Seminaras mokytojams – „Vilnius Gediminaičių triumfo metais“

 
Vilniaus mokytojai dalyvauja Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame programos „Vilnius: Litvaniae metropolis“ seminare „Vilnius Gediminaičių triumfo metais“ (II modulis). Prieš metus muziejus tapo pirmąja kultūros įstaiga, kurioje mokytojai gilina žinias ir mokosi, kaip pamokose panaudoti naujausius edukacinius metodus, mokslo tyrimų duomenis. Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikai, mokslininkai siūlo pamokose pasitelkti įtraukių edukacinių metodų, įdomių faktų, kurių mokyklų vadovėliuose – nerasite.
 
Seminaro metu edukacijos metodininkė dr. Nelija Kostinienė pristatė temą „Gediminaičiai Europoje: su Habsburgais besirungianti dinastija“ ir pasiūlė pasivaikščioti po Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, o pasakojimą iliustravo čia rodomomis istorinėmis vertybėmis.
 
Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus vedėjas Gintautas Striška su humoru ir kartu rimtai išskleidė temą „Stebuklų metas: išlepęs karalaitis ar kalnus verčiantis valdovas? Žygimanto Augusto pėdsakai Vilniaus pilių teritorijoje“.
 
Mokytojai taip pat buvo supažindinti su neįprastomis radimvietėmis valdovų rezidencijoje ir kituose dvaruose – latrinomis (pasakojo vyresnioji archeologė Dovilė Urbonavičiūtė-Jankauskienė). Įdomių faktų apie Renesanso epochą, dar vadinamą aukso amžiumi, ir joje klestėjusius juvelyrikos bei tekstilės meistrus atskleidė vyriausioji archeologė dr. Rasa Gliebutė.
 
Šiandien bene populiariausia Lietuvoje paroda – Valdovų rūmų muziejaus eksponuojama istorinė Lietuvos ir Lenkijos vertybė – Žygimanto Augusto gobelenai. Jos erdvėje parodos konsultantė, žymiausia Lietuvos gobelenų tyrinėtoja dr. Ieva Kuizinienė pristatė pasakojimą „Neįtikėtina, bet tiesa. Žygimanto Augusto gobelenai Vilniaus rezidencijoje“.
 
Seminaro pabaigoje mokytojai buvo pakviesti į Naujuosius rūmus, kuriuose dirba Valdovų rūmų muziejaus archeologai, architektai, rinkinių kuratoriai ir restauratoriai. Restauravimo skyriaus vedėjas Mantvidas Mieliauskas parodė, kaip nedidelis radinys ant restauratoriaus stalo gali atskleisti neįtikėčiausių istorijos faktų.
 
Viena iš seminaro organizatorių dr. Nelija Kostinienė taip jį pristatė: „Šiandien visi kalba apie fenomenais grįstą ugdymą. Valdovų rūmų muziejuje suteikiame puikią progą mokytojams ieškoti naujų metodų, idėjų: pamokose jie galėtų remtis mūsų patirtimi. Pristatome stiprias programas, remdamiesi mūsų mokslininkais, edukatoriais. Matau, kad atėję vieną, antrą kartą mokytojai pažadina savyje smalsų vaiką, ir jau esame girdėję atsiliepimų, jog pamokos tapo įdomesnės. Nuoširdžiai tuo džiaugiamės.“
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-21 14:26 Atnaujinta: 2023-06-22 11:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika