Valdovų rūmų muziejaus leidiniai – Kaune

Šiuo metu Kaune mokytojai gali apsilankyti Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekoje ir čia semtis žinių iš spalvingų ir įdomių Valdovų rūmų muziejaus leidinių. Dauguma knygų pristato Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istoriją, kultūros paveldą, atskleidžia Europos istorinių rezidencijų raidą, valdovų ir didikų biografijas bei žymiausių giminių istorijas. Knygose, pasitelkus išlikusius meno kūrinius, istorijos šaltinius, archeologijos radinius, nagrinėjami svarbiausi Lietuvos, Lenkijos ir kitų Europos valstybių politikos, architektūros ir dailės, operos įvykiai, jų reikšmė Europos kultūros paveldui, valstybių raidos istorijai. Taip pat yra istorinių knygelių su užduotimis vaikams.
 
Daugiau apie Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekoje esančius leidinius rasite čia. 
 
Kauno švietimo inovacijų centras – Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ilgametis bendradarbiavimo partneris. Kauno švietimo inovacijų centro direktorės Rasos Bortkevičienės iniciatyva, kartu su šio centro darbuotojais Valdovų rūmų muziejus rengia kvalifikacijos tobulinimo programas mokyklų vadovams, mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams, ugdomi jų kūrybiniai įgūdžiai. Dar šiemet abi organizacijos pakvies į kartu ruošiamą nacionalinį mokinių žinių konkursą.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2023-08-25 15:08 Atnaujinta: 2023-08-25 15:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika