Valdovų rūmų muziejaus bičiulį Petrą Bingelį prisimenant

2020 m. gruodžio 6 d. mirė vienas žymiausių nūdienos Lietuvos muzikų, garsaus Kauno valstybinio choro įkūrėjas ir vadovas Profesorius Petras Bingelis (1943–2020). Tai didžiulis Lietuvos bei visos Europos kultūros ir muzikos meno pasaulio praradimas. Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė liūdi kartu su Profesoriaus šeima, artimaisiais, kolegomis, bičiuliais ir reiškia nuoširdžiausią užuojautą šios didžiulės netekties valandą.

Profesorius Petras Bingelis buvo vienas aktyviausių ir nuoširdžiausių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų tyrinėjimų ir atkūrimo idėjos rėmėjų bei artimas Valdovų rūmų muziejaus bičiulis ir bendradarbis. Prof. P. Bingelio suburtas ir jau penkis dešimtmečius vadovaujamas Kauno valstybinis choras, tapęs vienu geriausių chorų visoje Europoje, kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru, vadovaujamu prof. Sauliaus Sondeckio, rengė koncertus dar per Valdovų rūmų archeologinius tyrimus tarp mūrų griuvėsių.

2002 m. gegužę toks koncertas paliudijo naują etapą Valdovų rūmų istorijoje – baigėsi intensyvių tyrimų periodas ir prasidėjo rūmų atkūrimas. 2009 m. prof. Petro Bingelio vadovaujamas choras giedojo per simbolinį atkurtų, bet iki galo neįrengtų Valdovų rūmų atidarymą, kai rūmų kieme buvo susirinkę Europos monarchai ir valstybių vadovai, atvykę į Lietuvos tūkstantmečio minėjimo šventę. 2011 m. prof. Petras Bingelis buvo vienas pirmųjų iš bemaž 800 Lietuvos kultūros, mokslo, meno, švietimo iškilių atstovų, parėmusių iniciatyvą, kad būtų kuo sparčiau užbaigtas Valdovų rūmų atkūrimas.

Draugystė su prof. Petru Bingeliu nenutrūko ir atvėrus Valdovų rūmų muziejaus duris. 2014 m. kovą čia skambėjo koncertinė programa „Taip, Donelaiti!“, skirta grožinės lietuvių literatūros pradininku laikomo Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti. 2018 m. lapkritį Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje prof. Petras Bingelis paminėjo savo 75 metų ir Kauno valstybinio choro 50 metų sukaktis įsimintinu šventiniu koncertu.

2020 m. vasarą prof. Petras Bingelis užsuko į Valdovų rūmų muziejų tiesiog išgerti kavos ir bičiuliškai pasikalbėti apie galimus artimiausius Kauno valstybinės filharmonijos, Pažaislio festivalio ir Valdovų rūmų muziejaus bendradarbiavimo planus. Profesorius buvo ir dažnas įvairių kultūrinių, muzikinių renginių Valdovų rūmuose dalyvis, nuolat domėjosi ir naujausiomis muziejaus parodomis.

Amžiną atilsį duok, Viešpatie, Profesoriui Petrui Bingeliui, šlovinusiam Tavo Vardą muzikos garsais Kauno ir Vilniaus katedrose, daugelyje Europos bažnyčių, Vatikane, taip pat ir Valdovų rūmuose.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Publikuota: 2020-12-07 11:55 Atnaujinta: 2020-12-07 12:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika