Valdovų rūmų muziejus kartu su visais tars „Ačiū, Lietuva!“

Lietuvos žmonėms sėkmingai įveikus pirmąją koronaviruso (COVID-19) pandemijos bangą, Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė jungiasi prie 2020 m. birželio 1 d. 17.00 val. vyksiančios Lietuvos Respublikos Vyriausybės iniciatyvos, kurios tikslas – išlaikyti susitelkimą bei viltį, kad būtų ryžtingai įveikti ir kiti ateityje dar laukiantys iššūkiai.

„Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai visada buvo politikos, administracijos, diplomatijos, o kartu ir kultūros bei meno centras. Tad atkurtuose Valdovų rūmuose veikiantis muziejus iš esmės tęsia buvusias tradicijas, tik kitaip – kaip įvairių valstybės reprezentacinių, tarptautinių, kultūros ir kitokių renginių centras. Atėjus šiltiems orams, daugeliui mūsų keista matyti tuščią Valdovų rūmų Didįjį kiemą, nes tokiu laiku čia netrūkdavo renginių. Tad džiaugiamės galėdami prisijungti prie gražios iniciatyvos, nors trumpam grąžinti gyvybę ir priminti, kokie mes buvome bei tikrai būsime, kartu įveikę visus iššūkius“, – sako Valdovų rūmų muziejaus renginių koordinatorius Vytautas Gailevičius.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su partneriais, išreikšdama dėkingumą Lietuvos žmonėms, inicijuoja visuotinę akciją „Ačiū, Lietuva!“ – 2020 m. birželio 1 d. 17.00 val. miestų ir miestelių skveruose, aikštėse arba parkuose, ant administracinių ir kultūros įstaigų stogų skambės muzika visoje šalyje.

Kartu su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru prisidėdamas prie šios iniciatyvos, taip pat norėdamas paminėti vasaros sezono pradžią, kai žymiai pratęsiamas ekspozicijų lankymo laikas, Valdovų rūmų muziejus kviečia Didžiajame kieme pasiklausyti ir lietuviškos operos. Laikantis visų saugumo reikalavimų, čia bus surengtas maždaug 15 minučių trukmės koncertas, kurio metu žinomas operų arijas atliks solistai Julija Stupnianek (sopranas) ir Eugenijus Chrebtovas (baritonas), o jiems akompanuos pianistės Lina Giedraitytė ir Olga Eleonora Taškinaitė. Programoje skambės: Dalios arija iš Balio Dvariono operos „Dalia“, Ūdrio arija iš Vytauto Klovos operos „Pilėnai“ bei Erdvilio arija iš italų kompozitoriaus Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“.

„Beje, opera „Lietuviai“ šią vasarą turėjo išties skambėti Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Kol kas neatmetame galimybės, kad operos gerbėjai ją čia ir galės išgirsti, juolab kad esame pasiruošę užtikrinti žmonių saugumą, o karantino sąlygos švelnėja“, – teigia V. Gailevičius.

Iš viso iniciatyvoje „Ačiū, Lietuva!“ šiuo metu planuoja dalyvauti daugiau kaip 250 muzikinių kolektyvų iš 36 šalies savivaldybių, bet šis sąrašas nuolat pildomas. Birželio 1 d. įvairiose erdvėse vyksiantys koncertai taip pat bus nufilmuoti, o vėliau šią iniciatyvą primins sukurtas vaizdo klipas.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Publikuota: 2020-05-30 11:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika