Edgaras Montvidas: „Žygimantas Augustas mums paliko aukso siūlais nuaustą dovaną“

„Žygimantas Augustas mums paliko aukso siūlais nuaustą dovaną – tai paroda, kurią privalo pamatyti visi mūsų šalį mylintys ir jos istoriją saugantys žmonės!“ – sakė vienas žymiausių Europos tenorų, Pažaislio muzikos festivalio vadovas, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Edgaras Montvidas, išvydęs Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamą parodą „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“.  
E. Montvidas negalėjo atsigėrėti bibliniais gobelenais: „Savo grožiu ir preciziškumu jie nenusileidžia XIV a. Apokalipsės gobelenams Anžė (Anger) pilyje. Šis Žygimanto Augusto palikimas pritrenkia savo tobulumu!“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-15 19:06 Atnaujinta: 2023-06-15 19:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika