Valdovų rūmuose įsikūrė vaikų dienos stovykla „Karūnos akademija“

2020 m. birželio 29 d., pirmadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda penkias dienas truksianti vaikų dienos stovykla. Šiais metais parengta ypatinga išskirtiniu pavadinimu („Karūnos akademija“) įvardytos stovyklos programa. Joje dalyvausiantys 7–12 metų mokiniai turiningai leis laisvalaikį, susipažins su Lietuvos valdovų dvaro kasdienybe.

„Šie metai yra ypatingi dėl pasaulį ištikusios pandemijos, todėl, suprasdami, kad ilgą laiką negalėję lankyti mokyklos vaikai pasiilgo ir akademinės aplinkos, ir bendraamžių, ir žinių, ir aktyvaus poilsio, parengėme visiškai kitokią vasaros dienos stovyklos programą. Vaikai tarsi apsigyvens valdovo dvare ir per edukacinius užsiėmimus pažins jo aplinką bei kasdienybę“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Kasmet vykstančios Valdovų rūmų muziejaus vasaros dienos stovyklos sulaukia itin didelio populiarumo, todėl stovykla „Karūnos akademija“ bus rengiama tris kartus: pirmoji mokinių pamaina stovyklaus birželio 29 – liepos 3 d., antroji į stovyklą rinksis liepos 13–17 d., o trečioji – liepos 20–24 d.

Penkias dienas truksiančiose dienos stovyklose mokiniai aiškinsis, kaip kūrėsi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, kokie giminystės ryšiai mūsų valdovus siejo su Anglijos karaliene, kiek vaikų augino Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai, kokias kalbas mokėjo valdovai ir jų šeimos nariai, kokius augalus puoselėjo rūmų sodininkai, kokiais prieskoniais virėjai gardino mėgstamus valdovų desertus. Stovyklautojams taip pat bus rengiami pietūs ir pavakariai, jie visi kartu turės galimybę rašyti stovyklos dienoraštį.

Pasak L. Steponavičienės, šiais metais vaikų stovykla kiek kitokia – ji organizuojama laikantis visų Sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų, kaip užtikrinti saugią aplinką. Dėl šios priežasties stovyklautojų skaičius grupėse – ribotas, atsakingai parinktos stovyklai reikalingos erdvės ir kt.

Ši vasaros dienos stovykla jau devintoji. Ji gražiai papildo Valdovų rūmų muziejaus vasaros stovyklų tradicijas. Muziejaus edukacijos specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais neretai kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2020-06-29 13:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika