Valdovų rūmuose įsikūrė vaikų dienos stovykla „Karūnos akademija“

2020 m. birželio 29 d., pirmadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda penkias dienas truksianti vaikų dienos stovykla. Šiais metais parengta ypatinga išskirtiniu pavadinimu („Karūnos akademija“) įvardytos stovyklos programa. Joje dalyvausiantys 7–12 metų mokiniai turiningai leis laisvalaikį, susipažins su Lietuvos valdovų dvaro kasdienybe.

„Šie metai yra ypatingi dėl pasaulį ištikusios pandemijos, todėl, suprasdami, kad ilgą laiką negalėję lankyti mokyklos vaikai pasiilgo ir akademinės aplinkos, ir bendraamžių, ir žinių, ir aktyvaus poilsio, parengėme visiškai kitokią vasaros dienos stovyklos programą. Vaikai tarsi apsigyvens valdovo dvare ir per edukacinius užsiėmimus pažins jo aplinką bei kasdienybę“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Kasmet vykstančios Valdovų rūmų muziejaus vasaros dienos stovyklos sulaukia itin didelio populiarumo, todėl stovykla „Karūnos akademija“ bus rengiama tris kartus: pirmoji mokinių pamaina stovyklaus birželio 29 – liepos 3 d., antroji į stovyklą rinksis liepos 13–17 d., o trečioji – liepos 20–24 d.

Penkias dienas truksiančiose dienos stovyklose mokiniai aiškinsis, kaip kūrėsi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, kokie giminystės ryšiai mūsų valdovus siejo su Anglijos karaliene, kiek vaikų augino Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai, kokias kalbas mokėjo valdovai ir jų šeimos nariai, kokius augalus puoselėjo rūmų sodininkai, kokiais prieskoniais virėjai gardino mėgstamus valdovų desertus. Stovyklautojams taip pat bus rengiami pietūs ir pavakariai, jie visi kartu turės galimybę rašyti stovyklos dienoraštį.

Pasak L. Steponavičienės, šiais metais vaikų stovykla kiek kitokia – ji organizuojama laikantis visų Sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų, kaip užtikrinti saugią aplinką. Dėl šios priežasties stovyklautojų skaičius grupėse – ribotas, atsakingai parinktos stovyklai reikalingos erdvės ir kt.

Ši vasaros dienos stovykla jau devintoji. Ji gražiai papildo Valdovų rūmų muziejaus vasaros stovyklų tradicijas. Muziejaus edukacijos specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais neretai kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Daniją ir Lietuvą siejantys istoriniai ryšiai aptarti susitikime

20240722

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen. Muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas supažindino viešnią su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, jų rekonstrukcija. Jis pabrėžė, kad, prabėgus daugiau kaip dešimčiai metų nuo pirmosios atkurtų rūmų dalies atvėrimo visuomenei, šiandien juose įsikūręs muziejus yra įsitvirtinęs kaip svarbus Lietuvos kultūrinio gyvenimo centras.
 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2020-06-29 13:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika