Lietuvos muziejininkystės patriarchui Romualdui Budriui – 90

Dailėtyrininką, Lietuvos muziejininkystės patriarchą, pasaulyje žinomą ir gerbiamą dailės specialistą, istorinių vertybių saugotoją ir nacionalinių rinkinių gausintoją, daugelio Lietuvos muziejų, ekspozicijų ir įsimintinų parodų kūrėją, Lietuvos muziejų asociacijos steigėją, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatą, daugelio Lietuvos ir užsienio šalių valstybinių apdovanojimų kavalierių, Palangos ir Baisogalos garbės pilietį, Vilniaus dailės akademijos garbės daktarą, Valdovų rūmų muziejaus krikštatėvį, Tarybos garbės narį ir mielą Bičiulį Romualdą Budrį 90-ies metų jubiliejaus proga nuoširdžiausiai sveikina Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendruomenė.
Maestro Romualdas Budrys, 1933 m. gimęs Vertimų kaime netoli Baisogalos, sudėtingais pokario metais, kaip ir du jo broliai, pasirinko amžinąsias vertybes – dailę, paveldą, muziką. Dvidešimt penkerių metų R. Budrys baigė keramikos studijas tuomečiame Lietuvos dailės institute ir lemtingai pasuko į muziejų: ten buvo galima kaupti praeitį menančius artefaktus, gyventi gražesniame pasaulyje ir taip tarsi ignoruoti niūrią sovietinę kasdienybę... R. Budrio sumanymai ir nuveikti darbai pralenkė laiką. Jis buvo ilgametis Lietuvos dailės muziejaus direktorius, vienas iš Palangos gintaro muziejaus įkūrėjų, daugelio kitų muziejų ekspozicijų bendraautoris. Būtent šiam žmogui teko saugoti Vilniaus katedros lobyno paslaptį, o vėliau savo patirtimi ir žiniomis padėti kurti Valdovų rūmų muziejų. Todėl muziejaus bendruomenė dėkoja Patriarchui už pasitikėjimą, paramą bei globą ir linki stiprios sveikatos, ilgų metų!
 
Sveikinimus garbiam muziejininkui siunčia ir Lietuvos valstybės vadovai
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sveikinime gerbiamam Romualdui Budriui teigia, kad šio žmogaus vardas neatsiejamas nuo šiandieninio Lietuvos muziejų veido. „Nuo Lietuvos dailės muziejaus plėtros, naujų ekspozicijų, auditorijų ir erdvių pritraukimo iki nesuskaičiuojamos gausybės meno kolekcijų parvežimo į Lietuvą – būtent Jūsų rūpestis ilgus dešimtmečius buvo tas ramstis, šiandien leidžiantis mums ir mūsų valstybės svečiams net tik gėrėtis saugomomis ir pristatomomis meno, kultūros ir istorijos vertybėmis, bet ir daug geriau suprasti šalies bei tautos istoriją,“ – teigiama Prezidento sveikinime R. Budrio garbingo jubiliejaus proga.
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis savo sveikinime Romualdui Budriui akcentuoja: „Savo autoritetu išugdėte ne vieną muziejininkų kartą, o darbštumas, kūrybingumas, atkaklumas siekti tikslo kelia susižavėjimą ir pagarbą. Linkime Jums stiprios sveikatos ir kuo geriausios kloties!“
Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Romualdui Budriui siunčia nuoširdžius sveikinimus ir teigia, kad maestro pelnytai užsitarnavo Lietuvos muziejininkystės patriarcho vardą: „Ačiū, kad prisidėjote prie Lietuvos kultūros pasaulio auginimo ir skleidėte Lietuvos meno svarbą. Linkiu Jums gražių atradimų kasdienoje ir būti apsuptam mylimų žmonių.“
Lietuvos muziejininkystės patriarchui Romualdui Budriui garbingo jubiliejaus proga sveikinimus taip pat siunčia Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos muziejų asociacija, Palangos ir Baisogalos vadovai, iškilaus muziejininko bičiuliai, kolegos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

20240422

2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“. 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.

Plačiau

Lenkijos muziejininkai naujausius tyrimus pavertė moderniu pasakojimu – sukūrė interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“

20240423

1863–1864 m. sukilėliai siekė atkurti Abiejų Tautų Respubliką, kaip savarankišką, laisvą valstybę, sugrąžinti turėtą regiono politinę jėgą. Kasmet atskleidžiama vis daugiau naujų ir įdomių faktų apie sukilimą. Lenkijos istorijos muziejus parengė interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“. 

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, kurio Didžiajame kieme ir įrengta paroda, kviečia į parodos atidarymą. Renginys vyks balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Čia bus pristatyta 160-ųjų sukilimo metinių proga parengta paroda po atviru dangumi.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2023-07-26 09:17 Atnaujinta: 2023-07-26 09:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika