Valdovų rūmuose – diskusija apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti

Rugsėjo 14 d. 18.00 val. Valdovų rūmai kviečia į pokalbį diskusiją apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti. Inspiracija šiai temai tapo išskirtinė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje menininkas meistriškai fiksuoja kerinčio grožio, 200–300 metų ar dar senesnę sieninę tapybą, architektūros elementus. Deja, didžioji dalis Raimondo Paknio fotografijose užfiksuotų istorinių pastatų šiandien yra tapę griuvėsiais.
 
Yrančios šventovės ir jose aptinkami unikalūs polichromijos fragmentai skatina susimąstyti, kas nutinka, kai žmogus, bendruomenė, visuomenė praranda istorinę atmintį ir nustoja saugoti jos ženklus. Lietuvoje vykstančių Europos paveldo dienų metu rengiamo pokalbio-diskusijos dalyviai, architektūros istorikai ir paveldo išsaugojimo specialistai kartu su parodos autoriumi kvies pasvarstyti, kaip atkurti ryšį su praeitimi, puoselėti ir gaivinti paveldą bei kaip užtikrinti, kad restauruojant paveldo objektus nebūtų sunaikinti juose įrašyti laiko pėdsakai.
 
Dalyvauja doc. dr. Rasa Butvilaitė, dr. Margarita Janušonienė, Raimondas Paknys ir kiti.
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.
 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą. Daugiau apie parodą čia.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Publikuota: 2023-09-07 10:12 Atnaujinta: 2023-09-13 14:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika