Virtualioje „Knygų savaitėje“ – ilgai laukta Valdovų rūmų muziejaus premjera

2021 m. vasario 24–27 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai dalyvaus virtualioje „Knygų savaitėje“, kuri pakeis tradiciškai šį mėnesį vykstančią Vilniaus knygų mugę. Joje muziejaus darbuotojai knygų mylėtojus nudžiugins keturių išskirtinių knygų pristatymais, tarp kurių – ir ilgai laukta tarptautinės parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ dvitomio katalogo premjera.

„Visi, skaitantys ar rašantys knygas, vasario pabaigos neįsivaizduoja be tradicinės Vilniaus knygų mugės, jos šurmulio, naujų knygų pristatymų, susitikimų su autoriais, diskusijų. Nepaisant pandemijos, ši, pirmoji virtuali, „Knygų savaitė“ mus kviečia pasinerti į knygas, kuriose atsiveria visas pasaulis. Tai labai universalus ir puikiai esamą situaciją atspindintis šūkis. Nusprendęs dalyvauti virtualiuose knygų mylėtojams skirtuose renginiuose, Valdovų rūmų muziejus atsižvelgė į šią temą – siūlysime nerti į užburiantį istorijos, paveldo, meno ir muziejaus pasaulį“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Pasak jos, tradicinėje Vilniaus knygų mugėje įprastai Valdovų rūmų muziejus pasiūlydavo ne tik knygų, bet ir interaktyvių staigmenų – šiais metais dėmesys sutelktas į pačius leidinius, o įvairias siūlomas pramogas lankytojai gali bet kuriuo patogiu laiku išbandyti muziejaus interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Į „Knygų savaitės“ renginius Valdovų rūmų muziejus įsijungs vasario 24 d. 18.00 val. – pristatys jau dabar bestseleriu tapusį parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogą. Apie leidinį ir lietuvių karybos ypatumus diskutuos parodos kuratorius, katalogo sudarytojas, Valdovų rūmų muziejaus istorikas dr. Paulius Bugys, Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologas dr. Gediminas Petrauskas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentas dr. Manvydas Vitkūnas. Diskusiją moderuos Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. R. Šmigelskytė-Stukienė.

Maloni virtuali kelionė po Rytų Prūsiją bei Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, kurioje bus galima susipažinti su unikaliu architektūros paveldu, išvysti senąsias bažnyčias ir koplyčias, rūmų ir pilių griuvėsius, skersgatvius bei kiemus, laukia vasario 25 d. 18.00 valandą. Tuomet parodos „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“ katalogą pristatys dailininkas R. Borisovas ir katalogo sudarytoja dr. Živilė Mikailienė. Pokalbį, kurio metu išgirsite apie dailininko darbų užkulisius ir kūrimo procesą, moderuos Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka.

Apie sakralumą ir pasaulietiškumą dailėje, krikščioniškuosius siužetus italų tapyboje, portreto žanro atsiradimą ir kitomis temomis bus kalbama vasario 26 d. 18.00 val. vyksiančiame tarptautinės parodos „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ katalogo pristatyme. Šios parodos kuratorė ir leidinio sudarytoja Daiva Mitrulevičiūtė bei Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. R. Šmigelskytė-Stukienė pakvies susipažinti su europinės dailės paveldu.

Valdovų rūmų muziejaus dalyvavimą virtualioje „Knygų savaitėje“ vainikuos ilgai laukta premjera – tarptautinės parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ dvitomio katalogo pristatymas. Prisiminti platų ir įvairialypį kunigaikščių Radvilų palikimą kvies vienas iš parodos bendraorganizatorių kunigaikštis Motiejus Radvila (Maciej Radziwiłł), Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas ir viena iš katalogo sudarytojų Gintarė Džiaugytė. Pokalbį moderuos Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas M. Uzorka.

Visi virtualūs Valdovų rūmų muziejaus leidinių pristatymai „Knygų savaitėje“ bus transliuojami tiesiogiai muziejaus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Beje, Valdovų rūmų muziejaus leidinių – ir ankstesnių, ir pristatomų – bus galima įsigyti leidėjo kainomis. Ir šį kartą tai padaryti bus labai paprasta – tereikės užsukti į virtualią Valdovų rūmų muziejaus leidinių skiltį ir užsisakyti: visiems įsigijusiesiems knygos iškeliaus paštu“, – sako R. Šmigelskytė-Stukienė.

„Knygų savaitė“ – „Baltų lankų“ leidyklos iniciatyva vietoj į šių metų gegužę nukeltos tradicinės Vilniaus knygų mugės surengta virtuali knygų šventė. Prie jos prisijungė beveik 40 įvairių leidyklų bei kitų spausdintą žodį puoselėjančių institucijų, o programoje, kuri nuolat pildoma, šiuo metu suplanuota daugiau nei 80 itin laukiamų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių pristatymų, diskusijų, kitų virtualių įvykių.

Valdovų rūmų muziejaus renginių programa virtualioje „Knygų savaitėje“

Visa „Knygų savaitės“ programa

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2021-02-22 11:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika