Tūkstančiai lankytojų sekmadienį plūdo į Valdovų rūmų muziejų

Nemokamą muziejų lankymo dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, Valdovų rūmų muziejuje – per 15 tūkst. apsilankymų!
Kultūros ministerija Lietuvos gyventojams kartą per mėnesį dovanoja galimybę muziejus aplankyti nemokamai. Šia proga jau yra įpratę naudotis daugelis lankytojų. Praėjusį sekmadienį Valdovų rūmų muziejuje apsilankė ne tik vilniečiai, bet ir Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ir net Klaipėdos rajonų gyventojai, šią dieną specialiai atvykę į populiariausią Vilniaus muziejų – Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. 
 
Dėkojame visiems lankytojams, kad domisi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir iš Ukrainos, Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos atvežta Europos tapybos šedevrų paroda. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2023-03-27 12:29 Atnaujinta: 2023-03-27 12:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika