Valdovų rūmuose – diskusija apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti

Rugsėjo 14 d. 18.00 val. Valdovų rūmai kviečia į pokalbį diskusiją apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti. Inspiracija šiai temai tapo išskirtinė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje menininkas meistriškai fiksuoja kerinčio grožio, 200–300 metų ar dar senesnę sieninę tapybą, architektūros elementus. Deja, didžioji dalis Raimondo Paknio fotografijose užfiksuotų istorinių pastatų šiandien yra tapę griuvėsiais.
 
Yrančios šventovės ir jose aptinkami unikalūs polichromijos fragmentai skatina susimąstyti, kas nutinka, kai žmogus, bendruomenė, visuomenė praranda istorinę atmintį ir nustoja saugoti jos ženklus. Lietuvoje vykstančių Europos paveldo dienų metu rengiamo pokalbio-diskusijos dalyviai, architektūros istorikai ir paveldo išsaugojimo specialistai kartu su parodos autoriumi kvies pasvarstyti, kaip atkurti ryšį su praeitimi, puoselėti ir gaivinti paveldą bei kaip užtikrinti, kad restauruojant paveldo objektus nebūtų sunaikinti juose įrašyti laiko pėdsakai.
 
Dalyvauja doc. dr. Rasa Butvilaitė, dr. Margarita Janušonienė, Raimondas Paknys ir kiti.
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.
 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą. Daugiau apie parodą čia.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2023-09-07 10:12 Atnaujinta: 2023-09-13 14:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika