Valdovų rūmuose įsikūrė vaikų dienos stovykla „Karūnos akademija“

2020 m. birželio 29 d., pirmadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda penkias dienas truksianti vaikų dienos stovykla. Šiais metais parengta ypatinga išskirtiniu pavadinimu („Karūnos akademija“) įvardytos stovyklos programa. Joje dalyvausiantys 7–12 metų mokiniai turiningai leis laisvalaikį, susipažins su Lietuvos valdovų dvaro kasdienybe.

„Šie metai yra ypatingi dėl pasaulį ištikusios pandemijos, todėl, suprasdami, kad ilgą laiką negalėję lankyti mokyklos vaikai pasiilgo ir akademinės aplinkos, ir bendraamžių, ir žinių, ir aktyvaus poilsio, parengėme visiškai kitokią vasaros dienos stovyklos programą. Vaikai tarsi apsigyvens valdovo dvare ir per edukacinius užsiėmimus pažins jo aplinką bei kasdienybę“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Kasmet vykstančios Valdovų rūmų muziejaus vasaros dienos stovyklos sulaukia itin didelio populiarumo, todėl stovykla „Karūnos akademija“ bus rengiama tris kartus: pirmoji mokinių pamaina stovyklaus birželio 29 – liepos 3 d., antroji į stovyklą rinksis liepos 13–17 d., o trečioji – liepos 20–24 d.

Penkias dienas truksiančiose dienos stovyklose mokiniai aiškinsis, kaip kūrėsi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, kokie giminystės ryšiai mūsų valdovus siejo su Anglijos karaliene, kiek vaikų augino Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai, kokias kalbas mokėjo valdovai ir jų šeimos nariai, kokius augalus puoselėjo rūmų sodininkai, kokiais prieskoniais virėjai gardino mėgstamus valdovų desertus. Stovyklautojams taip pat bus rengiami pietūs ir pavakariai, jie visi kartu turės galimybę rašyti stovyklos dienoraštį.

Pasak L. Steponavičienės, šiais metais vaikų stovykla kiek kitokia – ji organizuojama laikantis visų Sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų, kaip užtikrinti saugią aplinką. Dėl šios priežasties stovyklautojų skaičius grupėse – ribotas, atsakingai parinktos stovyklai reikalingos erdvės ir kt.

Ši vasaros dienos stovykla jau devintoji. Ji gražiai papildo Valdovų rūmų muziejaus vasaros stovyklų tradicijas. Muziejaus edukacijos specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais neretai kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Publikuota: 2020-06-29 13:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika