Paskaitą apie Moldovą skaitys įtakingo analitinio centro vadovas

Maloniai kviečiame į penktą ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“ paskaitą. Jį rengia Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė.

Paskaitos tema – „Moldova – tarp Rusijos ir Vakarų, tarp taikos ir karo“. Ją skaitys dr. Adamas Eberhardtas, Marko Karpio Rytų studijų centro vadovas, Lenkijos Respublikos Ministro Pirmininko įgaliotinis reformų paramai Moldovoje. Paskaita vyks Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose gegužės 24 d. 18.00 val.

Ar Moldova turi šansų greitai išsivaduoti iš Rusijos įtakos ir paspartinti integraciją į Europos Sąjungą? Kodėl Kremlius grasina šios šalies okupacija? Ar Padniestrės gyventojai bendrauja su kitų Moldovos regionų piliečiais? Ar rumunai norėtų išplėsti savo šalies teritoriją ir ar tai įmanoma padaryti tarptautinės teisės kontekste?

Į šiuos ir kitus klausimus bandys atsakyti žinomas politikos analitikas, vadovaujantis vienai iš įtakingiausių idėjų kalvei (angl. think tank) Vidurio ir Rytų Europoje – Marko Karpio Rytų studijų centrui.

Šį centrą Lenkijos Respublikos Vyriausybė įsteigė dar 1990 m., iš karto po to, kai šalis išsilaisvino iš Kremliaus kontrolės. Plėtojant idėjų kalvę buvo orientuojamasi į geriausius pavyzdžius Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europoje.

Pagrindinė šios įstaigos užduotis yra analitinės medžiagos (analizių, ekspertizių ir prognozių) apie vykstančius procesus regione paruošimas bei teikimas valstybės institucijoms. Centras stebi ir analizuoja tiek politinius, tiek ekonominius bei socialinius įvykius ir procesus. Tyrimo arealais yra įvardijami: Rusija, Kaukazas, Centrinė Azija, Vidurio ir Rytų Europa, Balkanai, Vokietija, Baltijos ir Skandinavijos šalys, Kinija, Turkija ir Izraelis. Kasdien idėjų kalvėje dirba keliasdešimt aukščiausios kvalifikacijos tyrėjų, centro veikla yra finansuojama iš biudžeto lėšų.

Įstaigai nuo 2011 m. vadovauja dr. Adamas Eberhardtas – iš pradžių kaip direktoriaus pavaduotojas, o vėliau, nuo 2016 m., – kaip direktorius. 2021 m. Lenkijos Ministro Pirmininko Mateuszo Morawieckio potvarkiu jis taip pat yra paskirtas įgaliotiniu reformų paramai Moldovos Respublikoje. Jam pavesta koordinuoti ir konsultuoti Lenkijos Respublikos institucijų veiksmus, vykdant platų pagalbos planą Moldovai.

 

Renginys yra nemokamas. Paskaita vyks lenkų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-20 11:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika