Įdomi diskusija apie valstybių tarptautinių sutarčių istoriją ir reikšmę

Tarptautinės sutartys kasdien veikia kiekvieno iš mūsų gyvenimus – ir šiandien jomis numatomas laisvas judėjimas, prekyba, kultūros mainai, jos keičia žmonių pasaulėžiūrą. 

Kviečiame nepraleisti diskusijos su žinomais teisininkais, istorikais, diplomatais dar šįvakar – rugsėjo 2 d. 18.00 val. Valdovų rūmų muziejuje. Po renginio siūlome nemokamai apžiūrėti jau nebeilgai veiksiančią parodą „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“.

Dar Pirmojo pasaulinio karo metais nauja atsikūrusi Lietuvos valstybė susidūrė su nuolatinių permainų iššūkiais ne tik šalies viduje, bet ir išorėje. Sunkmetis, karas, valstybės pripažinimo vargai skatino Lietuvos diplomatus ieškoti naujų sprendimų, kartu besimokant kurti jaunai valstybei vietą po saule. Jų darbo vaisiai – tarptautinės sutartys – laidavo ne tik valstybės egzistavimą, bet ir kasdienį žmonių gyvenimą, vienokius ar kitokius santykius su kaimyninėmis šalimis, komunikaciją su išeivija, bendradarbiavimo galimybes. Per du trumpus Lietuvos gyvavimo tarpukariu dešimtmečius buvo atkurta ir valstybingumo tradicija. Taigi, kokias kliūtis reikėjo įveikti tarpukario Lietuvos diplomatijai, kaip pavyko pasiekti priešiškų valstybių, tokių kaip Rusija, pripažinimą, kokia šių sutarčių politinė ir diplomatinė reikšmė šiandien, kokią istorinę ir teisinę prasmę galime jose atrasti?

Diskusijos dalyviai: dr. Algimantas Kasparavičius, prof. Dainius Žalimas, Darius Skusevičius.
Diskusiją moderuos dr. Aurimas Švedas.


Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Praskleidus pasaulio meistrų tapybos parodos uždangą – kelios akimirkos iš pasirengimo naujajai parodai

20241108

2024 m. lapkričio 13 d. Valdovų rūmų muziejuje bus atidaroma paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, kurioje pristatysime penkis įspūdingiausius, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių (Lenkija) kolekcijoje turimus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
 
Lankytojams paroda bus atverta nuo lapkričio 14 dienos.

Plačiau

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Kultūros ministerijos inicijuota diskusija: didžiausią vertę mecenatystė kuria tarp lygiaverčių partnerių

20241108

Kultūros ministerija Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose inicijavo diskusiją „Tarp eilučių: kokį pokytį kuria mecenatai?“. Renginys, vykęs mecenato dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje, subūrė kultūros ir verslo atstovus bendram pokalbiui apie mecenatystės svarbą, iššūkius ir galimybes Lietuvoje.

Plačiau

Publikuota: 2022-09-02 12:17 Atnaujinta: 2022-09-02 12:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika