Valdovų rūmų muziejus kviečia kartu švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Laisvės metais atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai tapo istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simboliu, gyvu senosios ir šiuolaikinės Lietuvos valstybės tradicijos ryšiu. Todėl muziejus kviečia kartu švęsti Kovo 11-ąją, prisiminti mūsų istoriją, paveldą ir rūmų atkūrimo iššūkius, dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse, rengiamose ekskursijose. Tą dieną lankytojams taikoma speciali šventinė bilieto kaina, visas muziejaus ekspozicijas ir iš Ukrainos atkeliavusią parodą bus galima aplankyti tik už 2 eurus.

Kūrybiniai užsiėmimai, pasivaikščiojimai su gidu

Nuo 11.00 val. Valdovų rūmų muziejus kviečia į edukacinius užsiėmimus. Šeimos su vaikais galės pasigaminti spalvingus būgnelius-tambūrinus, juos dekoruoti trispalviais žvangučiais ir nuspalvinti, kad laisvės simbolis rankose įgytų ne tik vėliavos spalvas, bet ir skambesį.

Edukacinėse dirbtuvėse „Su Vyčiu per amžius!“ muziejaus darbuotojai kviečia kurti skirtingų laikotarpių valstybės ženklų derinius. Istoriniai Vyčio atvaizdai, perkelti ant šiuolaikinių medžiagų, atgis mažose vėliavose.

Muziejaus gidų rengiamame pasivaikščiojime „Valdovų rūmai – istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolis“ bus galima susipažinti su muziejaus ekspozicijomis, atskleidžiančiomis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istoriją ir jos sąsajas su istoriniu valstybingumu. Taip pat sužinosite, kaip ir kodėl, atkūrus Nepriklausomybę, buvo nuspręsta atkurti ir Valdovų rūmus, kokia šio projekto simbolinė reikšmė bei mokslinė, pilietinė, pažintinė ir kultūrinė vertė.

Į kūrybinius užsiėmimus ir ekskursijas reikia registruotis iš anksto.

Ukrainiečiai Valdovų rūmų muziejuje laukiami nemokamai!

Valdovų rūmų muziejus maloniai kviečia ukrainiečius, pateikusius Ukrainos pilietybę patvirtinantį dokumentą, nemokamai lankyti muziejaus ekspozicijas ir tarptautinę parodą „Baroko skulptūros mistika: J. G. Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“. Kiekvienam ukrainiečiui įteikiamas lankstinukas su muziejaus istorijos apžvalga ukrainiečių kalba. Rusijos karinę agresiją patiriančios šalies pabėgėliams, o ypač vaikams, kurių trauminiai išgyvenimai bėgant iš namų liks ilgam, muziejus siūlo ir nemokamas ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, vasarą planuojama surengti dienos stovyklą. Dėl užsiėmimų vaikams, ekskursijų tereikia parašyti ar paskambinti į muziejų ir sutarti patogų laiką.

„Dėl maskolių invazijos namus palikti priversti ukrainiečiai jau atrado mūsų muziejų ir ateina čia pasisemti dvasios ramybės, daugiau sužinoti apie istoriją ir paveldą: lietuvius ir ukrainiečius sieja ne tik bendra istorija, žymiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminės, kova už laisvę, dešimtmetį po Antrojo pasaulinio karo užsitęsęs partizaninis judėjimas prieš okupantus, skaudūs išgyvenimai bei solidarumas sovietiniuose lageriuose, bet ir šiuo metu muziejuje eksponuojama vėlyvojo Baroko skulptūros šedevrų iš Vakarų Ukrainos paroda. Ukrainos muziejininkai, dažnai aukodami ir savo laisvalaikį bei rizikuodami, sovietmečiu gelbėjo skulptūras iš naikintų Romos bei Graikų katalikų bažnyčių. Tad ukrainiečių ryžtas ginti savo žemę nuo agresorių, naikinančių šalies paveldo ir savitumo ženklus, buvo gyvybingas visada, stebuklus jis demonstruoja ir dabar“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Praeitį, dabartį ir ateitį jungiantis muziejus

Archeologiniai tyrimai buvusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje buvo pradėti Sąjūdžio laikais, kai Lietuva brendo savosios Nepriklausomybės atkūrimui. Simboliška, kad drauge su atgimstančia Nepriklausomybe iš nebūties buvo sugrąžinti ir gausūs bei vertingi ženklai, bylojantys apie mūsų šalies praeitį, ilgaamžę Lietuvos valstybingumo tradiciją. Laisvės metais nuspręsta atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus – kaip istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolį. Kviečiame vilniečius ir miesto svečius susipažinti su muziejumi, įkūnijančiu ir sujungiančiu Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-10 13:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika