Netekome iškilios kultūros mecenatės

Netekome iškilios kultūros mecenatės, aktyvios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iniciatorės, vienos iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, ilgametės fondo valdybos narės, dailėtyrininkės Beatričės Kleizaitės-Vasaris.
B. Kleizaitė-Vasaris gimė 1925 m. Kaune, Romos universitete baigė meno istoriją, dirbo Lietuvos pasiuntinybėje Romoje, 1948 m. išvyko į Argentiną, po dešimties metų – į Kanadą, vėliau – į JAV. Studijavo Browno, Rod Ailando universitetuose, Bostono koledže, Tuftso universiteto doktorantūroje.
Išeivijoje B. Kleizaitė-Vasaris dirbo bibliotekose, dėstė dramą ir ispanų kalbą JAV, Buenos Airėse, Monrealyje, Bostone buvo subūrusi lietuvių teatro trupes ir joms vadovavo.
Velionė 2000 m. rugpjūčio 23 d. kartu su kitais iškiliais pasaulio lietuvių atstovais ne tik įsteigė Valdovų rūmų paramos fondą, bet ir dovanojo kūrinių iš savo rinkinio.
Mecenatės įgyta pasaulinės muziejininkystės patirtis buvo neįkainojama kuriant Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijos koncepciją bei pristatant europinį paveldą Lietuvos visuomenei.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai užjaučia šeimą ir artimuosius dėl skaudžios netekties.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Publikuota: 2023-03-29 18:41 Atnaujinta: 2023-03-29 18:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534