Atsisveikinimo savaitės su tarptautine paroda „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“ programa

2022 m. sausio 11–16 d.

Valdovų rūmų muziejus

Atsisveikindami su viena ryškiausių tarptautinių parodų, istorikų pavadinta šimtmečio įvykiu, kviečiame pasinaudoti paskutine proga savo akimis išvysti vieną svarbiausių Europos teisinių dokumentų – Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. Konstituciją, taip pat politinei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės egzistencijai svarbaus dokumento – Tarpusavio įžado įstatymo originalą. Paskutinę parodos veikimo savaitę Valdovų rūmų muziejus kviečia ir tuos, kurie jau yra aplankę parodą, nes parengta įspūdinga programa papildys lankytojų istorines žinias, suteiks džiaugsmo filmų mėgėjams. Nebuvusiems parodoje siūloma paskutinė galimybė pasivaikščioti po ją su parodos kuratore dr. Ramune Šmigelskyte-Stukiene ir muziejaus gidais.

Sausio 11 d., antradienis

18.00 | Paskaita „Laimingos revoliucijos šventės Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (dr. Lina Balaišytė, Lietuvos kultūros tyrimų institutas)

Daugiau apie paskaitą

Sausio 14 d., penktadienis

17.00 | Paskaita „Abiejų Tautų Respublika nuo 1791 m. gegužės 3 d. iki 1792 m. liepos 23 d. Bandymas pateikti balansą‟ (prof. Richard Butterwick-Pawlikowski, Londono Universiteto koledžas)

Daugiau apie paskaitą

Sausio 15 d., šeštadienis

13.00 | Ekskursija su parodos kuratore dr. Ramune Šmigelskyte-Stukiene po tarptautinę parodą „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“

Daugiau apie ekskursiją

15.00 | Filmo „Tadas Kosciuška. Šiuolaikiškas gidas“ premjera (režisierius Piotras Kornobis, Lenkija)

Daugiau apie filmą

Sausio 16 d., sekmadienis

10.30, 12.00, 13.30, 15.00 val. papildomi filmo „Tadas Kosciuška. Šiuolaikiškas gidas“ peržiūros seansai

11.00, 13.00 val.

Ekskursija po tarptautinę parodą „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“ su muziejaus gidu

Daugiau apie ekskursiją

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Publikuota: 2022-01-07 15:50 Atnaujinta: 2022-01-10 08:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika