Užgavėnės Valdovų rūmuose

2021 m. vasario 13 d.

Šiais metais susitikti Užgavėnių procesijose, šokiuose ir karnavaluose negalime, nors tai buvo įprasta Vilniuje ir kituose Europos miestuose jau kelis šimtus metų. Bene pirmosios istorinės žinios apie Užgavėnių karnavalą Lietuvos didžiojo kunigaikščio rūmuose mus pasiekia iš Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) laikų. Per Užgavėnių karnavalus čia vykdavo kaukių puotos, spektakliai, koncertai, riterių turnyrai, karuselės, būdavo važinėjama rogėmis ir rogutėmis, šaudoma iš lanko, lošiami azartiniai žaidimai, daugelį pramogų lydėdavo muzika.

Užmiršti Užgavėnių linksmybių nevalia, todėl kviečiame vasario 13 d., šeštadienį, linksmintis virtualiose Užgavėnėse Valdovų rūmuose. Renginiai bus transliuojami numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai

Šių metų programoje: pasitikrinkite savo žinias apie tai, kaip Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir Vakarų Europoje elitas švęsdavo Užgavėnes; sužinokite itališkų nevole vaflių recepto istoriją – paslaptimis, kaip gaminti šį Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos (1494–1557) atvežtą desertą, pasidalins charizmatiškasis italas Gian Luca Demarco; pasisemkite įkvėpimo, kuo pasipuošti Užgavėnių vakarą, paskaitoje apie brangakmenius ir papuošalus, rastus Vilniuje archeologinių tyrinėjimų metu.


PROGRAMA

10.00 Nevole vaflių kepimo edukacija su Gian Luca Demarco „Kviečiame itališko deserto“

Nuo 12.00 pramoginė viktorina „Elitinių Užgavėnių tradicijos“

14:00 Rasos Valatkevičienės paskaita „Brangakmeniai XIII a. pab. – XVII a. Vilniuje“


Pradėkime ruošti Užgavėnių karnavalo kostiumus ir švęskime!

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2021-02-05 11:33 Atnaujinta: 2021-02-11 09:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika