Vasara Valdovų rūmų Didžiajame kieme – su „LNOBT Open“

 
Vilniečių ir miesto svečių laukia nuostabūs, vakaro vėsos apgaubti muzikiniai vakarai Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Festivalis „LNOBT Open“ šįmet siūlo turtingą programą: italų statytojų rengiamą „Pasaulio sutvėrimo“ pastatymo premjerą, koncertinius operų „Kaimo garbė“ ir „Lietuviai“ atlikimus bei Baleto Gala koncertą su žymiais Lietuvos ir užsienio šokėjais. Festivalis kviečia ne tik į muzikinius pasirodymus Valdovų rūmų Didžiajame kieme, – lankytojų laukia ir papildomi renginiai!
 
LNOkalbis: Kaip sutverti „Pasaulio sutvėrimą“
Jau šiandien, pirmadienį, birželio 19 d. 17.30 val., kviečiame į Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų auditoriją, kurioje svečiai iš Italijos – režisierius Fabio Ceresa ir choreografas Mattia Agatiello – išsamiai papasakos apie savo kuriamą oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ pastatymą, pradėsiantį festivalį „LNOBT Open“. LNOkalbis „Kaip sutverti „Pasaulio sutvėrimą“ bus verčiamas į lietuvių kalbą. Dalyvavimas šiame renginyje nemokamas.
 
Išskirtinės ekskursijos
Birželio 27 ir 28 dienomis 18.30 val. Vilniaus senamiestyje, Rotušės aikštėje, prasidės ekskursijos „Senojo Vilniaus muzikinės įdomybės“, leisiančios daugiau sužinoti apie Vilniaus reikšmę Europos operos istorijai. Būtent Rotušėje dar 1809 m. nuskambėjo šįmet „LNOBT Open“ festivalį atidarysianti Josepho Haydno oratorija „Pasaulio sutvėrimas“. Jos atlikimu rūpinosi garsus Vilniaus universiteto medicinos profesorius Jozephas Frankas, kurio žmonai dainininkei Christine‘i Gerhardi pats J. Haydnas dedikavo soprano (Ievos ir angelo Gabrieliaus) partijas savo oratorijoje. Ji atliko jas abi premjeriniuose koncertuose Vienoje, o vėliau – ir Vilniuje. Įdomu, kad kompozitorius J. Haydnas, ne kartą viešėjęs Frankų šeimos namuose Vienoje, vaikystėje ir pats turėjo labai gražų balsą, tad vos išvengė anais laikais „madingos“ balso skaidrumui išsaugoti skirtos kastravimo operacijos: tokiam sumanymui pasipriešino būsimojo kompozitoriaus tėvai. Neatsitiktinai jo oratorijoje „Pasaulio sutvėrimas“, pradėsiančios festivalio „LNOBT Open“ programą, nėra nė vienos partijos, skirtos kastrato balsui.
 
Nuo LDK laikų iki nūdienos
Pusantros valandos trukmės ekskursijoje „Senojo Vilniaus muzikinės įdomybės“, kuri birželio 27 ir 28 dienomis 18.30 val. prasidės Rotušės aikštėje, o 20 val. baigsis prie premjerai besirengiančių Valdovų rūmų, išgirsite ir kitų senojo Vilniaus muzikinių istorijų. Pavyzdžiui, sužinosite apie masonų ložės rengtus koncertus, kurių pelną „talentingieji broliai“ dažniausiai skirdavo labdarai, o taip pat apie vilnietį, kurį muzikos mokė Wolfgangas A. Mozartas, ir vilnietę, kuriai laiškus rašė Ludwigas van Beethovenas. Vaikštinėjant po vakarėjantį Vilniaus senamiestį, ekskursijos gidė I. Bagaliūnienė papasakos ir naujųjų laikų muzikinių istorijų, siejamų su kompozitorių Broniaus Kutavičiaus ir Kęstučio Antanėlio kūryba.
10 Eur kainuojančius bilietus į ekskursiją galite įsigyti LNOBT bilietų kasoje bei internetu www.opera.lt . Ekskursijos gidė – LNOBT choro artistė Inga Bagaliūnienė.
 
Tarptautinis festivalis „LNOBT Open“ 
Birželio 27–liepos 6 dienomis gražiausia operos ir baleto muzika skambės Valdovų rūmų Didžiajame kieme, po atviru dangumi pastatytoje scenoje. Kiekvienas LNOBT Open festivalis turi savo išskirtinį vakarą.
 
Šiemet tai festivalio premjera – teatralizuotas Josepho Haydno oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ pastatymas birželio 27–28 dienomis. Teatralizuotą pristatymą rengia režisieriaus Fabio Ceresos suburta tarptautinė komanda, mūsų publikai jau pažįstama iš paskiausio Traviatos pastatymo. Oratoriją diriguos Valentinas Egelis, jaunas vokiečių dirigentas, nuo 2021 m. sausio dirbantis Kroatijos nacionalinio teatro ir Rijekos simfoninio orkestro meno vadovu. Kartu su jaunaisiais lietuvių solistais Monika Pleškyte, Raimundu Juzuičiu, Joriu Rubinovu šiame pastatyme dainuos tenoras Ruairi Bowenas, puikus baroko muzikos interpretuotojas iš Didžiosios Britanijos. Taigi Pasaulio sutvėrimas žada būti jaunos energijos kupinas spektaklis!
 
Liepos 1 d. festivalio „LNOBT Open“ žiūrovų laukia Baleto Gala koncertas, kuriame greta publikos mylimų LNOBT baleto trupės solistų pasirodys ir svečiai iš užsienio teatrų. Antroje koncerto dalyje matysime mistišku mėnesienos šokiu kerinčią Šešėlių sceną iš Ludwigo A. Minkuso baleto „Bajaderė“.
 
Liepos 4 d. Valdovų rūmų kieme skambės vienaveiksmė Pietro Mascagni opera „Kaimo garbė“, neseniai atidariusi Pažaislio muzikos festivalį ir sulaukusi daugybės komplimentų atlikėjams: lietuvių solistėms Viktorijai Miškūnaitei, Ritai Preikšaitei ir kviestiniams dainininkams Aleksandrui Antonenko (Latvija), Mariai Bondarenko ir Andrejui Bondarenko (Ukraina), o taip pat LNOBT vyriausiajam dirigentui Ričardui Šumilai.
 
Liepos 6-osios vakarą iškart po tradicinės Lietuvos himno giedojimo ceremonijos pristatomą Amilcare‘s Ponchielli operą „Lietuviai“ šįkart atliks svečiai iš Ukrainos nacionalinės operos. Girdėsime ne tik šio teatro solistus, bet ir iš Kyjivo atvykstantį chorą bei simfoninį orkestrą, diriguojamą Ukrainos nacionalinės operos vyr. dirigento Mykolos Diadiuros. Tad festivalio „LNOBT Open“ žiūrovai, kurie laikosi tradicijos „Lietuvių“ klausytis kiekvienų metų Valstybės dieną, turės puikią progą palyginti Lietuvos ir Ukrainos atlikėjų meistriškumą.
 
Festivalio lankytojų prašome atkreipti dėmesį į spektaklių pradžios laiką: „Pasaulio sutvėrimo“ pasirodymai ir Baleto Gala koncertas prasidės 21.30 val., o „Kaimo garbė“ ir „Lietuviai“ – 21 val.
 
Nuolaidos! 
www.opera.lt rasite bilietus į festivalio „LNOBT Open“ renginius: teatralizuotą oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ pastatymą, operų „Kaimo garbė“ ir „Lietuviai“ koncertinius atlikimus bei Baleto Gala koncertą, kuriame dalyvaus žymūs Lietuvos ir užsienio šokėjai. Siurprizas festivalio lankytojams: jau nuo birželio 17 dienos festivalio „LNOBT Open“ bilietams taikomos nuolaidos. Pirkdami bilietus į bet kurį vieną festivalio renginį, galėsite pasinaudoti 25 proc. nuolaida, o pirkdami bilietus į du ar daugiau festivalio pasirodymų – 35 proc. nuolaida.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-19 11:46 Atnaujinta: 2023-06-19 15:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika