Užgavėnės Valdovų rūmuose

2021 m. vasario 13 d.

Šiais metais susitikti Užgavėnių procesijose, šokiuose ir karnavaluose negalime, nors tai buvo įprasta Vilniuje ir kituose Europos miestuose jau kelis šimtus metų. Bene pirmosios istorinės žinios apie Užgavėnių karnavalą Lietuvos didžiojo kunigaikščio rūmuose mus pasiekia iš Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) laikų. Per Užgavėnių karnavalus čia vykdavo kaukių puotos, spektakliai, koncertai, riterių turnyrai, karuselės, būdavo važinėjama rogėmis ir rogutėmis, šaudoma iš lanko, lošiami azartiniai žaidimai, daugelį pramogų lydėdavo muzika.

Užmiršti Užgavėnių linksmybių nevalia, todėl kviečiame vasario 13 d., šeštadienį, linksmintis virtualiose Užgavėnėse Valdovų rūmuose. Renginiai bus transliuojami numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai

Šių metų programoje: pasitikrinkite savo žinias apie tai, kaip Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir Vakarų Europoje elitas švęsdavo Užgavėnes; sužinokite itališkų nevole vaflių recepto istoriją – paslaptimis, kaip gaminti šį Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos (1494–1557) atvežtą desertą, pasidalins charizmatiškasis italas Gian Luca Demarco; pasisemkite įkvėpimo, kuo pasipuošti Užgavėnių vakarą, paskaitoje apie brangakmenius ir papuošalus, rastus Vilniuje archeologinių tyrinėjimų metu.


PROGRAMA

10.00 Nevole vaflių kepimo edukacija su Gian Luca Demarco „Kviečiame itališko deserto“

Nuo 12.00 pramoginė viktorina „Elitinių Užgavėnių tradicijos“

14:00 Rasos Valatkevičienės paskaita „Brangakmeniai XIII a. pab. – XVII a. Vilniuje“


Pradėkime ruošti Užgavėnių karnavalo kostiumus ir švęskime!

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Publikuota: 2021-02-05 11:33 Atnaujinta: 2021-02-11 09:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika