Valdovų rūmai kviečia į karališką Valstybės dieną

Karūna Lietuvos Karaliui Mindaugui
 
Į Valdovų rūmų muziejų vakar vakare buvo įnešta karūna, sverianti net 20 kilogramų! Lankytojai, kuriems Valstybės dieną bilietas į muziejų kainuos tik 2 eurus, galės pasigrožėti šiuo kūriniu, o pirmieji suskubę dar gavo ir saldžių dovanų! „Meduolių namai“ taip sveikina visus su Mindaugo karūnavimo 770 metinėmis ir Vilniaus 700 jubiliejumi.
Karūnos karkasui pastatyti panaudota 1800 apvalių sausainių, iškeptos 44 stačiakampio formos sienelės. Brangakmenius konditeriai sukūrė iš cukraus ir valgomųjų dažų, o atskiros detalės į vieną karūną sutvirtintos cukraus glajumi (prireikė net 2 kilogramų). Visam gaminiui spindesio suteikė valgomojo aukso glazūra. „Meduolių namai“ darbuotojai juokavo, kad kepinį derino prie Mindaugo karūnavimo 770-ųjų metinių šventės – karūnos skersmuo yra 77 centimetrai.
 
Ekskursijose vietų neliko akimirksniu
 
Neįtikėtinai populiarią tarptautinę parodą „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ (per du mėnesius apsilankė beveik 38 tūkstančiai žmonių) šią savaitę papildė ir didžiulė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“. Ukrainoje, Baltarusioje, Lietuvoje užfiksuotose nuotraukose – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės krikščioniškasis paveldas, istoriniai pastatai ar tik jų griuvėsiai, menantys buvusią didybę ir prabangą.
Paskelbus registraciją į nemokamas ekskursijas vietų neliko akimirksniu. Tačiau 11.00–16.00 val. Lankytojų vestibiulyje vyksta atviros kūrybinės dirbtuvės „Mūsų Vytis“. Šeimos su vaikais, įsigijusios lankytojo bilietus (vaikams iki 7 m. nemokamai), gali susikurti savo istorinę vėliavėlę su Vyčiu.  
 
Triumfo eisena sveikins Lietuvą ir pasaulį
 
Valdovų rūmų muziejaus dovanos vakare pažirs per visą Vilniaus senamiestį: 19.30 val. nuo Aušros vartų pajudės iškilminga Triumfo eisena. Visus žmones muziejus kviečia stebėti eiseną Katedros aikštėje įrengtuose ekranuose ir pasitikti žygiuojančius karius prie Valdovų rūmų Triumfo arkos. Ant šiuolaikinės, ekranais padengtos arkos sienų bus rodomi visi Lietuvos triumfai – svarbiausios pergalės, pasiekimai ir istorinės asmenybės.
 
Ukrainos sveikinimas – operą „Lietuviai“ atliks lietuvių kalba
 
Šiemet 15-tą kartą Tautišką giesmę giedos viso pasaulio lietuviai. 21.00 val. iniciatyvą „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ papildys Ukrainos nacionalinės operos solistai, – ukrainiečiai lietuviškai atliks Tautinę giesmę ir taip lietuviams visame pasaulyje siųs Ukrainos sveikinimą. 21.05 val. Valdovų rūmų Didžiajame kieme prasidės Amilcareʼės Ponchiellio operos „Lietuviai“ koncertinis atlikimas. Lietuvių kalba operą atliks Ukrainos nacionalinės operos orkestras, choras ir solistai. Dirigentas Mykola Diadiura (bilietus galima įsigyti opera.lt arba prieš koncertą). Opera – ir festivalio „LNOBT Open“ uždarymo vakaras. 
 
Nuotraukų autorius – Vytautas Abramauskas
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2023-07-06 11:59 Atnaujinta: 2023-07-06 17:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika