Tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kelia sparnus į Italiją

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose jau dvyliktus metus rengiamas tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis šiais metais pirmąjį kartą vyks keliose šalyse – Lietuvoje ir Italijoje.

Festivalio vadovė Beatričė Baltrušaitytė teigia, kad organizuoti festivalį keliose šalyse įkvėpė 2021 m. paminėtos Lietuvos ir Italijos 30-ųjų diplomatinių santykių metinės. Tai paskatino prisiminti gilias Italijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūrines tradicijas, todėl visi festivalio renginiai dedikuoti italų Renesanso ir Baroko muzikai, taip pat šio laikotarpio istorinėms asmenybėms. „Be to, praėjusių metų rudenį gavome kvietimą bendradarbiauti su Italijos lietuvių bendruomene, taip kilo mintis ne tik organizuoti nuotolinius edukacinius Muzikos studijos užsiėmimus Italijoje gyvenančioms lietuvių bendruomenėms su vaikais, bet ir gyvai pristatyti edukacinį koncertą apie Barborą Radvilaitę“, – pasakoja B. Baltrušaitytė.

Edukacinis koncertas „Muzikinis pasakojimas apie Barborą Radvilaitę“ iškeliaus į Turiną (Italija) lapkričio viduryje. Šią senosios muzikos šventę Italijoje gyvenančioms lietuvių bendruomenių šeimoms su vaikais kurs jau gerai Lietuvoje pažįstami senosios muzikos profesionalai – Ieva Baublytė (išilginė fleita, arfa), Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Saulius S. Lipčius (liuto forte). Muzikinį pasakojimą ves ir specialiai šiam spektakliui sukurtas dailininkės Linos Maslenskienės šešėlių teatro lėles valdys spektaklio autorė B. Baltrušaitytė.

Dvyliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Valdovų rūmų muziejuje startuos rugsėjo 8 dieną. Jauniausi festivalio dalyviai kviečiami mokslo metus pradėti jau tradicija tapusioje Muzikos studijoje. 4–6 metų vaikai žaidimo forma susipažins su senaisiais muzikos instrumentais, istorinėmis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės asmenybėmis, o vėliau patys taps pirmosios barokinės operos Lietuvoje personažais, muzikos instrumentų meistrais ir net pačiais valdovais! Pirmą kartą į Muzikos studiją kviesime per nuotolį prisijungti ir vaikus iš lietuvių bendruomenių Italijoje. Jiems festivalio organizatoriai parengė tris nuotolinius edukacinius užsiėmimus, leisiančius geriau pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir kultūrą.

Muzikos studijoje vaikai kurs beveik du mėnesius, o lapkritį prasidės festivalio renginių ciklas. Jį pradės ir visus besidominčiuosius senąja muzika pakvies muzikologės dr. Aleksandros Pister paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės magnatų gyvenimo aktualijos: ką praneša XVII a. Italijos muzikos leidiniai?“. Lapkričio viduryje festivalis trumpam iškeliaus į Turiną, vėliau grįš į Lietuvą paminėti svarbiausios festivalio globėjos, šv. Cecilijos, dienos ir pakvies ilgamečius festivalio bičiulius bei partnerius pasidalyti italų Renesanso ir Baroko muzikos grožiu Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.

 

Projektą finansuoja
Lietuvos kultūros taryba
 
Projekto partneriai
Kaimų bendruomenė „Viltija“
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla
Pjemonto lietuvių bendruomenės lituanistinė mokykla Turine „Pasakų namai“
Virtuali lituanistinė Italijos mokykla prie Asociacijos „ILB“

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2022-09-05 11:03 Atnaujinta: 2022-09-06 09:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika