Ekskursijos po parodą „Vardan laisvos Lietuvos. JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“

Kviečiame į ekskursijas po parodą „VARDAN LAISVOS LIETUVOS. JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“ su parodos kuratoriais.

Rugpjūčio 19 d. 17.00–18.30 val. su parodos kuratore dr. Živile Mikailiene. Registruotis: https://bit.ly/3iRdSMw 

Rugpjūčio 26 d. 17.00–18.30 val. su parodos kuratore Gintare Džiaugyte. Registruotis: https://bit.ly/3iLjjga 

Parodoje pristatoma jau daugiau nei šimtą metų trunkanti JAV lietuvių paramos Lietuvai istorija bei išeivių nuveikti darbai Lietuvos valstybingumui atkurti ir jį išlaikyti. Čia rasite įdomių, jaudinančių ar šypseną keliančių daiktų, kurie atskleidžia turtingą išeivijos istoriją, jos rūpestį Lietuva. Parodos kuratorės šiai ekspozicijai rengėsi dvejus metus, todėl kviečiame nepraleisti progos apsilankyti jų rengiamose ekskursijose. 

Parodos globėjas Prezidentas Valdas Adamkus: „Parama Lietuvai ir jos žmonėms, siunčiama iš užsienio, buvo ypač svarbi ne tik XX a. pradžioje atkuriant Lietuvos valstybingumą, bet ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę praėjusio šimtmečio pabaigoje. Ši parama buvo nuoširdi ir siekusi padėti Tėvynei, savo artimiesiems, nesitikint jokios grąžos.“

Ekskursijos kaina

Užsiregistravusiam pavieniam lankytojui – 2,00 Eur + lankytojo bilietas (IV maršrutas)

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2021-08-16 Atnaujinta: 2021-08-16 18:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika