Olena Zelenska: „Istorija, kaip visada, iškalbingesnė ir vaizdingesnė už bet kokią legendą“

 
Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska po apsilankymo Valdovų rūmų muziejuje socialiniuose tinkluose paskelbė nuoširdų įrašą:
 
„Lietuvos didžiųjų kunigaikščių senovinius rūmus visiškai sunaikino 1801 m., kai valstybę okupavo Rusijos imperija. Jie pradėjo atgimti su šalies nepriklausomybe. Palaipsniui, metai po metų kilo iš pelenų kartu su savo šalimi.
 
Jų didingi pastatai lankytojams atsivėrė 2013 ir 2018 metais. Dabar tai didžiausio masto nepriklausomos Lietuvos atkūrimo projektas, kurio centre – Valdovų rūmų muziejus.
 
O nuo 2022 m. čia yra ir audiogidas ukrainiečių kalba – mano projekto apie lyderiaujančių pasaulio paminklų ukrainizavimą dalis. Tad kiekvienas ukrainietis asmeniškai savo gimtąja kalba gali pamatyti, kaip stipriai susijusios mūsų šalys – Lietuva ir Ukraina. Kiek daug kartu patyrėme. Ir kaip mes dabar arti.
 
Ir patys rūmai savo pavyzdžiu liudija: atgimimas iš pelenų įmanomas, atkūrimas tikras, o ten, kur atmintis ir vertybės, – visada ateitis.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Publikuota: 2023-07-12 19:37 Atnaujinta: 2023-07-12 19:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika