Valdovų rūmų knyga vaikams – tarp gražiausių 2019 m. išleistų knygų! Ji atrinkta keliauti į Boloniją

Paskelbti 2019 m. Knygos meno konkurso, kurį kasmet organizuoja Kultūros ministerija, laureatai. Teminėje grupėje „Knygos vaikams“ tarp laimėtojų – Valdovų rūmų muziejaus knyga „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“. Knygos autorės – dailininkė Lina Itagaki, istorikės Nelė Kostinienė ir Živilė Mikailienė (išleido MB „Tikra knyga“, spausdino UAB BALTOprint).

Kūrybinė komanda už originalų istorinio turinio perteikimą vaikams bus apdovanota Vilniaus knygų mugėje vasario 20 d.

Knygos „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ iliustracijos, sukurtos Linos Itagaki, pateko į Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų darbų parodą! Konkurse iš viso dalyvavo 2 574 menininkai iš 66 šalių. Į parodą atrinkti 76 kūrėjų iš 24 šalių darbai.

Iliustruotojų darbų paroda vyks nuo 2020 m. kovo 30 iki balandžio 2 d. 57-ojoje Bolonijos vaikų knygų mugėje. Pasibaigus mugei, paroda dar dvejus metus keliaus po įvairias šalis, pirmiausia darbus numatoma eksponuoti Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Kinijoje.

Iš arčiau susipažinti su „Vilniaus rūmais ir jų šeimininkais“ kviečiame vasario 23 d. 15 val. Vilniaus knygų mugėje (5.3 salė). Čia vyks teatralizuotas muzikinis knygos pristatymas.

Į susitikimą planuoja atvykti Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, karalienės Bona Sforca ir Barbora Radvilaitė. Autores ir valdovus kalbins aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Jurga Kalvaitytė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras). Valdovus palydės ir svečius džiugins istorinio šokio atlikėjai Jūratė Širvytė-Rukštelė ir Edmundas Žička.

Po renginio kviečiame užsukti į 5 salėje įsikūrusį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų stendą, kur nuo 16 iki 16.30 jūsų lauks knygos autorės, o gal ir herojai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2020-02-11 08:31 Atnaujinta: 2020-02-12 09:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika