Tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kelia sparnus į Italiją

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose jau dvyliktus metus rengiamas tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis šiais metais pirmąjį kartą vyks keliose šalyse – Lietuvoje ir Italijoje.

Festivalio vadovė Beatričė Baltrušaitytė teigia, kad organizuoti festivalį keliose šalyse įkvėpė 2021 m. paminėtos Lietuvos ir Italijos 30-ųjų diplomatinių santykių metinės. Tai paskatino prisiminti gilias Italijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūrines tradicijas, todėl visi festivalio renginiai dedikuoti italų Renesanso ir Baroko muzikai, taip pat šio laikotarpio istorinėms asmenybėms. „Be to, praėjusių metų rudenį gavome kvietimą bendradarbiauti su Italijos lietuvių bendruomene, taip kilo mintis ne tik organizuoti nuotolinius edukacinius Muzikos studijos užsiėmimus Italijoje gyvenančioms lietuvių bendruomenėms su vaikais, bet ir gyvai pristatyti edukacinį koncertą apie Barborą Radvilaitę“, – pasakoja B. Baltrušaitytė.

Edukacinis koncertas „Muzikinis pasakojimas apie Barborą Radvilaitę“ iškeliaus į Turiną (Italija) lapkričio viduryje. Šią senosios muzikos šventę Italijoje gyvenančioms lietuvių bendruomenių šeimoms su vaikais kurs jau gerai Lietuvoje pažįstami senosios muzikos profesionalai – Ieva Baublytė (išilginė fleita, arfa), Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Saulius S. Lipčius (liuto forte). Muzikinį pasakojimą ves ir specialiai šiam spektakliui sukurtas dailininkės Linos Maslenskienės šešėlių teatro lėles valdys spektaklio autorė B. Baltrušaitytė.

Dvyliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Valdovų rūmų muziejuje startuos rugsėjo 8 dieną. Jauniausi festivalio dalyviai kviečiami mokslo metus pradėti jau tradicija tapusioje Muzikos studijoje. 4–6 metų vaikai žaidimo forma susipažins su senaisiais muzikos instrumentais, istorinėmis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės asmenybėmis, o vėliau patys taps pirmosios barokinės operos Lietuvoje personažais, muzikos instrumentų meistrais ir net pačiais valdovais! Pirmą kartą į Muzikos studiją kviesime per nuotolį prisijungti ir vaikus iš lietuvių bendruomenių Italijoje. Jiems festivalio organizatoriai parengė tris nuotolinius edukacinius užsiėmimus, leisiančius geriau pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir kultūrą.

Muzikos studijoje vaikai kurs beveik du mėnesius, o lapkritį prasidės festivalio renginių ciklas. Jį pradės ir visus besidominčiuosius senąja muzika pakvies muzikologės dr. Aleksandros Pister paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės magnatų gyvenimo aktualijos: ką praneša XVII a. Italijos muzikos leidiniai?“. Lapkričio viduryje festivalis trumpam iškeliaus į Turiną, vėliau grįš į Lietuvą paminėti svarbiausios festivalio globėjos, šv. Cecilijos, dienos ir pakvies ilgamečius festivalio bičiulius bei partnerius pasidalyti italų Renesanso ir Baroko muzikos grožiu Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.

 

Projektą finansuoja
Lietuvos kultūros taryba
 
Projekto partneriai
Kaimų bendruomenė „Viltija“
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla
Pjemonto lietuvių bendruomenės lituanistinė mokykla Turine „Pasakų namai“
Virtuali lituanistinė Italijos mokykla prie Asociacijos „ILB“

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

„Akropolyje“ bus galima pasimatuoti didžiojo kunigaikščio karūną, apžiūrėti kario skydą ir kalaviją

20240829

Rugsėjo 7 ir 8 dienomis prekybos centras „Akropolis“ Vilniuje organizuoja būrelių ir užimtumo mugę, kurioje dalyvaus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Muziejaus edukatoriai, gidai kvies pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą ir kartu daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose rengiamas naudingas, smagias veiklas naujaisiais mokslo metais.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Publikuota: 2022-09-05 11:03 Atnaujinta: 2022-09-06 09:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika