Olena Zelenska: „Istorija, kaip visada, iškalbingesnė ir vaizdingesnė už bet kokią legendą“

 
Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska po apsilankymo Valdovų rūmų muziejuje socialiniuose tinkluose paskelbė nuoširdų įrašą:
 
„Lietuvos didžiųjų kunigaikščių senovinius rūmus visiškai sunaikino 1801 m., kai valstybę okupavo Rusijos imperija. Jie pradėjo atgimti su šalies nepriklausomybe. Palaipsniui, metai po metų kilo iš pelenų kartu su savo šalimi.
 
Jų didingi pastatai lankytojams atsivėrė 2013 ir 2018 metais. Dabar tai didžiausio masto nepriklausomos Lietuvos atkūrimo projektas, kurio centre – Valdovų rūmų muziejus.
 
O nuo 2022 m. čia yra ir audiogidas ukrainiečių kalba – mano projekto apie lyderiaujančių pasaulio paminklų ukrainizavimą dalis. Tad kiekvienas ukrainietis asmeniškai savo gimtąja kalba gali pamatyti, kaip stipriai susijusios mūsų šalys – Lietuva ir Ukraina. Kiek daug kartu patyrėme. Ir kaip mes dabar arti.
 
Ir patys rūmai savo pavyzdžiu liudija: atgimimas iš pelenų įmanomas, atkūrimas tikras, o ten, kur atmintis ir vertybės, – visada ateitis.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2023-07-12 19:37 Atnaujinta: 2023-07-12 19:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika