Šventojo Kazimiero dienos Valdovų rūmuose – kviečia pažinti Lietuvos šventąjį globėją

Jaunimo sielovados forumas

Kovo 4-ąją minima Šv. Kazimiero diena. Tądien Valdovų rūmuose parapijų, su jaunimu dirbančių bendruomenių atstovai, mokytojai ir jaunimo lyderiai kviečiami dalyvauti Jaunimo sielovados forume. Jis truks dvi dienas. Lietuvos jaunimo pastoracijos centro atstovai teigia, kad forumo dalyviai Valdovų rūmuose diskutuos, kaip sudėtingomis aplinkybėmis išlikti jautriems Dievo balsui ir ištikimiems savo pašaukimui, ką mums šiandien reiškia šv. Kazimieras ir siūlymas būti panašiems į Lietuvos šventąjį globėją.

Jaunimo sielovados forumas Valdovų rūmuose vyks dvi dienas.

 

Edukacinės dirbtuvės „Šv. Kazimiero karūna“

2022 m. kovo 5 d. 12.00–15.00 val.

Valdovų rūmų muziejus kiekvienais metais, kai į duris pradeda belsti pavasaris, prisimena karalaitį šv. Kazimierą. Šiemet jaunieji bičiuliai kviečiami savarankiškai pasivaikščioti po muziejų, pasidomėti karalaičio gyvenimu ir šeima. Vėliau dirbtuvėse bus galima susikurti karūną, panašią į tą, su kokia dailininkas šv. Kazimierą pavaizdavo viename iš žinomiausių jo portretų.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 5–10 metų vaikais.

 

Edukacinis užsiėmimas „Karalaitis Kazimieras ir jo šeima“

2022 m. kovo 5 d. 13.00–16.00 val.

Kuo išsiskyrė šis šiek tiek daugiau nei dvidešimt penkerius metus išgyvenęs žmogus, kad, praėjus vos keleriems metams po jo mirties, Vilniaus miesto gyventojai pradėjo kalbėti apie stebuklus, vykstančius besimeldžiant prie jo kapo? Kokioje šeimoje augo karalaitis Kazimieras? Kaip buvo auklėjamas? Kaip ir ko mokėsi? Ką mėgo, kuo domėjosi? Kiek turėjo brolių ir seserų, kaip susiklostė jų gyvenimai? Kodėl popiežius Kazimierą paskelbė šventuoju, o vėliau – vyriausiuoju šventuoju Lietuvos globėju? Atsakymų į visus šiuos klausimus Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai padės ieškoti per pasivaikščiojimą Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo 7 metų ir visiems susidomėjusiesiems.

Daugiau informacijos čia.

 

Šventasis Kazimieras – Lietuvos globėjas

Šv. Kazimieras (1458–1484) buvo Lenkijos princas, trečiasis Lenkijos karaliaus Kazimiero IV Jogailaičio sūnus. Jo mama Elžbieta – Austrijos princesės ir Bohemijos bei Vengrijos karaliaus, Vokietijos imperatoriaus Albrechto II Habsburgo duktė. Šeimoje augo 6 sūnus ir 5 dukros. Kai princui Kazimierui suėjo trylika, tėvas jį išsiuntė į Vengriją, nes vengrų diduomenė pageidavo, kad Kazimieras užimtų jų karaliaus vietą. Lydimas didelės kariaunos Kazimieras kelionėje stebėjo žmonių žiaurumą – plėšimus, sukilimus dėl neišmokėtų samdiniams algų, prievartavimus. Nuo to laiko jis tapo itin pamaldus, gyveno viengungišką, asketišką gyvenimą. Kazimieras, būdamas vos 26-erių, mirė nuo tuberkuliozės ir buvo palaidotas Vilniuje. Vėliau apie jį pradėjo sklisti įvairūs stebuklingi pasakojimai ir gandai, kad jis gydąs sergančiuosius nepagydomomis ligomis. 1521 m. jis pripažintas šventuoju.

XVII a. Kazimieras paskelbtas Lietuvos globėju. Jis vaizduojamas su baltąja lelija – dorumo ir kuklumo simboliu – rankoje bei kunigaikščio karūna ir karališka šermuonėlių mantija, pabrėžiančia jo kilmę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-02 17:15 Atnaujinta: 2022-03-02 17:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika