Netekome iškilios kultūros mecenatės

Netekome iškilios kultūros mecenatės, aktyvios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iniciatorės, vienos iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, ilgametės fondo valdybos narės, dailėtyrininkės Beatričės Kleizaitės-Vasaris.
B. Kleizaitė-Vasaris gimė 1925 m. Kaune, Romos universitete baigė meno istoriją, dirbo Lietuvos pasiuntinybėje Romoje, 1948 m. išvyko į Argentiną, po dešimties metų – į Kanadą, vėliau – į JAV. Studijavo Browno, Rod Ailando universitetuose, Bostono koledže, Tuftso universiteto doktorantūroje.
Išeivijoje B. Kleizaitė-Vasaris dirbo bibliotekose, dėstė dramą ir ispanų kalbą JAV, Buenos Airėse, Monrealyje, Bostone buvo subūrusi lietuvių teatro trupes ir joms vadovavo.
Velionė 2000 m. rugpjūčio 23 d. kartu su kitais iškiliais pasaulio lietuvių atstovais ne tik įsteigė Valdovų rūmų paramos fondą, bet ir dovanojo kūrinių iš savo rinkinio.
Mecenatės įgyta pasaulinės muziejininkystės patirtis buvo neįkainojama kuriant Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijos koncepciją bei pristatant europinį paveldą Lietuvos visuomenei.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai užjaučia šeimą ir artimuosius dėl skaudžios netekties.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2023-03-29 18:41 Atnaujinta: 2023-03-29 18:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika