Valdovų rūmų muziejus atvėrė elektroninio knygyno duris

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų lankytojai jau gali įsigyti muziejaus leidinių ne tik lankydamiesi jų platinimo vietose, bet ir internetu, naujame muziejaus elektroniniame knygyne. Praėjusią savaitę buvo atlikti elektroninės platformos bandymai, o nuo šiol ja saugiai gali naudotis visi pirkėjai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

„Jau prieš metus muziejus sudarė galimybę žmonėms įsigyti leidinių paprasčiau – taupant laiką ir saugant sveikatą: visus muziejaus leidinius buvo galima užsisakyti elektroniniu paštu, o suderinus kainas, siuntimo būdą ir kitas detales, jie buvo siunčiami per šalyje veikiančių paštomatų tinklą. Įsitikinome, kad šis sprendimas daugeliui žmonių buvo patrauklus, tačiau ne itin patogus, todėl žengėme dar vieną žingsnį ir supaprastinome leidinių užsakymo procedūrą“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Finansų skyriaus ekonominio planavimo specialistė, elektroninio knygyno užsakymų koordinatorė Nerija Perlavičiūtė.

Jos teigimu, nukeliauti į elektroninį Valdovų rūmų muziejaus knygyną paprasta: tereikia muziejaus svetainėje paspausti viršuje esančią, parduotuvę žyminčią piktogramą. Į ją patekti taip bus galima ir per interneto svetainės skiltį „Leidiniai“ – atsidarius norimą įsigyti leidinį, apačioje bus galima rasti šio leidinio nuorodą elektroniniame knygyne. Pasirinkus norimus įsigyti leidinius, teliks vos keliais mygtuko spustelėjimais pasirinkti pristatymo būdą (per AB Lietuvos pašto padalinius, „LP Express“ ar „Omniva“ paštomatų tinklą) ir atlikti mokėjimą. Užsakytas knygas taip pat bus galima nemokamai atsiimti pačiame muziejuje.

Beje, apsilankiusiųjų Valdovų rūmų muziejaus elektroniniame knygyne lauks ir staigmenos. Vienoje iš skilčių publikuojami elektroniniai leidiniai, kuriuos galima skaityti nemokamai. Tai – keturi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kronikos tomai, du Valdovų rūmuose vykusių parodų apie dovanotas ir įsigytas vertybes katalogai ir jubiliejinis leidinys, skirtas pirmajam Valdovų rūmų muziejaus veiklos dešimtmečiui (2009–2018) apžvelgti.

N. Perlavičiūtės teigimu, elektroniniame knygyne bus galima nuolat „medžioti“ ir nuolaidas, kurios atsispindės rekomendacijų rubrikoje. Šiuo metu nuolaidos taikomos penkiems vertingiems leidiniams ir siekia net iki 85 proc.

Nuo 2009 m. veikiantis Valdovų rūmų muziejus iki šiol yra išleidęs daugiau nei 90 įvairaus pobūdžio mokslinių ir informacinių publikacijų: albumų, parodų ir rinkinių katalogų, kronikų, studijų ir kt. Žymiausios Valdovų rūmų muziejaus knygų serijos yra šios: „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kronika“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų albumai“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai“, „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rinkinių katalogai“ ir „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijos“.

Apsilankyti naujajame Valdovų rūmų muziejaus knygyne galite paspaudę šią nuorodą

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2021-04-19 10:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika