Virtualioje realybėje atkurta istorija

Valdovų rūmų muziejus pristato 3D technologija atkurtą istoriją. Remiantis muziejaus archeologinės medžiagos ir istorijos šaltinių duomenimis, sukurti 3D grafiniai maketai dviem elementams: autentiškam Gedimino laikų bokštui, pastatytam apie 1325–1327 m. ir Valdovų rūmams. Šiuos objektus pristato virtualus turas: garsiniais efektais, muzikinėmis kompozicijomis ir tekstiniu pasakojimu papildyta virtuali kintanti istorinė erdvė 360 laipsnių spinduliu leidžia „iš vidaus“ tyrinėti unikalius kultūros objektus.

Virtualiame 3D ture pasinaudojus naujausiomis technologijomis atveriamas Valdovų rūmų muziejaus III maršrute eksponuojamas kultūros paveldas – XIII–XIV a. mūro pilies bokštas, – parodoma rūmų eksterjero ir interjero raida, pristatomi gyvenseną pilyje ir rūmuose atspindintys archeologiniai radiniai, išryškinamos svarbiausios inovacijos nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) iki Lenkijos ir Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) valdymo laikų. Muziejaus artefaktus susiejus su istorinėmis žiniomis ir sukūrus virtualų turą, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldas tampa funkcionalesnis ir labiau įtraukiantis.

Muziejaus erdvėse virtualus turas numatomas nuo 699-ojo Vilniaus gimtadienio – sausio 25 dieną!

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Publikuota: 2022-01-04 16:24 Atnaujinta: 2022-01-06 10:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika