Valdovų rūmų muziejus – tarp geriausiųjų, teikiančių nemokamas paslaugas gausioms šeimoms

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai nominuotas kaip geriausias Šeimos kortelės programos partneris kategorijoje „Metų pramogos 2021“. Muziejus nuo praėjusių metų pavasario gausioms ar negalią turinčius vaikus auginančioms šeimoms siūlo nemokamai aplankyti ekspozicijas. Iki šios dienos tokia galimybe buvo pasinaudota daugiau nei 3 tūkstančius kartų.

Paskutinieji metai buvo sudėtingi – dėl pasaulį sukrėtusios COVID-19 pandemijos Valdovų rūmų muziejui dalį laiko teko rengti tik nuotolinius apsilankymus ekspozicijose ar edukaciniuose užsiėmimuose. Tačiau tuomet, kai muziejus atvėrė duris, šeimos, auginančios ar globojančios 3 ir daugiau vaikų, taip pat auginančios vaikus su negalia, noriai naudojosi galimybe nemokamai apsilankyti. „Nuo šių metų pavasario Šeimos kortelės turėtojams pasiūlėme dar daugiau nemokamų paslaugų – jie gali ne tik nemokamai susipažinti su muziejuje saugomais vertingais eksponatais, Lietuvos istorija, bet ir nemokamai dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Šeimos kortelės dieną, kurią su socialiniais partneriais rengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Valdovų rūmų muziejus įvertintas kaip vienas ryškiausių socialiai atsakingų partnerių, remiančių gausias šeimas.

Kaip sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, „nesitikėjau, kad Šeimos kortelės paslauga taps tokia populiari. Matome, kad socialiai atsakingi, paramą ar net nemokamas paslaugas siūlantys partneriai kortelę pavertė tikrai naudinga gausioms šeimoms. Tai nėra eilinis plastiko gabalėlis, kokių piniginėse turime ne vieną, todėl labai ačiū visiems prisidėjusiesiems. Šeimos kortelės teikiamomis paslaugomis šiandien naudojasi per 23 tūkstančius šeimų. Plėstis turime kur, nes kortelės paslaugomis kol kas naudojasi tik pusė Lietuvos gausių šeimų.“

Pasak viceministrės, Valdovų rūmų muziejaus siūloma galimybė nemokamai aplankyti ekspozicijas ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ypač reikalinga globėjų šeimoms. Jos susiduria su iššūkiais, kai turi padėti vaikams, patyrusiems psichologinių traumų. „Muziejus praturtina vaikų vaizduotę, padeda ugdant išsilavinusią asmenybę. Tyrimais įrodyta, kad vienoda vaikų pradžia, nepaisant socialinės padėties, garantuoja tolimesnę žmogaus sėkmę gyvenime. Todėl vaikams labai svarbu gauti lygias galimybes, ypač edukacijos užsiėmimų, asmenybę lavinančių potyrių. Vargingiau gyvenančios šeimos pirmiausia tenkina svarbiausius vaikų poreikius ir tik tada, jei lieka pinigų, juos skiria pramogoms, kultūrai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

„Pastebėjome, kad siūloma galimybe muziejų aplankyti ne vieną kartą dažniausiai naudojasi daugiavaikės šeimos. Valdovų rūmų muziejus yra didžiulis, jame veikia 4 maršrutai. Todėl šeimos ateina po kelis kartus, norėdamos susipažinti su skirtingų epochų Lietuvos istorija. Teko girdėti, kai tėvai vaikams rengia specialius pasakojimus, primindami miesto, iš kurio kilę, ar tėvų, protėvių istorijas. Pavyzdžiui, šiuo metu veikiančioje parodoje „VARDAN LAISVOS LIETUVOS. JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“ daugelis prisimena emigravusių giminaičių istorijas. Taip šeimos turiningai praleidžia laiką, nuo mažens vaikai mokosi pažinti istoriją, susieti ją su tėvais ir seneliais“, – pasakoja Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja L. Steponavičienė.

Edukaciniuose užsiėmimuose ugdomas kūrybiškumas, vaikai ir jų tėvai ar globėjai išmoksta naujų būdų, kaip namuose paįvairinti kasdienybę. Tiesa, norintieji dalyvauti kūrybiniuose edukaciniuose užsiėmimuose turi iš anksto registruotis telefonu ar el. paštu edukacija@valdovurumai.lt arba muziejaus puslapyje www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija. 

Primename, kad Valdovų rūmų muziejus yra vienas iš nedaugelio Lietuvos muziejų, visiškai pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems lankytojams, nes visur įrengti keltuvai, o muziejus gali pasiūlyti ir vežimėlius. Tiesa, ne visos gausios šeimos žino, kad galimybę nemokamai apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje suteikiančią Šeimos kortelę (https://seimos-kortele.lt/) gali įsigyti ir auginantieji vaikus iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje ar studijuoja aukštojoje mokykloje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2021-08-20 16:20 Atnaujinta: 2021-08-23 11:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika