Šventojo Kazimiero dienos Valdovų rūmuose – kviečia pažinti Lietuvos šventąjį globėją

Jaunimo sielovados forumas

Kovo 4-ąją minima Šv. Kazimiero diena. Tądien Valdovų rūmuose parapijų, su jaunimu dirbančių bendruomenių atstovai, mokytojai ir jaunimo lyderiai kviečiami dalyvauti Jaunimo sielovados forume. Jis truks dvi dienas. Lietuvos jaunimo pastoracijos centro atstovai teigia, kad forumo dalyviai Valdovų rūmuose diskutuos, kaip sudėtingomis aplinkybėmis išlikti jautriems Dievo balsui ir ištikimiems savo pašaukimui, ką mums šiandien reiškia šv. Kazimieras ir siūlymas būti panašiems į Lietuvos šventąjį globėją.

Jaunimo sielovados forumas Valdovų rūmuose vyks dvi dienas.

 

Edukacinės dirbtuvės „Šv. Kazimiero karūna“

2022 m. kovo 5 d. 12.00–15.00 val.

Valdovų rūmų muziejus kiekvienais metais, kai į duris pradeda belsti pavasaris, prisimena karalaitį šv. Kazimierą. Šiemet jaunieji bičiuliai kviečiami savarankiškai pasivaikščioti po muziejų, pasidomėti karalaičio gyvenimu ir šeima. Vėliau dirbtuvėse bus galima susikurti karūną, panašią į tą, su kokia dailininkas šv. Kazimierą pavaizdavo viename iš žinomiausių jo portretų.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 5–10 metų vaikais.

 

Edukacinis užsiėmimas „Karalaitis Kazimieras ir jo šeima“

2022 m. kovo 5 d. 13.00–16.00 val.

Kuo išsiskyrė šis šiek tiek daugiau nei dvidešimt penkerius metus išgyvenęs žmogus, kad, praėjus vos keleriems metams po jo mirties, Vilniaus miesto gyventojai pradėjo kalbėti apie stebuklus, vykstančius besimeldžiant prie jo kapo? Kokioje šeimoje augo karalaitis Kazimieras? Kaip buvo auklėjamas? Kaip ir ko mokėsi? Ką mėgo, kuo domėjosi? Kiek turėjo brolių ir seserų, kaip susiklostė jų gyvenimai? Kodėl popiežius Kazimierą paskelbė šventuoju, o vėliau – vyriausiuoju šventuoju Lietuvos globėju? Atsakymų į visus šiuos klausimus Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai padės ieškoti per pasivaikščiojimą Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo 7 metų ir visiems susidomėjusiesiems.

Daugiau informacijos čia.

 

Šventasis Kazimieras – Lietuvos globėjas

Šv. Kazimieras (1458–1484) buvo Lenkijos princas, trečiasis Lenkijos karaliaus Kazimiero IV Jogailaičio sūnus. Jo mama Elžbieta – Austrijos princesės ir Bohemijos bei Vengrijos karaliaus, Vokietijos imperatoriaus Albrechto II Habsburgo duktė. Šeimoje augo 6 sūnus ir 5 dukros. Kai princui Kazimierui suėjo trylika, tėvas jį išsiuntė į Vengriją, nes vengrų diduomenė pageidavo, kad Kazimieras užimtų jų karaliaus vietą. Lydimas didelės kariaunos Kazimieras kelionėje stebėjo žmonių žiaurumą – plėšimus, sukilimus dėl neišmokėtų samdiniams algų, prievartavimus. Nuo to laiko jis tapo itin pamaldus, gyveno viengungišką, asketišką gyvenimą. Kazimieras, būdamas vos 26-erių, mirė nuo tuberkuliozės ir buvo palaidotas Vilniuje. Vėliau apie jį pradėjo sklisti įvairūs stebuklingi pasakojimai ir gandai, kad jis gydąs sergančiuosius nepagydomomis ligomis. 1521 m. jis pripažintas šventuoju.

XVII a. Kazimieras paskelbtas Lietuvos globėju. Jis vaizduojamas su baltąja lelija – dorumo ir kuklumo simboliu – rankoje bei kunigaikščio karūna ir karališka šermuonėlių mantija, pabrėžiančia jo kilmę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Pristatant valstybės simbolius – apie Baltijos valstybių 1918–1940 m. laisvės kovas

20240214

Valdovų rūmų muziejuje atidaroma paroda, skirta XX a. valstybingumo istorijai, – „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“. Pirmą kartą vienoje vietoje bus galima išvysti originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo valstybinius ženklus – ordinus, medalius, žvaigždes ir kitus apdovanojimus.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-02 17:15 Atnaujinta: 2022-03-02 17:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika