Valdovų rūmų muziejaus edukatorę Vidą Kaunienę kolegos paskelbė Metų muziejininke ir jai skyrė premiją

2019-iesiems einant į pabaigą, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Strateginio planavimo komitetas Metų muziejininko vardą suteikė ir premiją paskyrė muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus edukacijos koordinatorei Vidai Kaunienei. Garbingą profesinį apdovanojimą jai kolegos skyrė už dešimtmetį plėtojamą išskirtinę, aktyvią ir kūrybingą edukacinę, projektinę bei edukacijos ir paveldo komunikacijos veiklą.

„Valdovų rūmų muziejuje jau tradicija tapę Metų muziejininko apdovanojimai – džiugus įvykis. Šiais metais nusprendėme paskatinti žmogų, kuris sukūrė muziejaus edukacinės veiklos sistemą, žinomą ir vertinamą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, asmenį, taip pat atsakingą už muziejaus edukacinės veiklos organizavimą, koordinavimą, metodikos tobulinimą, naujų edukacinių užsiėmimų temų ir programų rengimą, tobulinimą ir įgyvendinimą, informacijos, susijusios su edukacine veikla, sklaidą, edukacijos leidinių rengimą ir kt. Manome, kad muziejaus nominantė Vida Kaunienė neabejotinai verta išskirtinio įvertinimo ir visos valstybės edukacinės veiklos srityje“, – sveikindamas laureatę sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Valdovų rūmų muziejaus edukatorė V. Kaunienė įvertinta už nuo pat muziejaus įkūrimo pradžios 2009 m. plėtojamus darbus edukacijos srityje. Muziejaus Strateginio planavimo komiteto nariai ypač atkreipė dėmesį į daugiakryptę jos veiklą, tai ne vien užsiėmimai mokiniams – įtraukiami ir darželių auklėtiniai, visuomenės „atstumtieji“, kultūrinę ir socialinę atskirtį patiriančios vaikų ir paauglių grupės ir pan.

Skiriant apdovanojimą, įvertinta ir gausi V. Kaunienės vadovaujamos Edukacijos grupės pravestų edukacinių užsiėmimų statistika, taip pat tai, kad, be jų, ši grupė muziejuje siūlo savo turiniu ir forma inovatyvius šeštadieninius ar šventinius užsiėmimus šeimoms su vaikais, organizuoja originalias atviras edukacines dirbtuves / menines studijas įvairių švenčių ir muziejaus renginių metu, rengia autentiškas edukacines programas laikinų parodų erdvėje, organizuoja unikalų edukacinį Šv. Cecilijos festivalį ir edukacinius koncertus, padedančius populiarinti senąją muziką, rengia itin populiarią vasaros dienos stovyklą „Legendinis vilkas“, kurioje laisvalaikį leido Lietuvos gausių šeimų asociacijos narių vaikai; stovyklavo vaikai su specialiaisiais poreikiais, integruojant ir sveikus vaikus; vaikai iš karo apimtų Ukrainos regionų. Visose minėtose veiklose edukacijos koordinatorė dalyvauja ne tik kaip koordinatorė – labai dažnai ji yra idėjos autorė ir viena iš pagrindinių turinio kūrėjų.

Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė pabrėžia, kad V. Kaunienės vadovaujamų edukatorių ir pačios pretendentės sukurti ir vaikams bei mokiniams vedami edukaciniai užsiėmimai yra parengti atsižvelgiant į bendrąsias ugdymo ir ugdymosi programas, o ugdymas muziejuje grindžiamas aktyvaus pažinimo metodais, skatinančiais ugdyti žinių taikymo ir mąstymo gebėjimus.

Be visų šių tradicinių ir kasdienių veiklų, Metų muziejininke tapusi V. Kaunienė aktyviai dalyvauja rengiant edukaciją reklamuojančius leidinius, taip pat projektinėje veikloje, dalijasi savo patirtimi Lietuvoje ir užsienyje. Jos edukacinės veiklos formos ir metodikos yra žinomos bei vertinamos ir užsienyje (pvz., Lenkijoje).

Kasmet teikiamas Valdovų rūmų muziejaus Metų muziejininko vardas ir premija jau tapo gražia Valdovų rūmų muziejaus tradicija. Tokį apdovanojimą iki šiol yra pelnę Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ernesta Sargūnaitė, Restauracinės priežiūros grupės restauratorė Jurgita Kalėjienė, buvusi Ekskursijų ir edukacijos skyriaus gidė Elena Gasiulytė, Komunikacijos skyriaus tarptautinių ryšių vadovė Daiva Mitrulevičiūtė.

Remiantis Metų muziejininko vardo suteikimo ir premijos skyrimo nuostatais, šis apdovanojimas skiriamas kasmet gruodžio mėnesį už išskirtinai reikšmingą indėlį į konkrečių metų muziejaus gyvenimą: aktyvų dalyvavimą muziejaus veikloje, veiklos novatoriškumą, naujų veiklos formų diegimą, reikšmingų ir unikalių eksponatų rezultatyvią paiešką, vertybių konservavimą, restauravimą, mokslinius tyrimus, populiarinimą, parodų ir leidinių rengimą ir kt. Skiriamos premijos dydis negali viršyti 100 proc. nominuojamam darbuotojui nustatyto tarnybinio atlyginimo dydžio. Premija skiriama iš muziejaus uždirbtų lėšų.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2019-12-30 13:56 Atnaujinta: 2019-12-30 13:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika