Cianotipija – fotografija be kamerų


Valdovų rūmų muziejuje rugsėjo 23 d. cianotipijos – fotografijos be kamerų – techniką galėsite išbandyti ir Jūs. Cianotipija – viena seniausių pasaulyje fotografinio atvaizdo gavimo technikų, atrasta dar XIX amžiuje. Vykstant procesui gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas (susidarantis pigmentas dar vadinamas Berlyno mėliu). Fotogramos (šviesūs objektų siluetai tamsiame fone) sukuriamos ant akvarelinio įjautrinto šviesai popieriaus, dėliojant piešinį iš gyvų ar džiovintų augalų, smulkių daiktų, medžiagų. Praėjus šimtmečiams, ši technika išlaikė patrauklumą ir neretai naudojama dėl jos paprastumo bei unikalumo.

Su cianotipijos technika supažindins ir dirbtuves ves Egidijus Kabošis ir (ar) Gintas Kavoliūnas („Atvirosios fotografijos dirbtuvės“).

Bilietai į rugsėjo 23 d. dirbtuves čia
 
 

Raimondo Paknio fotografijų paroda

Valdovų rūmų muziejuje atidaryta Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje pristatomi ištiso regiono (buvusi Abiejų Tautų Respublikos teritorija) archeologiniai objektai, meninės kultūros pavyzdžiai. Analogine kamera itin tiksliai užfiksuoti dabartinės Ukrainos, Baltarusios teritorijoje buvę pastatai, kurių dauguma šiandieną sunkiai pasiekiami, kai kurie net ir sunaikinti. 


Raimondo Paknio fotografijose sustingsta laikas, grąžinantis į žiaurią realybę. Iš kadaise stovėjusių šventovių bei įspūdingų architektūrinių pastatų dabar likę griuvėsiai – tuo juos pavertė ne tik laikas, bet ir okupacijos, karai, skurdas. Parodoje vaizduojamos fotografijos perteikia, kas nutinka, kai žmogus, visuomenė praranda atmintį ir nustoja puoselėti savo paveldą.

Paroda kurta kaip Valdovų rūmų muziejaus erdvėms pritaikyta instaliacija – didelio formato fotografijos derintos prie neutralių salių spalvų, kad subtiliai išryškėtų užfiksuotų pastatų polichromijos, spalvinės gamos įvairovė.
 
 
Pokalbis – diskusija apie paveldo išsaugojimo galimybes Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 
 

Rugsėjo 14 d. 18 val. Valdovų rūmų Renginių salėje kviečiame į pokalbį – diskusiją „Šventovių sienos ir spalvos: senosios Lietuvos paveldo išsaugojimo iššūkiai“. Dalyvauja doc. dr. Rasa Butvilaitė, dr. Margarita Janušonienė, Raimondas Paknys ir kiti. Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė. 

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.

 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Publikuota: 2023-08-28 09:03 Atnaujinta: 2023-08-29 10:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika