Netekome Valdovų rūmų muziejaus edukatoriaus Egidijaus Užkurėno (1984–2022)

Egidijaus Užkurėno mirtis buvo netikėta, skaudi žinia muziejaus bendruomenei ir jį mėgusiems lankytojams. Valdovų rūmų muziejus yra gavęs ne vieną padėką dėl įtraukiančių užsiėmimų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą, karybos istoriją. Pagaulūs E. Užkurėno pasakojimai žavėdavo ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Egidijus Užkurėnas 2003 m. baigė tuometę Šiaulių „Romuvos“ vidurinę mokyklą. Valdovų rūmų muziejuje jis pradėjo dirbti 2014-aisiais. Tais pačiais metais Egidijus Vilniaus universitete gavo archeologijos specialybės studijų bakalauro diplomą. Tikrasis jo pašaukimas atsiskleidė 2016 m., kai muziejuje pradėjo dirbti edukatoriumi, ėmė vesti ekskursijas. Tūkstančiai vaikų po apsilankymo muziejuje tapdavo jo draugais, nes Egidijus kiekvienam rasdavo tinkamą žodį, būdą, kaip atskleisti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir paveldą, kaip patraukti vaiką domėtis valstybės praeitimi.

Egidijaus pasiges ir jo kolegos – nuoširdus, visada atjaučiantis E. Užkurėnas pirmas skubėdavo padėti, pasakyti šiltą žodį, palaikyti gerą nuotaiką.

Paguoda bei dvasios stiprybė telydi Egidijaus Užkurėno mamą ir artimuosius. Reiškiame nuoširdžią užuojautą.

Skaudžią netekties valandą giliai liūdi visa Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė.

 

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2022-05-13 16:38 Atnaujinta: 2022-05-16 16:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika