Lietuvos muziejininkystės patriarchui Romualdui Budriui – 90

Dailėtyrininką, Lietuvos muziejininkystės patriarchą, pasaulyje žinomą ir gerbiamą dailės specialistą, istorinių vertybių saugotoją ir nacionalinių rinkinių gausintoją, daugelio Lietuvos muziejų, ekspozicijų ir įsimintinų parodų kūrėją, Lietuvos muziejų asociacijos steigėją, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatą, daugelio Lietuvos ir užsienio šalių valstybinių apdovanojimų kavalierių, Palangos ir Baisogalos garbės pilietį, Vilniaus dailės akademijos garbės daktarą, Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvį, Tarybos garbės narį ir mielą Bičiulį Romualdą Budrį 90-ies metų jubiliejaus proga nuoširdžiausiai sveikina Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendruomenė.
Maestro Romualdas Budrys, 1933 m. gimęs Vertimų kaime netoli Baisogalos, sudėtingais pokario metais, kaip ir du jo broliai, pasirinko amžinąsias vertybes – dailę, paveldą, muziką. Dvidešimt penkerių metų R. Budrys baigė keramikos studijas tuomečiame Lietuvos dailės institute ir lemtingai pasuko į muziejų: ten buvo galima kaupti praeitį menančius artefaktus, gyventi gražesniame pasaulyje ir taip tarsi ignoruoti niūrią sovietinę kasdienybę... R. Budrio sumanymai ir nuveikti darbai pralenkė laiką. Jis buvo ilgametis Lietuvos dailės muziejaus direktorius, vienas iš Palangos gintaro muziejaus įkūrėjų, daugelio kitų muziejų ekspozicijų bendraautoris. Būtent šiam žmogui teko saugoti Vilniaus katedros lobyno paslaptį, o vėliau savo patirtimi ir žiniomis padėti kurti Valdovų rūmų muziejų. Todėl muziejaus bendruomenė dėkoja Patriarchui už pasitikėjimą, paramą bei globą ir linki stiprios sveikatos, ilgų metų!
 
Sveikinimus garbiam muziejininkui siunčia ir Lietuvos valstybės vadovai
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sveikinime gerbiamam Romualdui Budriui teigia, kad šio žmogaus vardas neatsiejamas nuo šiandieninio Lietuvos muziejų veido. „Nuo Lietuvos dailės muziejaus plėtros, naujų ekspozicijų, auditorijų ir erdvių pritraukimo iki nesuskaičiuojamos gausybės meno kolekcijų parvežimo į Lietuvą – būtent Jūsų rūpestis ilgus dešimtmečius buvo tas ramstis, šiandien leidžiantis mums ir mūsų valstybės svečiams net tik gėrėtis saugomomis ir pristatomomis meno, kultūros ir istorijos vertybėmis, bet ir daug geriau suprasti šalies bei tautos istoriją,“ – teigiama Prezidento sveikinime R. Budrio garbingo jubiliejaus proga.
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis savo sveikinime Romualdui Budriui akcentuoja: „Savo autoritetu išugdėte ne vieną muziejininkų kartą, o darbštumas, kūrybingumas, atkaklumas siekti tikslo kelia susižavėjimą ir pagarbą. Linkime Jums stiprios sveikatos ir kuo geriausios kloties!“
Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Romualdui Budriui siunčia nuoširdžius sveikinimus ir teigia, kad maestro pelnytai užsitarnavo Lietuvos muziejininkystės patriarcho vardą: „Ačiū, kad prisidėjote prie Lietuvos kultūros pasaulio auginimo ir skleidėte Lietuvos meno svarbą. Linkiu Jums gražių atradimų kasdienoje ir būti apsuptam mylimų žmonių.“
Lietuvos muziejininkystės patriarchui Romualdui Budriui garbingo jubiliejaus proga sveikinimus taip pat siunčia Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos muziejų asociacija, Palangos ir Baisogalos vadovai, iškilaus muziejininko bičiuliai, kolegos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pristatant valstybės simbolius – apie Baltijos valstybių 1918–1940 m. laisvės kovas

20240214

Valdovų rūmų muziejuje atidaroma paroda, skirta XX a. valstybingumo istorijai, – „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“. Pirmą kartą vienoje vietoje bus galima išvysti originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo valstybinius ženklus – ordinus, medalius, žvaigždes ir kitus apdovanojimus.

Plačiau

Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

20240221

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.

Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.

Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Plačiau

Publikuota: 2023-07-26 09:17 Atnaujinta: 2023-07-26 09:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika