Vavelio karališkosios pilies vadovas: tariamės dėl neįkainojamų eksponatų atvežimo

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankosi Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių direktorius prof. habil. dr. Andžejus Betlejus (Andrzej Betlej). Vavelio karališkoji pilis – svarbi ir Lietuvos istorijos dalis. Lenkijoje saugomi eksponatai mena Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, todėl ši kultūros institucija yra neabejotinai svarbiausias Valdovų rūmų muziejaus užsienio partneris.

„Iki šiol įgyvendinome ne vieną bendrą idėją, susijusią su parodomis, konferencijomis, seminarais, moksliniais, leidybiniais ir edukaciniais projektais. Šis prof. habil. dr. A. Betlejaus vizitas – taip pat neatsitiktinis. Jis skirtas aptarti kelis ambicingus ateities projektus, kaip galėtume pristatyti unikalų, vertingiausią išlikusį bendrų Lietuvos ir Lenkijos valdovų paveldą“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Valdovų rūmų muziejus ir Krokuvos Vavelio karališkoji pilis, įsikūrę artimose ir bendrų valdovų iš Jogailaičių ir Vazų dinastijų sukurtose istorinėse rezidencijose Lietuvos ir Lenkijos sostinėse, yra pasirašę ilgalaikio strateginio muziejinio bei platesnio kultūrinio bendradarbiavimo sutartį. Rengiant bendras parodas atveriami nauji praeities pažinimo klodai, griaunantys įsišaknijusius ir nepagrįstus mitus, papildantys mūsų žinias įspūdingomis vertybėmis iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos epochos.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2021-08-24 15:25 Atnaujinta: 2021-08-24 16:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika