Atsisveikinimo savaitė su Žygimanto Augusto vaikiškais šarvais

Šią savaitę kviečiame paskubėti tuos, kurie dar nespėjo susipažinti su iš Krokuvos Vavelio karališkosios pilies muziejaus atvežtu šedevru – vaikiškais Lenkijos ir Lietuvos kronprinco Žygimanto Augusto (1520–1572) šarvais. Jie sukurti prieš 500 metų kaip dviejų valdovų atžalų tuoktuvių dovana ir šiandien vertinami aštuonženkle suma. Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai yra unikali istorinė Lenkijos ir Lietuvos paveldo relikvija, juvelyrinis dirbinys, kurio intriguojanti istorija tęsiasi iki pat šių dienų.

Atsisveikinimo savaitę kviečiame į dr. Rasos Leonavičiūtės-Gecevičienės (Valdovų rūmų muziejus) paskaitą „Nuo lopšio iki skeptro: Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto vaikystė“. Birželio 1 d. (trečiadienį) 18.00 val. išgirsite pasakojimą apie paskutinį Jogailaitį Žygimantą Augustą, kuris valdė Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir Lenkijos Karalystę (1544/1548–1572). Tėvų – Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo (1467/1506–1548) ir jo žmonos Bonos Sforcos (1494–1557) – ypač lauktas ir su dideliu džiaugsmu sutiktas palikuonis nuo mažens buvo apsuptas ypatingo dėmesio, rūpestingai auklėtas ir augintas kaip sosto paveldėtojas. Paskaitoje bus kalbama apie Žygimanto Augusto auklėjimą, ryšį su tėvais ir seserimis, edukaciją, mažamečio dalyvavimą politiniame Lietuvos ir Lenkijos gyvenime, jo išskirtinį kelią šių valstybių sostų link.

Po paskaitos klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą.

Registruotis į paskaitą galite čia.

Birželio 2 d. 18.00 val. lankytojai kviečiami į ekskursiją su muziejaus gidu „Žygimantas Augustas: sūnus, sutuoktinis, valdovas“. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje mena ne vieną paskutiniojo Jogailaičio gyvenimo istoriją – nuo jo vaikystės iki valstybės valdovo sosto. Apie tai ir kalbėsimės Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose. Pasakojimą vainikuos vaikiški Žygimanto Augusto šarvai – tarptautinės vieno šedevro parodos eksponatas, kuriame susipina visi Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto gyvenimo dėmenys.

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (I+II maršrutas)

Registruotis čia.

Birželio 5 d., sekmadienį, paskutinę vieno šedevro parodos dieną, dovanos laukia tėvelių su vaikais: jiems muziejaus lankymas Tėvo dienos proga bus nemokamas.

Valdovų rūmų muziejaus knygyne galima įsigyti ir katalogą „Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai“.

Nuotraukų autorius – Ramūnas Danisevičius.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-30 11:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika