Seminaras mokytojams – „Vilnius Gediminaičių triumfo metais“

 
Vilniaus mokytojai dalyvauja Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame programos „Vilnius: Litvaniae metropolis“ seminare „Vilnius Gediminaičių triumfo metais“ (II modulis). Prieš metus muziejus tapo pirmąja kultūros įstaiga, kurioje mokytojai gilina žinias ir mokosi, kaip pamokose panaudoti naujausius edukacinius metodus, mokslo tyrimų duomenis. Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikai, mokslininkai siūlo pamokose pasitelkti įtraukių edukacinių metodų, įdomių faktų, kurių mokyklų vadovėliuose – nerasite.
 
Seminaro metu edukacijos metodininkė dr. Nelija Kostinienė pristatė temą „Gediminaičiai Europoje: su Habsburgais besirungianti dinastija“ ir pasiūlė pasivaikščioti po Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, o pasakojimą iliustravo čia rodomomis istorinėmis vertybėmis.
 
Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus vedėjas Gintautas Striška su humoru ir kartu rimtai išskleidė temą „Stebuklų metas: išlepęs karalaitis ar kalnus verčiantis valdovas? Žygimanto Augusto pėdsakai Vilniaus pilių teritorijoje“.
 
Mokytojai taip pat buvo supažindinti su neįprastomis radimvietėmis valdovų rezidencijoje ir kituose dvaruose – latrinomis (pasakojo vyresnioji archeologė Dovilė Urbonavičiūtė-Jankauskienė). Įdomių faktų apie Renesanso epochą, dar vadinamą aukso amžiumi, ir joje klestėjusius juvelyrikos bei tekstilės meistrus atskleidė vyriausioji archeologė dr. Rasa Gliebutė.
 
Šiandien bene populiariausia Lietuvoje paroda – Valdovų rūmų muziejaus eksponuojama istorinė Lietuvos ir Lenkijos vertybė – Žygimanto Augusto gobelenai. Jos erdvėje parodos konsultantė, žymiausia Lietuvos gobelenų tyrinėtoja dr. Ieva Kuizinienė pristatė pasakojimą „Neįtikėtina, bet tiesa. Žygimanto Augusto gobelenai Vilniaus rezidencijoje“.
 
Seminaro pabaigoje mokytojai buvo pakviesti į Naujuosius rūmus, kuriuose dirba Valdovų rūmų muziejaus archeologai, architektai, rinkinių kuratoriai ir restauratoriai. Restauravimo skyriaus vedėjas Mantvidas Mieliauskas parodė, kaip nedidelis radinys ant restauratoriaus stalo gali atskleisti neįtikėčiausių istorijos faktų.
 
Viena iš seminaro organizatorių dr. Nelija Kostinienė taip jį pristatė: „Šiandien visi kalba apie fenomenais grįstą ugdymą. Valdovų rūmų muziejuje suteikiame puikią progą mokytojams ieškoti naujų metodų, idėjų: pamokose jie galėtų remtis mūsų patirtimi. Pristatome stiprias programas, remdamiesi mūsų mokslininkais, edukatoriais. Matau, kad atėję vieną, antrą kartą mokytojai pažadina savyje smalsų vaiką, ir jau esame girdėję atsiliepimų, jog pamokos tapo įdomesnės. Nuoširdžiai tuo džiaugiamės.“
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-21 14:26 Atnaujinta: 2023-06-22 11:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika