Įspūdingas nemokamas sekmadienis – atsisveikinome su Žygimanto Augusto gobelenų paroda

Dėkojame visiems lankytojams, nemokamo lankymo dieną, paskutinį liepos sekmadienį, atvykusiems į Valdovų rūmų muziejų. Vien į tarptautinę parodą „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ užsuko net 6,5 tūkst. žmonių.
 
Ačiū Jums už kantrybę, jei teko luktelėti eilėje per vasarišką lietų.
 
Rekordinio lankytojų skaičiaus sulaukusi paroda „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ baigėsi. Iš Krokuvos Vavelio karališkosios pilies atvežtą istorinę audinių kolekciją, kuri ir pasaulyje vertinama kaip vienas unikaliausių išlikusių XVI a. rinkinių, Valdovų rūmų muziejuje pamatė daugiau nei 61 tūkst. žmonių! Muziejaus gidai pravedė 256 ekskursijas. Tai buvo ir viena iš labiausiai pamėgtų Valdovų rūmų muziejaus akredituotų gidų parodų – čia jie surengė 142 ekskursijas!
 
Dėkojame visiems miesto gyventojams ir svečiams. Laukiame sugrįžtant į nuolat atnaujinamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijas, parodas, čia rengiamus patrauklius edukacinius užsiėmimus bei kultūros renginius.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Publikuota: 2023-08-01 10:02 Atnaujinta: 2023-08-02 12:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika