Valdovų rūmuose – diskusija apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti

Rugsėjo 14 d. 18.00 val. Valdovų rūmai kviečia į pokalbį diskusiją apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti. Inspiracija šiai temai tapo išskirtinė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje menininkas meistriškai fiksuoja kerinčio grožio, 200–300 metų ar dar senesnę sieninę tapybą, architektūros elementus. Deja, didžioji dalis Raimondo Paknio fotografijose užfiksuotų istorinių pastatų šiandien yra tapę griuvėsiais.
 
Yrančios šventovės ir jose aptinkami unikalūs polichromijos fragmentai skatina susimąstyti, kas nutinka, kai žmogus, bendruomenė, visuomenė praranda istorinę atmintį ir nustoja saugoti jos ženklus. Lietuvoje vykstančių Europos paveldo dienų metu rengiamo pokalbio-diskusijos dalyviai, architektūros istorikai ir paveldo išsaugojimo specialistai kartu su parodos autoriumi kvies pasvarstyti, kaip atkurti ryšį su praeitimi, puoselėti ir gaivinti paveldą bei kaip užtikrinti, kad restauruojant paveldo objektus nebūtų sunaikinti juose įrašyti laiko pėdsakai.
 
Dalyvauja doc. dr. Rasa Butvilaitė, dr. Margarita Janušonienė, Raimondas Paknys ir kiti.
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.
 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą. Daugiau apie parodą čia.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Publikuota: 2023-09-07 10:12 Atnaujinta: 2023-09-13 14:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika