Įdomi diskusija apie valstybių tarptautinių sutarčių istoriją ir reikšmę

Tarptautinės sutartys kasdien veikia kiekvieno iš mūsų gyvenimus – ir šiandien jomis numatomas laisvas judėjimas, prekyba, kultūros mainai, jos keičia žmonių pasaulėžiūrą. 

Kviečiame nepraleisti diskusijos su žinomais teisininkais, istorikais, diplomatais dar šįvakar – rugsėjo 2 d. 18.00 val. Valdovų rūmų muziejuje. Po renginio siūlome nemokamai apžiūrėti jau nebeilgai veiksiančią parodą „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“.

Dar Pirmojo pasaulinio karo metais nauja atsikūrusi Lietuvos valstybė susidūrė su nuolatinių permainų iššūkiais ne tik šalies viduje, bet ir išorėje. Sunkmetis, karas, valstybės pripažinimo vargai skatino Lietuvos diplomatus ieškoti naujų sprendimų, kartu besimokant kurti jaunai valstybei vietą po saule. Jų darbo vaisiai – tarptautinės sutartys – laidavo ne tik valstybės egzistavimą, bet ir kasdienį žmonių gyvenimą, vienokius ar kitokius santykius su kaimyninėmis šalimis, komunikaciją su išeivija, bendradarbiavimo galimybes. Per du trumpus Lietuvos gyvavimo tarpukariu dešimtmečius buvo atkurta ir valstybingumo tradicija. Taigi, kokias kliūtis reikėjo įveikti tarpukario Lietuvos diplomatijai, kaip pavyko pasiekti priešiškų valstybių, tokių kaip Rusija, pripažinimą, kokia šių sutarčių politinė ir diplomatinė reikšmė šiandien, kokią istorinę ir teisinę prasmę galime jose atrasti?

Diskusijos dalyviai: dr. Algimantas Kasparavičius, prof. Dainius Žalimas, Darius Skusevičius.
Diskusiją moderuos dr. Aurimas Švedas.


Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Daniją ir Lietuvą siejantys istoriniai ryšiai aptarti susitikime

20240722

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen. Muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas supažindino viešnią su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, jų rekonstrukcija. Jis pabrėžė, kad, prabėgus daugiau kaip dešimčiai metų nuo pirmosios atkurtų rūmų dalies atvėrimo visuomenei, šiandien juose įsikūręs muziejus yra įsitvirtinęs kaip svarbus Lietuvos kultūrinio gyvenimo centras.
 

Plačiau

Publikuota: 2022-09-02 12:17 Atnaujinta: 2022-09-02 12:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika