Įdomi diskusija apie valstybių tarptautinių sutarčių istoriją ir reikšmę

Tarptautinės sutartys kasdien veikia kiekvieno iš mūsų gyvenimus – ir šiandien jomis numatomas laisvas judėjimas, prekyba, kultūros mainai, jos keičia žmonių pasaulėžiūrą. 

Kviečiame nepraleisti diskusijos su žinomais teisininkais, istorikais, diplomatais dar šįvakar – rugsėjo 2 d. 18.00 val. Valdovų rūmų muziejuje. Po renginio siūlome nemokamai apžiūrėti jau nebeilgai veiksiančią parodą „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“.

Dar Pirmojo pasaulinio karo metais nauja atsikūrusi Lietuvos valstybė susidūrė su nuolatinių permainų iššūkiais ne tik šalies viduje, bet ir išorėje. Sunkmetis, karas, valstybės pripažinimo vargai skatino Lietuvos diplomatus ieškoti naujų sprendimų, kartu besimokant kurti jaunai valstybei vietą po saule. Jų darbo vaisiai – tarptautinės sutartys – laidavo ne tik valstybės egzistavimą, bet ir kasdienį žmonių gyvenimą, vienokius ar kitokius santykius su kaimyninėmis šalimis, komunikaciją su išeivija, bendradarbiavimo galimybes. Per du trumpus Lietuvos gyvavimo tarpukariu dešimtmečius buvo atkurta ir valstybingumo tradicija. Taigi, kokias kliūtis reikėjo įveikti tarpukario Lietuvos diplomatijai, kaip pavyko pasiekti priešiškų valstybių, tokių kaip Rusija, pripažinimą, kokia šių sutarčių politinė ir diplomatinė reikšmė šiandien, kokią istorinę ir teisinę prasmę galime jose atrasti?

Diskusijos dalyviai: dr. Algimantas Kasparavičius, prof. Dainius Žalimas, Darius Skusevičius.
Diskusiją moderuos dr. Aurimas Švedas.


Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2022-09-02 12:17 Atnaujinta: 2022-09-02 12:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika