Valdovų rūmų knyga vaikams – tarp gražiausių 2019 m. išleistų knygų! Ji atrinkta keliauti į Boloniją

Paskelbti 2019 m. Knygos meno konkurso, kurį kasmet organizuoja Kultūros ministerija, laureatai. Teminėje grupėje „Knygos vaikams“ tarp laimėtojų – Valdovų rūmų muziejaus knyga „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“. Knygos autorės – dailininkė Lina Itagaki, istorikės Nelė Kostinienė ir Živilė Mikailienė (išleido MB „Tikra knyga“, spausdino UAB BALTOprint).

Kūrybinė komanda už originalų istorinio turinio perteikimą vaikams bus apdovanota Vilniaus knygų mugėje vasario 20 d.

Knygos „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ iliustracijos, sukurtos Linos Itagaki, pateko į Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų darbų parodą! Konkurse iš viso dalyvavo 2 574 menininkai iš 66 šalių. Į parodą atrinkti 76 kūrėjų iš 24 šalių darbai.

Iliustruotojų darbų paroda vyks nuo 2020 m. kovo 30 iki balandžio 2 d. 57-ojoje Bolonijos vaikų knygų mugėje. Pasibaigus mugei, paroda dar dvejus metus keliaus po įvairias šalis, pirmiausia darbus numatoma eksponuoti Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Kinijoje.

Iš arčiau susipažinti su „Vilniaus rūmais ir jų šeimininkais“ kviečiame vasario 23 d. 15 val. Vilniaus knygų mugėje (5.3 salė). Čia vyks teatralizuotas muzikinis knygos pristatymas.

Į susitikimą planuoja atvykti Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, karalienės Bona Sforca ir Barbora Radvilaitė. Autores ir valdovus kalbins aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Jurga Kalvaitytė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras). Valdovus palydės ir svečius džiugins istorinio šokio atlikėjai Jūratė Širvytė-Rukštelė ir Edmundas Žička.

Po renginio kviečiame užsukti į 5 salėje įsikūrusį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų stendą, kur nuo 16 iki 16.30 jūsų lauks knygos autorės, o gal ir herojai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Publikuota: 2020-02-11 08:31 Atnaujinta: 2020-02-12 09:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika