Paskutinį savaitgalį susipažinti su unikalia paroda apie kunigaikščius Radvilas bus galima ilgiau

Valdovų rūmų muziejus šią savaitę atsisveikina su itin daug dėmesio sulaukusia tarptautine paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“. Šia proga paskutines tris parodos veikimo dienas (sausio 10–12 d.) bus ilgesnis muziejaus darbo laikas, lankytojų taip pat laukia puokštė renginių, edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų.

„Pirmą kartą surengta garsiausiai Lietuvos didikų giminei, kurios varde, kaip sakė amžininkai, atpažįstama Lietuva, skirta paroda jau spėjo pelnyti ne tik didžiausios ir sudėtingiausios, bet ir vienos gausiausiai lankomų parodų vardą. Dažnai lankytojų susidomėjimas būna priežastis pratęsti parodos veikimo laiką, tačiau šiuo atveju galime tik pailginti paskutinių dienų darbo laiką. Daugelis eksponatų jautrūs ir negali būti ilgai eksponuojami (jau ir taip skolintojai padarė išimtį dokumentams, knygoms, grafikos darbams, audiniams), vertybės skolintos net iš 40 institucijų, būtina suderinti apie 10 atskirų transporto grafikų ir pan. Be to, paroda vyko net tris mėnesius, o tai yra maksimali standartinė tarptautinių parodų trukmė. Tad ši savaitė yra paskutinė galimybė susipažinti su vienos didingiausių – Radvilų – giminės istorija ir unikaliu paveldu, atkeliavusiu net iš septynių pasaulio šalių“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Iš viso parodoje eksponuojama bemaž 400 eksponatų iš beveik 40 muziejų, bibliotekų, archyvų, bažnyčių, vienuolynų, privačių kolekcijų, esančių dviejuose žemynuose ir septyniose pasaulio valstybėse – Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šventojoje Žemėje (Izraelyje ir Palestinoje).

Gausiausius pristatomų vertybių rinkinius iš Lietuvos institucijų parodai paskolino Vilniaus universiteto biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Lietuvos valstybės istorijos archyvas, taip pat Bažnytinio paveldo muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus. Iš užsienio institucijų daugiausia ir pačių įspūdingiausių eksponatų parodai paskolino Varšuvos nacionalinis muziejus, Varšuvos karališkoji pilis, Krokuvos Vavelio karališkoji pilis, Vyriausiasis senųjų aktų archyvas Varšuvoje. Vienas gausiausių ir įdomiausių rinkinių, kurį sudaro meno vertybės ir šeimos relikvijos, į parodą atkeliavo iš privačios Varšuvoje gyvenančio aktyvaus Lietuvos bei Lenkijos ir kitų kaimyninių kraštų bendradarbiavimo skatintojo, kolekcininko, mecenato kunigaikščio Motiejaus Radvilos, 2019 m. apdovanoto Lietuvos valstybės ordinu, kolekcijos.

Atsisveikindamas su šia įspūdinga tarptautine paroda, Valdovų rūmų muziejus paskutines tris parodos veikimo dienas (sausio 10–12 d.) dirbs dviem valandomis ilgiau – kviečiame apsilankyti ne tik individualiai, bet ir įvairiuose atsisveikinimo su paroda renginiuose.

Jau penktadienį, sausio 10 d., muziejus dirbs iki 20.00 val. ir šią dieną lankytojus kvies į keturias papildomas ekskursijas, kurios bus rengiamos kas pusvalandį nuo 17.00 iki 18.30 val. Šiuo atveju nereikalinga išankstinė registracija, tačiau reikia įsigyti lankytojo bilietą su gido paslauga.

Priešpaskutinę parodos eksponavimo dieną, šeštadienį, sausio 11 d., muziejus taip pat dirbs iki 20.00 val. Šią dieną lankytojai galės dalyvauti ne tik dviejose papildomose ekskursijose 17.00 ir 18.30 val. (be išankstinės registracijos, įsigijus lankytojo bilietą su gido paslauga), bet ir atvirose edukacinėse dirbtuvėse.

Muziejaus renginių salėje taip pat vyks du nemokami renginiai, kuriuose galės apsilankyti tik iš anksto užsiregistravusieji: 16.00 val. čia bus rengiamas kultūros vakaras „Radvilos. Istorinis paveldas ir gyvoji atmintis iš giminės perspektyvos“, kuriame dalyvaus kunigaikštis Motiejus Radvila, o 19.00 val. – muzikinis atsisveikinimo su paroda vakaras „Muzika Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės diduomenės kultūrinėje aplinkoje“.

Sekmadienį, sausio 12 d., muziejus dirbs iki 18.00 val. ir šią dieną lankytojai galės dalyvauti keturiose papildomose ekskursijose, kurios bus rengiamos kas pusvalandį nuo 15.00 iki 16.30 val. (be išankstinės registracijos, įsigijus lankytojo bilietą su gido paslauga).

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos globojama tarptautinė paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ Valdovų rūmų muziejuje buvo atidaryta spalio 10 dieną. Per beveik tris mėnesius ją jau aplankė 45 tūkst. lankytojų (pravestos 298 ekskursijos, surengti 105 edukaciniai užsiėmimai, vyko 7 renginiai).

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Publikuota: 2020-01-07 10:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika