Atsisveikinimo savaitės su tarptautine paroda „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“ programa

2022 m. sausio 11–16 d.

Valdovų rūmų muziejus

Atsisveikindami su viena ryškiausių tarptautinių parodų, istorikų pavadinta šimtmečio įvykiu, kviečiame pasinaudoti paskutine proga savo akimis išvysti vieną svarbiausių Europos teisinių dokumentų – Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. Konstituciją, taip pat politinei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės egzistencijai svarbaus dokumento – Tarpusavio įžado įstatymo originalą. Paskutinę parodos veikimo savaitę Valdovų rūmų muziejus kviečia ir tuos, kurie jau yra aplankę parodą, nes parengta įspūdinga programa papildys lankytojų istorines žinias, suteiks džiaugsmo filmų mėgėjams. Nebuvusiems parodoje siūloma paskutinė galimybė pasivaikščioti po ją su parodos kuratore dr. Ramune Šmigelskyte-Stukiene ir muziejaus gidais.

Sausio 11 d., antradienis

18.00 | Paskaita „Laimingos revoliucijos šventės Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (dr. Lina Balaišytė, Lietuvos kultūros tyrimų institutas)

Daugiau apie paskaitą

Sausio 14 d., penktadienis

17.00 | Paskaita „Abiejų Tautų Respublika nuo 1791 m. gegužės 3 d. iki 1792 m. liepos 23 d. Bandymas pateikti balansą‟ (prof. Richard Butterwick-Pawlikowski, Londono Universiteto koledžas)

Daugiau apie paskaitą

Sausio 15 d., šeštadienis

13.00 | Ekskursija su parodos kuratore dr. Ramune Šmigelskyte-Stukiene po tarptautinę parodą „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“

Daugiau apie ekskursiją

15.00 | Filmo „Tadas Kosciuška. Šiuolaikiškas gidas“ premjera (režisierius Piotras Kornobis, Lenkija)

Daugiau apie filmą

Sausio 16 d., sekmadienis

10.30, 12.00, 13.30, 15.00 val. papildomi filmo „Tadas Kosciuška. Šiuolaikiškas gidas“ peržiūros seansai

11.00, 13.00 val.

Ekskursija po tarptautinę parodą „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“ su muziejaus gidu

Daugiau apie ekskursiją

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2022-01-07 15:50 Atnaujinta: 2022-01-10 08:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika