atnaujinta: 2024-01-31 10:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika