Prieš 500 metų, 1522 m. gruodžio 6 d., gimė būsimoji Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Kai Barbora buvo dar lopšyje, turbūt niekas negalėjo nuspėti, kad būtent šios Radvilų giminės mergaitės vardą tars ateities kartos, kad jos asmenybė įkvėps kūrėjus ir kels tiek diskusijų. Artėjant įspūdingai 500 metų gimimo sukakčiai Valdovų rūmų muziejus dalijasi dar viena menininkių sukurta vizija, kaip legendomis apipinta valdovė atrodytų, jei į Valdovų rūmus įžengtų šiandien.
Barborą Radvilaitę įkūnijo istorikė, muziejaus edukatorė Neda Marcinkonytė, kostiumus kūrė dizainerė Julija Janus. Nuotraukų autorė – Vita Kučinskienė. Į Valdovų rūmų muziejaus Renesansinę salę įžengusi Barbora – bendras šių skirtingų kūrėjų paveikslas.
„Neužtenka tik istorinių faktų – pabandžiau įsivaizduoti šiuos rūmus XVI amžiuje: jų didybę, prabangą ir tą nuolatinį „renesansinį“ šurmulį. Mąsčiau, kokią istoriją aš, kaip šioje rezidencijoje gyvenusi Barbora Radvilaitė, galėčiau papasakoti – vaizdiniai padėjo geriau įsijausti į šios nepaprastos moters asmenybę“, – sako N. Marcinkonytė.
Dizainerę J. Janus istorinė moteris įkvėpė sukurti daug dalykų. Valdovų rūmuose ji pristato į šiuolaikinę mados kalbą „išverstą“ renesansinį kostiumą. „Norėjau, kad visi suprastume, ką tuo metu reiškė atsiradęs naujas, itališkojo renesanso mados siluetas“, – sako kostiumo kūrėja. Naudodama baltą gipso atspalvį ji siekė Barboros kostiumą priartinti prie skulptūros įvaizdžio, nuimti spalvines interpretacijas, kad liktų tik silueto kalba. „Šiandien mums Barbora Radvilaitė atrodytų kaip ekscentriška hiphopo žvaigždė. Bet ji tokia ir buvo – Vilniaus megažvaigždė.“