Valdovų rūmuose – diskusija apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti

Rugsėjo 14 d. 18.00 val. Valdovų rūmai kviečia į pokalbį diskusiją apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti. Inspiracija šiai temai tapo išskirtinė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje menininkas meistriškai fiksuoja kerinčio grožio, 200–300 metų ar dar senesnę sieninę tapybą, architektūros elementus. Deja, didžioji dalis Raimondo Paknio fotografijose užfiksuotų istorinių pastatų šiandien yra tapę griuvėsiais.
 
Yrančios šventovės ir jose aptinkami unikalūs polichromijos fragmentai skatina susimąstyti, kas nutinka, kai žmogus, bendruomenė, visuomenė praranda istorinę atmintį ir nustoja saugoti jos ženklus. Lietuvoje vykstančių Europos paveldo dienų metu rengiamo pokalbio-diskusijos dalyviai, architektūros istorikai ir paveldo išsaugojimo specialistai kartu su parodos autoriumi kvies pasvarstyti, kaip atkurti ryšį su praeitimi, puoselėti ir gaivinti paveldą bei kaip užtikrinti, kad restauruojant paveldo objektus nebūtų sunaikinti juose įrašyti laiko pėdsakai.
 
Dalyvauja doc. dr. Rasa Butvilaitė, dr. Margarita Janušonienė, Raimondas Paknys ir kiti.
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.
 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą. Daugiau apie parodą čia.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2023-09-07 10:12 Atnaujinta: 2023-09-13 14:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika