Ukrainos baroko skulptūrų parodą išvydo beveik 26 tūkstančiai lankytojų

Nuo vasario, kai Valdovų rūmų muziejus pristatė iš Ukrainos, Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos atvežtą parodą „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“, ja grožėjosi 25664 lankytojai. Gegužės 30 d. buvo paskutinė parodos diena. Atsisveikinti su paroda atskubėjo dar 2500 žmonių.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, nutarta 20 vertingų medinių paauksuotų skulptūrų, sukurtų XVIII a., kol kas negrąžinti Lvivo nacionalinei Boryso Voznyckio dailės galerijai. Artimiausiomis dienomis neįkainojami meno kūriniai bus pervežti į Rundalės rūmų muziejų Latvijoje ir ten eksponuojami iki rudens.

Europos meno vertybes, Lvivo regione unikaliu stiliumi sukurtas Baroko skulptūras iš Ukrainos, primins parodos katalogas „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“. Jį galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus knygyne arba atsisiųsti per E-knygyną.

Gegužės 31 – birželio 6 d. dėl vyksiančių tarptautinės parodos išmontavimo darbų nebus galima aplankyti III maršruto „Kasdienybės“ ir „Muzikos“ ekspozicijų. Atsiprašome už nepatogumus ir kviečiame „Ginkluotės“ ekspoziciją, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą, apžiūrėti NEMOKAMAI.

Nuotraukos – Mindaugo Kaminsko.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2022-05-30 12:39 Atnaujinta: 2022-05-30 14:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika