Lietuvos ir Vokietijos Kariuomenių vadų sutuoktinės domėjosi Valdovų rūmų ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija

Pirmadienį, rugpjūčio 28 d., Valdovų rūmuose įvyko oficialus Lietuvos ir Vokietijos Kariuomenių vadų – generolo Valdemaro Rupšio ir generolo Carsteno Breuerio – susitikimas. Kariuomenių vadai aptarė Vokietijos karių dislokavimo Lietuvoje galimybes, saugumo situaciją regione ir Vokietijos įsipareigojimą užtikrinti saugumą šiaurės rytų NATO ir Europos Sąjungos flange, bendrus mokymus ir pratybas, dalyvavimą tarptautinėse operacijose.
 
Tuo metu Lietuvos ir Vokietijos Kariuomenių vadų sutuoktinės – ponios Daiva Rupšienė ir Katrina Breuer – su Valdovų rūmų muziejaus vadovu Vydu Dolinsku aplankė muziejaus ekspozicijas, domėjosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir paveldu, Valdovų rūmų radiniais, atkurtais istoriniais interjerais.
 
Carstenas ir Katrina Breueriai Vilniuje dalyvavo ir tarptautiniame karinių orkestrų festivalyje „Military Tattoo Lithuania 2023“, skirtame paminėti 30-osioms okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos metinėms.
 
Nuotraukų autorė – Lietuvos Kariuomenės fotografė Ieva Budzeikaitė.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2023-08-29 12:53 Atnaujinta: 2023-08-29 13:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika