Į Valdovų rūmus grįžta nemokami sekmadieniai – pirmasis jau šią savaitę

Jei planuojate turiningai leisti savaitgalį Lietuvos sostinėje ir svajojate apie gerą kultūrinę programą, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai turi gerų žinių. Jau šį savaitgalį į Valdovų rūmų muziejų grįžta nemokamų sekmadienių tradicija, kartu bus surengta keletas ekskursijų po nuolatines muziejaus ekspozicijas bei įspūdingą tarptautinę parodą „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“.

„Džiaugiamės, kad į muziejų pamažu grįžta lankytojai. Tam tikra prasme tai įrodymas, kad gyvo bendravimo, tiesioginio santykio su paveldo objektu niekas negali pakeisti. Didžiulių lankytojų srautų, kokie buvo nemokamais sekmadieniais iki pasaulį pakeitusios pandemijos, nesitikime, bet esame pasiruošę užtikrinti žmonių saugumą, o tai leidžia padaryti ir mūsų erdvės – vienu metu visose Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose gali lankytis iki 1 000 žmonių“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Nemokamą sekmadienį turėsite galimybę aplankyti keturis muziejaus maršrutus, pristatančius unikalų archeologinį paveldą, atkurtus istorinius reprezentacinius interjerus, ginkluotę, dvaro kasdienybę ir muzikinę kultūrą, taip pat – net tris išskirtines parodas. Tarptautinėje parodoje „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Barrati dailės kolekcija iš Milano“ bus galima pamatyti lituanistiniu požiūriu svarbius europinio meno lobius iš Italijos – beveik 100 Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų tapybos bei skulptūros kūrinių, sukurtų tokių garsių dailininkų kaip Donatello, Filarete, Bronzino, Guido Reni, Carracci šeimos atstovai ir kt. Vieno šedevro tarptautinė paroda „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ primins įsimintiną jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų pergalę prieš Maskvą XVII a. pradžioje, o parodoje „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ pristatomi per naujausius archeologinius tyrimus Valdovų rūmuose aptikti unikalūs radiniai nuo IX tūkst. pr. Kr. iki Lietuvos valstybės pradžios XIII–XIV amžiuje.

Norintieji pagilinti žinias galės dalyvauti muziejaus gidų vedamose ekskursijose. Jos bus su mokama gido paslauga bei išankstine registracija: 12.00 ir 14.00 val. vyksiančios apžvalginės ekskursijos metu bus galima aplankyti atnaujinto archeologinį ir architektūrinį paveldą pristatančio pirmojo maršruto ekspozicijas bei antrojo maršruto, supažindinančio su atkurtais istoriniais interjerais, valdovų lobynu ir iždine, erdves. 13.00 val. numatoma ekskursija po tarptautinę parodą „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Barrati dailės kolekcija iš Milano“.

Pirmas nemokamas sekmadienis Valdovų rūmų muziejuje buvo surengtas praėjusių metų sausio mėnesį, bet tradicija nutrūko šių metų kovą, prasidėjus koronaviruso pandemijai. Iš viso nemokamais sekmadieniais iki šiol Valdovų rūmuose apsilankė daugiau kaip 143 tūkst. lankytojų.

Nemokamas sekmadienis šį mėnesį Valdovų rūmų muziejuje pradės ir vasaros sezoną, kurio metu muziejus įprastai prailgina savo darbo laiką ir būna atviras lankytojams visomis savaitės dienomis. Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais muziejus atidarytas nuo 10.00 iki 18.00 val., o ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais – nuo 10.00 iki 20.00 val. Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus valandai iki muziejaus uždarymo.

Visa nemokamo sekmadienio programa, registracija į ekskursijas ir lankymo sąlygos yra čia (spauskite nuorodą)

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Publikuota: 2020-05-27 11:01 Atnaujinta: 2020-05-28 10:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika