Šventojo Kazimiero dienos Valdovų rūmuose – kviečia pažinti Lietuvos šventąjį globėją

Jaunimo sielovados forumas

Kovo 4-ąją minima Šv. Kazimiero diena. Tądien Valdovų rūmuose parapijų, su jaunimu dirbančių bendruomenių atstovai, mokytojai ir jaunimo lyderiai kviečiami dalyvauti Jaunimo sielovados forume. Jis truks dvi dienas. Lietuvos jaunimo pastoracijos centro atstovai teigia, kad forumo dalyviai Valdovų rūmuose diskutuos, kaip sudėtingomis aplinkybėmis išlikti jautriems Dievo balsui ir ištikimiems savo pašaukimui, ką mums šiandien reiškia šv. Kazimieras ir siūlymas būti panašiems į Lietuvos šventąjį globėją.

Jaunimo sielovados forumas Valdovų rūmuose vyks dvi dienas.

 

Edukacinės dirbtuvės „Šv. Kazimiero karūna“

2022 m. kovo 5 d. 12.00–15.00 val.

Valdovų rūmų muziejus kiekvienais metais, kai į duris pradeda belsti pavasaris, prisimena karalaitį šv. Kazimierą. Šiemet jaunieji bičiuliai kviečiami savarankiškai pasivaikščioti po muziejų, pasidomėti karalaičio gyvenimu ir šeima. Vėliau dirbtuvėse bus galima susikurti karūną, panašią į tą, su kokia dailininkas šv. Kazimierą pavaizdavo viename iš žinomiausių jo portretų.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 5–10 metų vaikais.

 

Edukacinis užsiėmimas „Karalaitis Kazimieras ir jo šeima“

2022 m. kovo 5 d. 13.00–16.00 val.

Kuo išsiskyrė šis šiek tiek daugiau nei dvidešimt penkerius metus išgyvenęs žmogus, kad, praėjus vos keleriems metams po jo mirties, Vilniaus miesto gyventojai pradėjo kalbėti apie stebuklus, vykstančius besimeldžiant prie jo kapo? Kokioje šeimoje augo karalaitis Kazimieras? Kaip buvo auklėjamas? Kaip ir ko mokėsi? Ką mėgo, kuo domėjosi? Kiek turėjo brolių ir seserų, kaip susiklostė jų gyvenimai? Kodėl popiežius Kazimierą paskelbė šventuoju, o vėliau – vyriausiuoju šventuoju Lietuvos globėju? Atsakymų į visus šiuos klausimus Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai padės ieškoti per pasivaikščiojimą Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo 7 metų ir visiems susidomėjusiesiems.

Daugiau informacijos čia.

 

Šventasis Kazimieras – Lietuvos globėjas

Šv. Kazimieras (1458–1484) buvo Lenkijos princas, trečiasis Lenkijos karaliaus Kazimiero IV Jogailaičio sūnus. Jo mama Elžbieta – Austrijos princesės ir Bohemijos bei Vengrijos karaliaus, Vokietijos imperatoriaus Albrechto II Habsburgo duktė. Šeimoje augo 6 sūnus ir 5 dukros. Kai princui Kazimierui suėjo trylika, tėvas jį išsiuntė į Vengriją, nes vengrų diduomenė pageidavo, kad Kazimieras užimtų jų karaliaus vietą. Lydimas didelės kariaunos Kazimieras kelionėje stebėjo žmonių žiaurumą – plėšimus, sukilimus dėl neišmokėtų samdiniams algų, prievartavimus. Nuo to laiko jis tapo itin pamaldus, gyveno viengungišką, asketišką gyvenimą. Kazimieras, būdamas vos 26-erių, mirė nuo tuberkuliozės ir buvo palaidotas Vilniuje. Vėliau apie jį pradėjo sklisti įvairūs stebuklingi pasakojimai ir gandai, kad jis gydąs sergančiuosius nepagydomomis ligomis. 1521 m. jis pripažintas šventuoju.

XVII a. Kazimieras paskelbtas Lietuvos globėju. Jis vaizduojamas su baltąja lelija – dorumo ir kuklumo simboliu – rankoje bei kunigaikščio karūna ir karališka šermuonėlių mantija, pabrėžiančia jo kilmę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2022-03-02 17:15 Atnaujinta: 2022-03-02 17:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika