Ketvirtadienis, birželio 1 d.
I posėdis 9.20–9.40
Prof. habil. dr. ANDRII KHARUK (АНДРІЙ ХАРУК) (Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного)
Pirmasis Slobožanščinos puolamosios operacijos etapas (2022 m. rugsėjo 6–12 d.)
9.40–10.00
Dr. ELENA PRANCKĖNAITĖ (Klaipėdos universitetas), ROKAS KRANIAUSKAS (Klaipėdos universitetas), ALDAS MATIUKAS (naras instruktorius), GINTAUTAS KRAKAUSKAS (IĮ „Diugonis“), ZENONAS BAUBONIS (VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“)
Viduramžių tiltai ir kariai Asvejos ežere: povandeninių archeologinių tyrimų rezultatai
10.00–10.20
Habil. dr. LECH MAREK (Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego)
Šaltieji ginklai kaip aprangos aksesuarai Viduramžių ir Naujųjų laikų Gdansko gatvėse. Archeologiniai įrodymai
10.20–10.40
Prof. dr. VALDAS RAKUTIS (Lietuvos Respublikos Seimas)
Vokiečių ordino pilių sistema prie Nemuno
10.40–11.00 Pertrauka
11.00–11.20
Dr. OLHA SAVCHENKO (ОЛЬГА САВЧЕНКО), doc. dr. SVIATOSLAV TERSKYI (СВЯТОСЛАВ ТЕРСЬКИЙ) (Національний університет «Львівська політехніка»)
IX–XIII a. Šiaurės Rytų Priekarpatės piliakalniai: dabartinė tyrimų situacija
11.20–11.40
Doc. dr. GINTAUTAS ZABIELA (Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Klaipėdos universitetas)
Akmuo lietuvių medinėse pilyse
11.40–12.00
Mgr. RIČARDAS DEDIALA (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos)
Kariauna tampa kariuomene: XIII–XIV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karinės organizacijos raida ir modelis terminologiniu ir socialinės raidos aspektu
12.00–12.20
Doc. dr. MARIUS ŠČAVINSKAS (Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Klaipėdos universitetas)
Kryžiaus žygių ideologija kovoje su pagoniška Lietuva, arba kaip senovės lietuviai tapo „šiaurės saracėnais“?
12.20–13.20 Pertrauka
2 posėdis
13.20–13.40
Dr. PIOTR KOTOWICZ (Muzeum Historyczne w Sanoku), doc. dr. ROMAN MYSKA (Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Тустань».)
Lameliaro šarvų plokštelės iš Tustano Viduramžių tvirtovės šalia Uryčo (Vakarų Ukraina)
13.40–14.00
Dokt. ANDRIUS JANIONIS (Lietuvos istorijos institutas)
Mįslė pliene: kalavijai su rašmenimis ir ženklais Lietuvos teritorijoje
14.20–14.40
Dr. ARKADIUSZ MICHALAK (Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze)
Corpus bacellum Polonorum, arba ką mes žinome ir ką dar turėtume sužinoti apie Viduramžių buožes iš Lenkijos?
14.40–15.00
Dr. TOMAS BARANAUSKAS (Lietuvos istorijos institutas)
Rūdavos mūšis: Lietuvos pergalė ar pralaimėjimas?
15.00–15.20 Pertrauka
15.20–15.40
Habil. dr. SVITLANA BILIAIEVA (СВІТЛАНА БІЛЯЄВА) (Інститут археології НАН України, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини)
Fortifikacinė statyba didžiojo kunigaikščio Vytauto laikais šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje (remiantis archeologinių tyrimų medžiaga)
15.40–16.00
Dokt. ELIGIJUS ŠMIDTAS (Vilniaus universitetas)
Žalgirio pleištai interpretacijų pinklėse
16.00–16.20
Dr. VOLODYMYR HUTSUL (ВОЛОДИМИР ГУЦУЛ) (Ужгородський національний університет)
Riteriška karo technika Oršos mūšyje (1514)
16.20–16.40
Dr. DENYS TOICHKIN (ДЕНИС ТОЇЧКІН) (Інститут археології НАН України)
„Lvivo manufaktūros“ buožės Ukrainos muziejuose
16.40–17.00 Pertrauka
17.00–17.20
Doc. dr. VIKTORIA TSERKLEVICH (ВІКТОРІЯ ЦЕРКЛЕВИЧ) (Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут), mgr. SERHII SHPAKOVSKYI (Сергій Шпаковський) (Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, Збройні сили України)
Pasienio tarnybos tradicijų fromavimasis Abiejų Tautų Respublikoje: riteris iš pasienio Bernardas Pretvičius
17.20–17.40
Prof. dr. TETIANA BETSENKO (ТЕТЯНА БЕЦЕНКО), plk., doc. dr. YURII PUSHKAROV (ЮРІЙ ПУШКАРЬОВ) (Сумський державний університет)
Kazokų jūrų pergalės ukrainiečių liaudies dūmose
17.40–18.00
Doc. dr. MARIANA VERKHOTUROVA-KONOVALOVA (МАР’ЯНА ВЕРХОТУРОВА-КОНОВАЛОВА) (Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного)
XIV–XVIII a. artilerijos muziejinių rinkinių katalogai kaip patrankų tyrimo šaltiniai: sudarymo problemos ir metodika
18.00–18.20
Dr. MINDAUGAS ŠAPOKA (Lietuvos istorijos institutas)
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės artilerija 1710–1717 m.
Penktadienis, birželio 2 d.
3 posėdis
9.00–9.20
Dr. RUSLANA MARTSENIUK (РУСЛАНА МАРЦЕНЮК) (Галузевий державний архів Служби безпеки України)
Legionierės: Ukrainos moterų karinė patirtis Pirmojo pasaulinio karo metais
9.20–9.40
Dr. GINTAUTAS SURGAILIS (Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija)
Vokietijos parama Lietuvos kariuomenei kovojant dėl Lietuvos nepriklausomybės
9.40–10.00
Prof. dr. IRYNA SKAKALSKA (ІРИНА СКАКАЛЬСЬКА) (Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка), doc. dr. SVITLANA BULBENIUK (СВІТЛАНА БУЛЬБЕНЮК) (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана)
Petro Bolbočano Krymo operacija per šiuolaikinės Ukrainos atminties politikos prizmę
10.00–10.20
Prof. dr. JONAS VAIČENONIS (Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno miesto muziejus)
Naujas žvilgsnis į Lietuvos karo už nepriklausomybę tyrimus – kovų dėl Panevėžio (1919 m. gegužė) atvejo analizė
10.20–10.40 Pertrauka
10.40–11.00
Doc. dr. VYTAUTAS JOKUBAUSKAS (Klaipėdos universitetas)
Mirtys Lietuvos kariuomenėje Nepriklausomybės karo metu (1919–1923 m.)
11.00–11.20
Prof. dr. ĒRIKS JĒKABSONS (Latvijas Universitāte)
Latvijos ir Lietuvos santykiai 1919–1920 m.: ginkluotas konfliktas Alūkstos apskrityje 1920 m. rugpjūtį–rugsėjį
11.20–11.40
Št. srž., dokt. NERIJUS ČERNIUS (Klaipėdos universitetas, Vilniaus kolegija, Lietuvos karo policija)
Karinės tarnybos vengimas Lietuvos kariuomenėje Nepriklausomybės karo metu
11.40–12.00
Dr. AUŠRA JUREVIČIŪTĖ (Vytauto Didžiojo karo muziejus)
Lietuvos kariuomenės kareivių, puskarininkių ir karininkų klubai ir jų veikla 1919–1940 m.
12.00–13.00 Pertrauka
4 posėdis
13.00–13.20
Doc. dr. ANDRII RUKKAS (АНДРІЙ РУККАС) (Київський національний університет імені Тараса Шевченка)
Du kariniai paradai Kyjive 1920 metų gegužę
13.20–13.40
Mgr. KAROLIS LAURINAVIČIUS (Vytauto Didžiojo universitetas)
Kodėl nebuvo įgyvendintas Vilniaus išvadavimo planas?
13.40–14.00
Dr. IGOR KOPÕTIN (Kaitseväe Akadeemia, Zentrum für Militärgeschichte und Sozialwissenschaften der Bundeswehr)
Trečiojo Reicho politika dėl Baltijos šalių XX a. trečiojo dešimtmečio pabaigoje
14.00–14.20
Kpt., dr. ANDRIEJUS STOLIAROVAS (Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija)
1944 m. Kauno miesto puolimas: kontekstas, eiga ir pasekmės
14.40–15.00
Prof. dr. VYKINTAS VAITKEVIČIUS (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas)
Nauja Lietuvos partizaninio karo periodizacija
15.00–15.20 Pertrauka
15.20–15.40
Dr. GEDIMINAS PETRAUSKAS (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas)
Lietuvos laisvės armijos karinio mokymo archeologija: „Vanagų“ stovykla Plokštinės miške
15.40–16.00
Doc. dr. OLENA LUKACHUK (ОЛЕНА ЛУКАЧУК) (Інститут гуманітарних та соціальних наук, Національний університет «Львівська політехніка»)
„Trys tautos, viena vizija“: Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas dabartiniu etapu
16.00–16.20
Doc. habil. dr. VIRA HAPONENKO (ВІРА ГАПОНЕНКО) (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана), dr. SERHII PIDDUBNYI (СЕРГІЙ ПІДДУБНИЙ) (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Громадська організація «Істок»)
Visuomenės parama karinėms formuotėms Ukrainoje globalinių iššūkių ir grėsmių kontekste
16.20–16.40 Pertrauka
16.40–17.00
Dr. SERHII KALUTSKYI (СЕРГІЙ КАЛУЦЬКИЙ) (Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник)
Ukrainos pasienis: istoriografiniai ir metodologiniai aspektai
17.00–17.20
Dokt. INGRIDA ČIČIURKAITĖ (VšĮ „Kultūros vertybių globos tarnyba“, Vilniaus universitetas)
Konfliktų archeologija Lietuvoje – istorinės atminties perspektyvos
17.20–17.40
Dr. OLHA SHELIUKH (ОЛЬГА ШЕЛЮХ) (Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного)
Naujadarai šiuolaikinėje karinėje nomenklatūroje
17.40–18.00 Diskusija
Konferencijos rėmėjas
Lietuvos kultūros taryba