Vavelio karališkosios pilies vadovas: tariamės dėl neįkainojamų eksponatų atvežimo

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankosi Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių direktorius prof. habil. dr. Andžejus Betlejus (Andrzej Betlej). Vavelio karališkoji pilis – svarbi ir Lietuvos istorijos dalis. Lenkijoje saugomi eksponatai mena Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, todėl ši kultūros institucija yra neabejotinai svarbiausias Valdovų rūmų muziejaus užsienio partneris.

„Iki šiol įgyvendinome ne vieną bendrą idėją, susijusią su parodomis, konferencijomis, seminarais, moksliniais, leidybiniais ir edukaciniais projektais. Šis prof. habil. dr. A. Betlejaus vizitas – taip pat neatsitiktinis. Jis skirtas aptarti kelis ambicingus ateities projektus, kaip galėtume pristatyti unikalų, vertingiausią išlikusį bendrų Lietuvos ir Lenkijos valdovų paveldą“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Valdovų rūmų muziejus ir Krokuvos Vavelio karališkoji pilis, įsikūrę artimose ir bendrų valdovų iš Jogailaičių ir Vazų dinastijų sukurtose istorinėse rezidencijose Lietuvos ir Lenkijos sostinėse, yra pasirašę ilgalaikio strateginio muziejinio bei platesnio kultūrinio bendradarbiavimo sutartį. Rengiant bendras parodas atveriami nauji praeities pažinimo klodai, griaunantys įsišaknijusius ir nepagrįstus mitus, papildantys mūsų žinias įspūdingomis vertybėmis iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos epochos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pristatant valstybės simbolius – apie Baltijos valstybių 1918–1940 m. laisvės kovas

20240214

Valdovų rūmų muziejuje atidaroma paroda, skirta XX a. valstybingumo istorijai, – „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“. Pirmą kartą vienoje vietoje bus galima išvysti originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo valstybinius ženklus – ordinus, medalius, žvaigždes ir kitus apdovanojimus.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2021-08-24 15:25 Atnaujinta: 2021-08-24 16:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika