Valdovų rūmų muziejus kviečia karūnuotis šv. Kazimiero karūna

Šv. Kazimiero, dangiškojo Lietuvos globėjo, dienos proga Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia vaikus dalyvauti edukaciniame konkurse „Karalaičio šv. Kazimiero karūna“. Dalyviams siūloma susipažinti su šv. Kazimiero istorija, pasigaminti jo karūną, įsiamžinti su ja ir laimėti vertingų prizų.

„Kiekvienais metais, kovo mėnesio pradžioje, kviesdavome šeimas su vaikais ir visus besidominčiuosius į Valdovų rūmų muziejų prisiminti karalaitį Kazimierą, paskelbtą šventuoju. Su savo bičiuliais kalbėdavomės, kokioje šeimoje karalaitis Kazimieras augo, kaip buvo auklėjamas, ką mėgo, kuo domėjosi, kiek turėjo brolių ir seserų, kaip susiklostė jų gyvenimas. Šiemet negalime švęsti Šv. Kazimiero dienos muziejuje, tad nutarėme surengti edukacinį konkursą, kuris paskatintų pasidomėti šv. Kazimiero istorija. Taip pat sukūrėme trumpą pasakojimą vaikams apie šį šventąjį, jį kiekvienas gali atsisiųsti iš mūsų puslapio“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus edukatorė Laima Nosevičienė.

Pasak edukatorės, šįkart konkurse kviečiami dalyvauti tik nepilnamečiai vaikai. Dalyvauti konkurse labai paprasta: tereikia susipažinti su parengtu trumpu pasakojimu apie karalaitį Kazimierą, iš jo pasisemti įkvėpimo, susikurti šv. Kazimiero karūną, įsiamžinti su ja ir atsiųsti nuotrauką muziejui.

Konkurso dalyvių patogumui karūnos eskizas jau yra paruoštas ir įdėtas į Valdovų rūmų muziejaus svetainę: tereikės jį atsispausdinti, išsikirpti detales, jas dekoruoti namuose turimais daiktais (kristalais, folija, karoliukais ir kt.), suklijuoti ir pritvirtinti prie medinio pagaliuko. Šalia šio eskizo matyti ir jau paruoštos karūnos pavyzdys. Tačiau konkurse laimėti prizus gali tik pačių vaikų pagamintos ir komisijos – Valdovų rūmų muziejaus edukatorių – išrinktos pačios gražiausios karūnos.

„Kadangi ir karalaitis teturėjo vieną karūną, nuspręsta, kad vienas dalyvis konkursui gali sukurti tik vieną karūną, tačiau ji gali būti įamžinta keliose nuotraukose“, – sako L. Nosevičienė, pridurdama, kad dalyviai turi nepamiršti nurodyti savo vardą, amžių ir miestą.

Konkursinių darbų Valdovų rūmų muziejus lauks iki 2021 m. kovo 12 dienos. Pačios originaliausios nuotraukos bus paskelbtos Valdovų rūmų muziejaus interneto svetainėje ir muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Trijų gražiausių karūnų autorių laukia prizai – 2019 m. gražiausia ir geriausia pažintine metų knyga nominuotas Nelės Kostinienės, Živilės Mikailienės ir Linos Itagaki pasakojimas „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“.

Šv. Kazimiero diena kasmet švenčiama kovo 4-ąją, t. y. karalaičio mirties dieną. O gimė jis prieš 563 metus, 1458 m. spalio 3 d., Lenkijos mieste Krokuvoje, Vavelio karališkojoje pilyje. Žinoma, kad Lietuvos ir Lenkijos valdovo Kazimiero Jogailaičio (1440/1447–1492) ir Elžbietos Habsburgaitės (1436–1505) sūnus Kazimieras į Vilnių pirmąkart atvyko būdamas septyniolikos. Gyvendamas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose rūpinosi vargšais, buvo dosnus bažnyčioms ir vienuolynams, mėgo tylią maldą vienatvėje. Dažnai iš valdovų rezidencijos eidavo melstis prie uždarų Katedros durų ir besimelsdamas prie jų užmigdavo. Mirė 1484 m., būdamas dvidešimt penkerių metų. Palaidotas Vilniaus katedroje. Po 118 metų popiežius Klemensas VIII karalaitį paskelbė šventuoju.

Kasmet Šv. Kazimiero dienos proga Valdovų rūmų muziejus parengia įvairių edukacinių užsiėmimų. Šiais metais skelbiamas ne tik konkursas vaikams, bet ir viktorina „Šv. Kazimieras“, kuri daugeliui bus puiki proga praturtinti žinias.

Konkurso vaikams „Karalaičio šv. Kazimiero karūna“ taisykles ir visą reikiamą informaciją rasite čia -->

Trumpas pasakojimas vaikams apie šv. Kazimierą yra čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Publikuota: 2021-03-04 11:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika