Valdovų rūmuose – diskusija apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti

Rugsėjo 14 d. 18.00 val. Valdovų rūmai kviečia į pokalbį diskusiją apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti. Inspiracija šiai temai tapo išskirtinė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje menininkas meistriškai fiksuoja kerinčio grožio, 200–300 metų ar dar senesnę sieninę tapybą, architektūros elementus. Deja, didžioji dalis Raimondo Paknio fotografijose užfiksuotų istorinių pastatų šiandien yra tapę griuvėsiais.
 
Yrančios šventovės ir jose aptinkami unikalūs polichromijos fragmentai skatina susimąstyti, kas nutinka, kai žmogus, bendruomenė, visuomenė praranda istorinę atmintį ir nustoja saugoti jos ženklus. Lietuvoje vykstančių Europos paveldo dienų metu rengiamo pokalbio-diskusijos dalyviai, architektūros istorikai ir paveldo išsaugojimo specialistai kartu su parodos autoriumi kvies pasvarstyti, kaip atkurti ryšį su praeitimi, puoselėti ir gaivinti paveldą bei kaip užtikrinti, kad restauruojant paveldo objektus nebūtų sunaikinti juose įrašyti laiko pėdsakai.
 
Dalyvauja doc. dr. Rasa Butvilaitė, dr. Margarita Janušonienė, Raimondas Paknys ir kiti.
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.
 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą. Daugiau apie parodą čia.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

20230922

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. 

Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje. 

Plačiau

Neįminta mįslė Valdovų rūmuose

20230919

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.

Plačiau

Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys

20230929

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkė dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą atkūrė operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje.

Plačiau

Publikuota: 2023-09-07 10:12 Atnaujinta: 2023-09-13 14:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534