Susitikimas ir knygos apie Romualdą Budrį pristatymas

SVARBI INFORMACIJA! Renginys perkeltas iš 2022 m. kovo 16 d. 18.00 val. į 2022 m. kovo 29 d. 18 val.!

 Iškiliausi Lietuvos žmonės, dar vadinami gyvomis legendomis, žino neįtikėtinų istorijų, prisimena, kaip sovietmečiu sugebėjo išgelbėti Lietuvai svarbias meno vertybes nuo sunaikinimo, kaip apgaudinėjo KGB, kartais rizikuodami ir savo gyvybe, kaip vėliau į Lietuvą sugrąžino lietuvių išeivijos kūrybą. Kviečiame į Valdovų rūmų muziejuje vyksiantį vakarą, skirtą vienai tokių legendinių asmenybių – turbūt žymiausiam Lietuvos muziejininkui, Lietuvos muziejininkystės patriarchui Romualdui Budriui.

Knygų ir televizijos laidų, dokumentinių filmų autorė Dalia Kutraitė pristatys knygą „Kaip menai į Lietuvą keliavo“, kurioje žurnalistės kalbinamas 60 metų Lietuvos dailės muziejui (dabar – Lietuvos nacionalinis dailės muziejus) atidavęs Romualdas Budrys žaismingai pasakoja detektyvo žanro vertas istorijas apie tai, kaip žymių lietuvių kilmės menininkų kolekcijos grįžo į Lietuvą iš tolimiausių pasaulio kampelių ir tapo mūsų meno lobyno dalimi. ,,Nesvarbu, kur yra dailininko studija – Keiptaune, Vokietijoje ar Čikagoje – visų jų kūryba svarbi ir įdomi Lietuvai“, – sako knygos herojus Romualdas Budrys, šešiasdešimt savo gyvenimo metų paskyręs muziejininkystei.

Knygoje pristatomos istorijos apie garsiuosius menininkus: Arbit Blatą (1908–1999), Vytautą Kasiulį (1918–1995), Vytautą (1915–1997) ir Aleksandrą (1923–2019) Kašubas, kolekcininkus Mykolą Žilinską (1904–1992), Genovaitę Kazokienę (1924–2015) ir kitus bei jų kūrybos ir kolekcijų sugrąžinimą į Lietuvą, europinės dailės kolekcijos kaupimą atkuriamų Valdovų rūmų istoriniams interjerams.

„Sutikau nuostabų žmogų, kurio pasakojimai atima žadą, asmenybė ir nuveikti darbai stebina ir įkvepia. Esu laiminga pristatydama savo pašnekovą – garsiausią Lietuvos muziejininką Romualdą Budrį“, – sako knygos autorė D. Kutraitė.

Žurnalistas Vilius Kavaliauskas – daugelio žygių, gelbstint ir grąžinant į Lietuvą lituanistines kolekcijas, dalyvis. Pasak knygos įvado autoriaus V. Kavaliausko, „nėra kito žmogaus, kuris būtų taip paveikęs mano gyvenimo kelią. Romualdo Budrio vardas amerikietiškoje kultūrinėje išeivijoje buvo visas duris atrakinantis raktas. (...) O mūsų didieji šviesuoliai (ypač dailininkai), savo brandžiausius metus kūrę už vandenyno, tiesiog skausmingai troško, kad jų kūrybą pamatytų ir Lietuvoje“.

Renginyje dalyvaus: knygos autorė Dalia Kutraitė, muziejininkas emeritas, dailėtyrininkas Romualdas Budrys, žurnalistas ir kolekcininkas Vilius Kavaliauskas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius, istorikas dr. Vydas Dolinskas.

Vakaro metu muzikuos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, solistas Vladimiras Prudnikovas, bus rodomos ištraukos iš filmo „Einantis Pilies gatve“ (scenarijaus autorė – Dalia Kutraitė, režisierė – Laima Lingytė).

Būtina registracija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ nebus pratęsta, bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Nemokamą sekmadienį atsisveikinsime su paroda apie Pacų giminę

20250123

Sekmadienį, sausio 26 d., – paskutinė galimybė pamatyti tarptautinę Pacų giminei skirtą parodą!
Nuo 10.00 iki 18.00 val. Jūsų lauks:
Tarptautinė paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“, skirta grafų Pacų giminei ir jos istorijai.
Paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, pristatanti penkis įspūdingus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija, kurioje eksponuojami XV–XVII a. Europos dailininkų darbai.

Plačiau

Prezidentas Gitanas Nausėda parodoje užtruko ilgiau nei kiti lankytojai

20250125

Tarptautinę parodą „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ aplankė jos globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana. Kultūros pasaulyje pažįstamas kaip istorinių lituanistinių knygų kolekcininkas Gitanas Nausėdas parodos Valdovų rūmų muziejuje apžiūrai skyrė daugiau laiko nei įprastai joje užtrunka lankytojai – dvi valandas.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-08 21:50 Atnaujinta: 2022-03-28 13:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika