Valdovų rūmų muziejaus leidinių pristatymai virtualioje „Knygų savaitėje“, kurios šūkis: „Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis“

PROGRAMA

Vasario 24 d. (trečiadienį) | 18:00–18:45

Virtualus parodos katalogo „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ pristatymas

Visus istorijos mėgėjus kviečiame prisijungti prie diskusijos, kurioje žinomi Lietuvos karybos specialistai pristatys ir aptars unikalios parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ katalogą. Pokalbyje dalyvaus katalogo sudarytojas Valdovų rūmų muziejaus vyresnysis istorikas dr. Paulius Bugys, Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologas dr. Gediminas Petrauskas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentas dr. Manvydas Vitkūnas. Diskusiją moderuos dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai).

 

Vasario 25 d. (ketvirtadienį) | 18:00–18:45

Virtualus parodos katalogo „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“ pristatymas

Maloniai kviečiame į kelionę po Rytų Prūsiją bei Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, kurioje susipažinsite su unikaliu architektūros paveldu, išvysite senąsias bažnyčias ir koplyčias, rūmų ir pilių griuvėsius, skersgatvius bei kiemus. Jūsų bendrakeleiviais bus dailininkas Romanas Borisovas ir katalogo sudarytoja dr. Živilė Mikailienė. Pokalbį, kuriame išgirsite apie dailininko darbų užkulisius ir kūrimo procesą, moderuos Marijus Uzorka (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai).

 

Vasario 26 d. (penktadienį) | 18:00–18:45

Virtualus parodos katalogo „NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ pristatymas

Tikimės, kad netrukus muziejai ir galerijos vėl atvers duris, o kol kas visus meno mėgėjus maloniai kviečiame prisiminti Valdovų rūmų muziejuje 2020 m. surengtą parodą „NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“. Virtualiame pokalbyje kartu su jumis leidinį vartys katalogo sudarytoja Daiva Mitrulevičiūtė ir dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, jos pakvies susipažinti su europinės dailės paveldu – garsių XIV–XVIII a. Italijos dailininkų ir skulptorių kūriniais, kitų Europos šalių menininkų darbais.

 

Vasario 27 d. (šeštadienį) | 19:00–19:45

Virtualus parodos katalogo „RADVILOS. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ pristatymas

Valdovų rūmai maloniai kviečia į virtualų pokalbį, kuriame bus pristatomas monumentalios tarptautinės parodos „RADVILOS. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ katalogas. Prisiminti platų ir įvairialypį kunigaikščių Radvilų palikimą kvies kunigaikštis Motiejus Radvila, Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, viena iš katalogo sudarytojų Gintarė Džiaugytė. Pokalbį moderuos Marijus Uzorka (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai).

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2021-02-17 10:47 Atnaujinta: 2021-02-18 14:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika