„Muziejus yra puiki vieta istorijos, geografijos, chemijos ir kitoms pamokoms,“ – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė

Valdovų rūmų muziejuje apsilankiusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė domėjosi tarptautine paroda „NErūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“, kurioje eksponatai kviečia patirti, ką reiškė būti vaiku Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, susipažinti su pamirštomis kasdienio gyvenimo, mokymo(si) ir kitomis tradicijoms.
„Buvo labai įdomu skaityti detalias mokymosi ir karjeros instrukcijas, kurias vaikams rašė jų tėvai. Šeimos skyrė itin daug dėmesio visapusiškam vaikų išsilavinimui. Paroda jau greitai baigsis, taigi labai rekomenduoju suskubti ją aplankyti,“ – dalijosi įspūdžiais ministrė.
Ministrė Jurgita Šiugždinienė, Prezidento patarėja Jolanta Karpavičienė, muziejaus direktorius Vydas Dolinskas ir pavaduotoja Ramunė Šmigelskytė-Stukienė kalbėjosi apie kultūrinį ugdymą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą. Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministrės, „muziejus yra puiki vieta istorijos, geografijos, chemijos ir kitoms pamokoms. Pažintis su įvairiomis ekspozicijomis ir kultūrinėmis aplinkomis neabejotinai praturtina ugdymosi turinį“.
Nuo 2022 mokslo metų Valdovų rūmų muziejus tapo akredituota įstaiga, vykdančia mokytojų ir švietimo pagalbą teikiančių specialistų kvalifikacijos tobulinimą. Dar praėjusį rudenį mokytojai pradėjo dalyvauti muziejaus parengtoje programoje, kurioje įgyja ne tik istorijos, bet ir, pavyzdžiui, chemijos žinių.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Publikuota: 2023-01-03 16:08 Atnaujinta: 2023-01-03 16:11
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika