Valdovų rūmų muziejaus bičiulį Petrą Bingelį prisimenant

2020 m. gruodžio 6 d. mirė vienas žymiausių nūdienos Lietuvos muzikų, garsaus Kauno valstybinio choro įkūrėjas ir vadovas Profesorius Petras Bingelis (1943–2020). Tai didžiulis Lietuvos bei visos Europos kultūros ir muzikos meno pasaulio praradimas. Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė liūdi kartu su Profesoriaus šeima, artimaisiais, kolegomis, bičiuliais ir reiškia nuoširdžiausią užuojautą šios didžiulės netekties valandą.

Profesorius Petras Bingelis buvo vienas aktyviausių ir nuoširdžiausių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų tyrinėjimų ir atkūrimo idėjos rėmėjų bei artimas Valdovų rūmų muziejaus bičiulis ir bendradarbis. Prof. P. Bingelio suburtas ir jau penkis dešimtmečius vadovaujamas Kauno valstybinis choras, tapęs vienu geriausių chorų visoje Europoje, kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru, vadovaujamu prof. Sauliaus Sondeckio, rengė koncertus dar per Valdovų rūmų archeologinius tyrimus tarp mūrų griuvėsių.

2002 m. gegužę toks koncertas paliudijo naują etapą Valdovų rūmų istorijoje – baigėsi intensyvių tyrimų periodas ir prasidėjo rūmų atkūrimas. 2009 m. prof. Petro Bingelio vadovaujamas choras giedojo per simbolinį atkurtų, bet iki galo neįrengtų Valdovų rūmų atidarymą, kai rūmų kieme buvo susirinkę Europos monarchai ir valstybių vadovai, atvykę į Lietuvos tūkstantmečio minėjimo šventę. 2011 m. prof. Petras Bingelis buvo vienas pirmųjų iš bemaž 800 Lietuvos kultūros, mokslo, meno, švietimo iškilių atstovų, parėmusių iniciatyvą, kad būtų kuo sparčiau užbaigtas Valdovų rūmų atkūrimas.

Draugystė su prof. Petru Bingeliu nenutrūko ir atvėrus Valdovų rūmų muziejaus duris. 2014 m. kovą čia skambėjo koncertinė programa „Taip, Donelaiti!“, skirta grožinės lietuvių literatūros pradininku laikomo Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti. 2018 m. lapkritį Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje prof. Petras Bingelis paminėjo savo 75 metų ir Kauno valstybinio choro 50 metų sukaktis įsimintinu šventiniu koncertu.

2020 m. vasarą prof. Petras Bingelis užsuko į Valdovų rūmų muziejų tiesiog išgerti kavos ir bičiuliškai pasikalbėti apie galimus artimiausius Kauno valstybinės filharmonijos, Pažaislio festivalio ir Valdovų rūmų muziejaus bendradarbiavimo planus. Profesorius buvo ir dažnas įvairių kultūrinių, muzikinių renginių Valdovų rūmuose dalyvis, nuolat domėjosi ir naujausiomis muziejaus parodomis.

Amžiną atilsį duok, Viešpatie, Profesoriui Petrui Bingeliui, šlovinusiam Tavo Vardą muzikos garsais Kauno ir Vilniaus katedrose, daugelyje Europos bažnyčių, Vatikane, taip pat ir Valdovų rūmuose.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2020-12-07 11:55 Atnaujinta: 2020-12-07 12:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika