Olena Zelenska: „Istorija, kaip visada, iškalbingesnė ir vaizdingesnė už bet kokią legendą“

 
Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska po apsilankymo Valdovų rūmų muziejuje socialiniuose tinkluose paskelbė nuoširdų įrašą:
 
„Lietuvos didžiųjų kunigaikščių senovinius rūmus visiškai sunaikino 1801 m., kai valstybę okupavo Rusijos imperija. Jie pradėjo atgimti su šalies nepriklausomybe. Palaipsniui, metai po metų kilo iš pelenų kartu su savo šalimi.
 
Jų didingi pastatai lankytojams atsivėrė 2013 ir 2018 metais. Dabar tai didžiausio masto nepriklausomos Lietuvos atkūrimo projektas, kurio centre – Valdovų rūmų muziejus.
 
O nuo 2022 m. čia yra ir audiogidas ukrainiečių kalba – mano projekto apie lyderiaujančių pasaulio paminklų ukrainizavimą dalis. Tad kiekvienas ukrainietis asmeniškai savo gimtąja kalba gali pamatyti, kaip stipriai susijusios mūsų šalys – Lietuva ir Ukraina. Kiek daug kartu patyrėme. Ir kaip mes dabar arti.
 
Ir patys rūmai savo pavyzdžiu liudija: atgimimas iš pelenų įmanomas, atkūrimas tikras, o ten, kur atmintis ir vertybės, – visada ateitis.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2023-07-12 19:37 Atnaujinta: 2023-07-12 19:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika