Netekome iškilios kultūros mecenatės

Netekome iškilios kultūros mecenatės, aktyvios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iniciatorės, vienos iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, ilgametės fondo valdybos narės, dailėtyrininkės Beatričės Kleizaitės-Vasaris.
B. Kleizaitė-Vasaris gimė 1925 m. Kaune, Romos universitete baigė meno istoriją, dirbo Lietuvos pasiuntinybėje Romoje, 1948 m. išvyko į Argentiną, po dešimties metų – į Kanadą, vėliau – į JAV. Studijavo Browno, Rod Ailando universitetuose, Bostono koledže, Tuftso universiteto doktorantūroje.
Išeivijoje B. Kleizaitė-Vasaris dirbo bibliotekose, dėstė dramą ir ispanų kalbą JAV, Buenos Airėse, Monrealyje, Bostone buvo subūrusi lietuvių teatro trupes ir joms vadovavo.
Velionė 2000 m. rugpjūčio 23 d. kartu su kitais iškiliais pasaulio lietuvių atstovais ne tik įsteigė Valdovų rūmų paramos fondą, bet ir dovanojo kūrinių iš savo rinkinio.
Mecenatės įgyta pasaulinės muziejininkystės patirtis buvo neįkainojama kuriant Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijos koncepciją bei pristatant europinį paveldą Lietuvos visuomenei.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai užjaučia šeimą ir artimuosius dėl skaudžios netekties.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Daniją ir Lietuvą siejantys istoriniai ryšiai aptarti susitikime

20240722

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen. Muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas supažindino viešnią su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, jų rekonstrukcija. Jis pabrėžė, kad, prabėgus daugiau kaip dešimčiai metų nuo pirmosios atkurtų rūmų dalies atvėrimo visuomenei, šiandien juose įsikūręs muziejus yra įsitvirtinęs kaip svarbus Lietuvos kultūrinio gyvenimo centras.
 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2023-03-29 18:41 Atnaujinta: 2023-03-29 18:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika