Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas virtualiuose Valdovų rūmuose

2021 m. vasario 16 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai Valdovų rūmų muziejus lankytojams parengė nemokamą virtualią programą. Kviečiame apsilankyti trispalvės juostelės pynimo dirbtuvėse, pasiklausyti paskaitos apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradiciją, daugiau sužinoti apie valstybingumo simbolį – Vytį – ir jo vaizdavimą heraldiniuose renesansiniuose kokliuose, pasivaikščioti po Muziejaus nuolatines ekspozicijas bei kartu su gide ir dailininku keliauti po ką tik atvertas ir gyvai nepasiekiamas parodas: „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ ir „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės"


PROGRAMA

11.00–11.10 | Virtualios edukacinės dirbtuvės „Smagioji trispalvė“

Jau tradicija tapusios lietuviškos trispalvės juostelės dirbtuvės lauks jūsų virtualioje erdvėje. Priminsime vieną iš seniausių būdų ir jūsų rankose siūlų gijos smagiai susivys į simbolinę juostelę. Prireiks geltonos, žalios ir raudonos spalvos siūlų. Jei šiuo metu siūlų neturite arba jie ne Lietuvos valstybės vėliavos spalvų, nesirūpinkite – suvykite turimas spalvas. Juk šią dieną svarbiausia – bendrystės jausmas!


15.00–15.40 | Virtuali paskaita „Vasario 16-osios akto signatarai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicija“ 

Modernios Lietuvos užgimimo istorijos tyrinėtojas dr. Rimantas Miknys pasidalins mintimis apie Vasario 16-osios dokumento signatarų požiūrį į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicijos panaudojimą, konstruojant modernų Lietuvos valstybingumą.


Valdovų rūmų muziejaus eksponatas: Renesansinis koklis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu

Šią išskirtinę dieną pristatome ypatingą Muziejaus eksponatą. Tai Renesanso laikų heraldinis koklis, kurio centre – herbinis skydas su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu – raitelis ant šuoliuojančio žirgo, iškėlęs kalaviją, prie kairiojo peties skydas su dvigubu kryžiumi. XVI a. viduriu datuojamas plokštinis koklis pagamintas iš degto molio, dengtas polichromine glazūra.


Atnaujintas virtualus 3D pasivaikščiojimas po Valdovų rūmus

Kviečiame į Lietuvos istoriją pasinerti virtualiai. Kol Valdovų rūmų muziejaus Didieji vartai uždaryti, pasivaikščiojimas 3D virtualioje erdvėje leis pasijusti taip, lyg būtumėte Muziejaus viduje. Galėsite mėgautis ir didžiuotis išlikusiais rūmų mūrais aplink juos virtualiai vaikštinėdami, detaliai apžiūrėti vitrinose išrikiuotas vertybes, grožėtis meistriškai išaustais gobelenais, drožinėtais baldais ar analizuoti frizų bei lubų dekoro detales.

Per Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą pristatančią virtualią trijų dimensijų ekskursiją surasite visus tris Muziejaus maršrutus.


Kviečiame virtualiai aplankyti ir Valdovų rūmų muziejaus laikinas parodas – ką tik atvertą tarptautinę parodą „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ ir „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“

Pasivaikščiojimas su gide po parodą „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“

Pasivaikščiojimas po parodą „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“ su autoriumi


Kviečiame prisiminti ir vasario mėnesį socialiniame tinkle „Facebook“ Rokiškio krašto muziejaus inicijuotą iššūkių akciją, įgyvendintą kartu su kitais Lietuvos muziejais #trispalvisiššūkis Lietuvos vėliavos spalvos Muziejaus eksponatuose.

Valdovų rūmų skelbiami trispalviai eksponatai:

Geltona

Žalia

Raudona

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Publikuota: 2021-02-08 13:50 Atnaujinta: 2021-02-15 15:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika